Šta je novo?

LG V20

Poslednja izmena:
Pozdrav ljudi,
Pošto šaljem moj g pro 2 u penziju (zasluženu) gledam da pazarim v20.
Na šta da obratim pažnju pri kupovini?
Da li postoji root i da li radi xposed na v20? To mi je u suštini najbitnije jer prvo ide adaway i xposed sa nekim modulima koje koristim godinama unazad...
Kamera mi je bitna jer slikam klince skoro svaki dan, znam da v20 ima odlična manuelna podešavanja ali meni su bitnija automatska jer klinci često "ne sarađuju" prilikom slikanja :-D . Kakve su fotke u auto modu?
Hvala unapred

Ps. Da li je v20 toliko bolja kupovina od v10?
 
Poslednja izmena:
Ima root, radi XPosed, za kameru - GCam, mada možeš i fabričku.

Sent from my LG-H990 using Tapatalk
 
Hvala na brzom odgovoru ;-)
Koja je fora sa retention? Da li se često dešava i da li postoji trajno rešenje?
 
Hvala na brzom odgovoru ;-)
Koja je fora sa retention? Da li se često dešava i da li postoji trajno rešenje?
Ne znam koliko se često dešava, ali mislim da svaki ima taj problem, samo je pitanje koliko ljudi obraćaju pažnju. Ja sam video čim sam ga uzeo i mnogo me je nerviralo.
Postoji trajno rešenje, treba ti root i kernel koji podržava KCal, podesiš samo prikaz boja na određene vrednosti(koji bude čak i bolji od fabričkog prikaza) i nikad više nemaš problema sa tim..

Sent from my LG-H990 using Tapatalk
 
Super, bitno je da postoji rešenje
Naručio sam, stiže sutra... Javljam utiske
 
Meni danas zakuca vibepr, ne moš ući, ne moš izaći, ugasim ekran, i nije se mogao upaliti sigurno minut, odsekao sam se bio da je crko ili nešto, ali čim je došo sebi i ugasio viber, sve se vratilo u normalu...
 
Nakon toliko verzija menjanja, moram reci da mi najbolje radi Arnova's Pixel2Mod_v5 kamera, ima i prednji i zadnji Portrait mode, ne crashuje mi, zaista lepe slike daje.
 
v20 - rutovan, twrp i xPosed :)
Uz ogromnu pomoc clana nightshadow-a kome se ovde javno zahvaljujem ;)
 
Koji ste KDZ koristili da vratite na odgovarajuću verziju? Kako kad rootujete imate nove security patcheve za KRACK itd...? Koristite li i neki ROM?
 
Ne znam koliko se često dešava, ali mislim da svaki ima taj problem, samo je pitanje koliko ljudi obraćaju pažnju. Ja sam video čim sam ga uzeo i mnogo me je nerviralo.
Postoji trajno rešenje, treba ti root i kernel koji podržava KCal, podesiš samo prikaz boja na određene vrednosti(koji bude čak i bolji od fabričkog prikaza) i nikad više nemaš problema sa tim..

Sent from my LG-H990 using Tapatalk
Nadam se da srediti to u Oreo, da su svesni tog problema
 
Koje slusalice koristite uz ovaj fon? Meni one bubice stalno ispadaju, ne mogu da ih nosim, imam neke stare sony-jeve, earbuds, ali nisu neki kvalitet, ima li neko preporuku? Probao sam ajfonove, ne deluju loše
 
Memt X5 ja koristim, dovoljno kvalitetne za moj ukus. A opet dovoljno jeftine.
Bolje od fabričkih svakako.

Sent from my LG-H990 using Tapatalk
 
Stock LG kamera VS GCam(cstark 3.4.1)
https://photos.app.goo.gl/83eZBZychMVYwGZG3

Levo je gcam

Kod prednje kamere je razlika još veća, hdr+ pravi zaista odlične fotke. Dosta sam fotkao selfija ovih dana, bukvalno ne može da se prepozna da je slikano prednjom a ne zadnjom. Doduše savršeni uslovi, daylight i mnogo snega (ISO 50 fazon :D)

Sent from my LG-H990 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Pozdrav ljudi,imam jednu dilemu,dvoumim se izmedju ovog fona i xiaomi mi note 3.E sad',ako cemo da budemo objektivni za 330 evra je ovaj fon daleko bolji od MN3,ALI.Dobro sam upoznat sa bootloop problemom i dugim propustima kod maticne ploce koje LG dopusta na njihovim modelima,i videh da i V20 pati od toga,ali ne u tolikoj meri kao V10 I G4.Pa ako biste mi dali mali vise informacija o tome,kakva su vasa iskustva,i da li vam se to dogadjalo na vasim telefonima.Iskreno,samo trazim izgovor da kupim ovaj telefon,ali planiram da ga koristim minimum 4 ili 5 godina,i zato ne zelim sebi da dozvolim da zabraljam sa kupovinom.Evo,imam Galaxy S3 vec 4 godine,telefon zmaj(zastareo,ali se nenormalno dobro drzi).I heavy user sam.Tako da slobodno budite surovi,znacice mi puno vase iskreno misljenje :)
 
Ne znam gde si video da ovaj tel ima problema sa plocom mozda po neki primerak ali to bas retko. Za 4 godine moze da rikne bilo koji. Sve zavisi od upotrebe. Ako si u podrucju gde je losiji signal bolje uzmi xaomi. Drugar je prodao v20 samo iz tog razloga.

Sent from my MI MAX using Tapatalk
 
Ja problema sa signalom nemam nikakvih.
Ono što je mana telefona je image retention po meni, tj duhovi po ekranu. Lako se reši uz custom kernel i podešavanje boja, ne znam samo da l' rutuješ telefon ili ne?

Svi drugi aspekti, ja sam u suštini zadovoljan. Softverska podrška je spora doduše, još nema ni reči o Oreu, ali šta da se radi..


Edit: to za ploču nisam ni na xda video nikakvu temu oko crkavanja, tako da verujem da nema problema v20, ili ima, ali u veoma malom broju, ne sigurno kao 5X..


Sent from my LG-H990 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
U slabije pokrivenom podrucju ima problem sa signalom. U gradu i okolini ne. Gde je sa drugim tel 2 crte i ne prekida se tokom razgovora, na v20 mu je prekidalo vezu zbog dometa. Naravno saltano manuelno 2g, 3g, 4g.

Sent from my MI MAX using Tapatalk
 
U slabije pokrivenom podrucju ima problem sa signalom. U gradu i okolini ne. Gde je sa drugim tel 2 crte i ne prekida se tokom razgovora, na v20 mu je prekidalo vezu zbog dometa. Naravno saltano manuelno 2g, 3g, 4g.

Sent from my MI MAX using Tapatalk
Sve sto si naveo je tacno...
Isti problem imam sa mojim v20

Sent from my LG-H990 using Tapatalk
 
Dobro, da. Ali prvo ne znam u kojoj je mrezi pa sam skrenuo paznju, a drugo volim kad kupujem fon od 300+ e da ima sve, pa sad trebalo - ne trebalo. Tako bar ja.
 
^ Računaš na 32% dodatno.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno