Šta je novo?

LG V20

Ja sad proverio telefon i izasao je update za moj IDN V20 dual sim.
Version: V20a-NOV-21-2018
Size: 1886,99MB
 
Stigao je i meni , kao da su me culi sinoc hahahaha..

Posle update-a kao da mi ne funkcionise S-filter. Pojavili se ovi "duhovi" po ekranu opet :mad:. Uradicu hard reset kao sto sam planirao pa cu videti sa cistom instalacijom da li ce biti bolje
 
Meni je stiglo obaveštenje sinoć da je dostupna instalacija novog OS ali neću da instaliram. Bolje da ništa ne diram obzirom da sam prezadovoljan telefonom i konačno već mesecima nema onih duhova uz pomoć S filtera.

Sent from my LG V20 using Tapatalk
 
Ja sam sad odradio hard reset i instalirao sve ali na Oreu mi ne funkcionise S filter...bolje da nista nisam dirao
 
^
Hvala..

Radi telefon dosta tecnije kao sto su i napisali neki clanovi ovde. Zadovoljan sam sto se toga tice sad jos samo da resim problem sa *mjau**mjau**mjau**mjau*nim ekranom
 
Inače S filter je kod mene krenuo da eliminiše duhove tek nakon 2-3 dana kod mene. Dakle, samo neka se podesi onako kako je navedeno gore od strane kolege i duhovi će proći. Da li za 2 minuta, 2 sata ili 2 dana to ne znam ali eliminiše ih.

Sent from my LG V20 using Tapatalk
 
cao, da li neko može da mi pomogne? naime ima glup problem kada zelim da se javim moram da zadržim slušalicu odnosno kad želim da odbijem poziv isto moramd a zadržim slušalicu samo crvenu naravno. To mi se desilo dok sam bio na moru i od tad me j samo tako. što je najača fora ništa nisma cackao prčkao po telefonu nego dok sam pričao da li sam obrazom nešto ispritiskao sam bog zna. Pre sve ga toga je bilo klasično prevlačenje sa jedne na drugu stranu da li za javljanje ili odbijanje. Još jedno pitanje nakon updata kad otkljucam tel sa prostom on mi zavibrira kako to mogu isto da ugasim. Hvala u naprade ! :)
 
pošto originalnih baterija za ovaj telefon nema, a kineske se nisu proslavile, za sve koji žele da zadrže ovaj odličan telefon evo nekih mojih novih vesti...da skratim priču, naručio sam nekih par različitih na aliju i nisu bile dobre...onda sam malo proučavao okolo i naišao na slične priče i za neke druge...kad sam već mislio da odustanem od dalje potrage, ipak sam naručio dve nove sa alija, ostaviću link na kraju...da napomenem da mi je originalna oslabila brzo zbog brzog punjača koji ide uz telefon, i da je poslednji put kad sam merio pokazivala nešto preko 2800mah...a osetio sam i po sot koji je jedva prelazio 2 sata...

nakon 3-4 ciklusa ubacio sam usb merač za ove nove i pokazale su 3120mah...originalna ima 3200mah...nakon još nekoliko ciklusa sot mi se ponovo vratio na nekih 4 sata, što sam sa originalnom i zaboravio da je moguće...dakle, sve su ovo utisci nakon više od mesec dana, i da se ogradim da ni ja ne znam kako će se ponašati na duže staze, čisto da me neko ne pljuje posle :) kako sada stvari stoje, sa dve nove baterije imam nameru da se što duže družim sa v20...poštarina jeste velika za ove baterije, ali tu nema pomoći, ali kad se naruče dve kao što sam ja uradio ispadne komad oko 10 dolara što zaista i dalje nije puno...

https://www.aliexpress.com/store/pr...l?spm=2114.12010612.8148356.46.29d011c2Na9Mhz
 
Poslednja izmena:
Restartovao nije pomoglo, aplikacija jednostavno vise ne funkcionise kako sam presao na Oreo.
Da li vam je ukljucen comfort mod?
 
Meni je uključen i comfort view i s filter...
Ali ne mislim da to ima bilo kakve veze, tj ne mislim da je povezano...
 
Restartovao nije pomoglo, aplikacija jednostavno vise ne funkcionise kako sam presao na Oreo.
Da li vam je ukljucen comfort mod?

evo probaj onda ovo
skini sa apkpure.com sFilter verziju V1.5.6
https://apkpure.com/sfilter-blue-light-filter/com.sisomobile.android.brightness/versions (ta je kod mene i radi) pa probaj nju i naravno u podesavanjima optimizaciji baterje (power saving exclusions) proveri da bude cekiran sFilter.

Meni comfort mod nije ukljucen, ne treba mi, sFilter radi posao i mislim da i nema veze s time.
 
Nema promene i dalje, pojavljuje se cim telefon koristim duze od 5 minuta
 
Jel moguce da je izasao updejt :).

Pre nekih mesec dana morao sam odradim hard reset posto mi je prvi put telefon zaglupio od kad ga imam.
Desilo se da mi se zabagovala jedna aplikacija i nije htela da se ugasi, za ovo sam ja delimicno kriv jer sam brisao kes kao malo da osvezim telefon jer je imao power on time preko 5000 sati a realno nisam ni morao jer je tel odlicno radio.
Posle gasenja i ponovnog paljenja telefona pojavio mi security start-up ekran gde je stajao moj nalog odnosno moja gmail adresa i ispod pasword da se ukuca. Nisam nikako mogao da ga otkljucam, sifru ni jednu nije prihvatao i samo je odbrojavao od 30 pokusaja. Da napomenem da nista od security opcija mi nije bilo ukljuceno cak ni lock screen, ni finger print.
I onda sam morao hard reset da odradim pomocu kombinacija tastera.



Sent from my LG-H990 using Tapatalk
 
Iskreno, telefona je odličan ali najveći problem jeste gotovo nepostojeća podrška zajednice. Kod mene screen retention se pojavljuje i pored menjanja KCal vrednosti ali je podnošljivo. Bateriju ne mogu nigde naći original, ne znam što nisam kupio BCK 5200 kit kad sam kupio telefon.

P.S koju sad GCam verziju koristite?
 
Ja sam na kraju resio problem sa screen retention, problem pravi fb messenger i samo od njega ostaju tragovi. U opcijama pa draw over other apps i zabrana messengeru. Od tada ih nema vise. Sad mogu opet razmisljati o kupovini dodatne baterije
 
Probajte na eBay.com.au da pogledate za bateriju... Ja narucih malopre za $25 australijskih... Navodno original, datum proizvodnje 10.10.2018., dve godine garancije...
Da li može preporuka za neki dobar tempered glass koji pokriva ceo ekran?
Kupio sam Poetic case koji zatvara ceo telefon i štiti od prašine ali je "plastika" preko ekrana bas loša. Kada kucam poruke imam utisak kao da imam neki matori htc
 
Poslednja izmena:
Pa stavi link...ima milion "originalnih" baterija na eBay...
 
LG Paves The Way For Next-Gen Flagships, Ends Support For G5 & V20

https://www.androidheadlines.com/2019/01/lg-cuts-support-for-g5-v20.html

Znaci jedan kilavi update za zivota i to nam je sto nam je.
Za flagship telefon koji je kostao preko $650 kada je izasao cini mi se, i koji se po izlasku hvalio kako je prvi dosao sa najnovijim Androidom uz Pixel.

Eto ukratko, za ljude koji u budućnosti misle da kupe neki LG.

Sent from my LG-H990 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Pratim temu LG v20 jer sam ga razmatrao kao kupovinu ali sam se opeko na LG 4X . Isto flagship bio isto samo jedan jadni update. Ne mogu reci da sam iznenadjen.

Послато са Mi Note 3 уз помоћ Тапатока
 
Sta znam, meni V20 vrsi posao odnosno ubija, zadovoljan sam i sa Oreom, dok podrska zajednice bi mogla da bude bolja. :) Sem screen retentiona, koji sam resio, nikakvih problema. Ali ne bih vise kupio LG.
 
ko bi ga više znao...što više ažuriranja to veća mogućnost da je telefon ili namerno usporen ili kraće drži baterija, ili već ne znam kakvi se sve novi bagovi pojavljuju...kad odem na teme o drugim telefonima glasniji od onih koji kukaju "kad će neki update" su samo oni koji proklinju apdejte zbog već ovoga ili onoga i traže način da vrate na staro ili prethodnu verziju os :)

ne znam uopšte čemu frka oko toga...bar moje pravilo je da me baš briga za verziju os sve dok rade meni bitne aplikacije...a teško da će skoro neka aplikacija prestati da radi jer imamo "samo" oreo...a te bajagi promene ispod haube su bar meni već neko vreme prazna priča...
 
Potpisujem da nema potrebe za frkom oko updatea. Ne znam čemu to a posle makar 60% ljudi kuka jer fon ne radi kao pre.. Ako telefon vrši posao a ovaj V20 ubija kako radi onda uživajmo.
Apsolutno mi ne pada na pamet da prelazim na Oreo ili kako se već zove. Kao da ima nešto revolucionarno...

Sent from my LG V20 using Tapatalk
 
Takodje. To sa konstantnim vapajima za azuriranjem preslo je pomalo u laku zavisnost. Ono, kad nema nikakve promene posle azuriranja onda meris minute trajanja baterije pre i posle ili udaris test da vidis ima li koji poen vise. Inace, ne bi da stavljam Windows i Android u isti kos, ali secam se kad mi je IT u firmi rekao onomad..Instaliras Windows i odma ubijes sva azuriranja. Banalan primer, ali kao sto rece neko pre mene, kad sve radi kako treba, onda ne diras nista. Naravno, nemam nista protiv ljudi koji vole da se igraju s tim (i sam sam protracio dosta vremena tako, ali proslo me).
 
I ja da se slozim. Telefon ubija kako radi. Radio je bruka dobro i na nugatu, pa sam se razmisljao da li uopste ima potrebe da updatujem i ajd uradio sam nedavno update na oreo i radi isto bruka dobro kao i pre, ni gore ni bolje. Ne vidim ama nikakvu razliku posle apdejta sem par kozmetickih stvari, tako da ne vidim neku poentu ili toliko bitan razlog za apdejt osim ako volis non stop nesto da cackas ili ti je bitno da ti tamo pise da imas najnovii andoid. Ne znam sta bi to sad moglo bolje da radi nego sto radi sada. Svakako tel je iz 2016 godine i nisam ni ocekivao da ce imati neku dalju podrsku. Dok radi super, kad mi dosadi idem na v30, a ionako, na nasu srecu lg brzo padaju cene tako da se kao i za v20 dobije se ekstra masina po razumnoj ceni.
 
Posle Oreo update i factory reset-a telefon radi osetno bolje nego na nougatu. Nema vise onih povremenih lagova kao na ranije. Svakako osetno bolje. Da nema ovog retention problema ne bih jos dugo razmisljao o drugom telefonu. Kome je bitna kamera, uz adekvatnu GCam verziju V20 cini cuda. Par baterija u dzepu i telefon je kompletno resenje i dalje :)
 
Nazad
Vrh Dno