Šta je novo?

Video nadzor za zgradu

miki92

Slavan
Učlanjen(a)
14.06.2011
Poruke
2,201
Poena
295
Imamo ponudu od jedne firme za instaliranje video nadzora u zgradi. Zgrada ima vec ostavljenu instalaciju. Od njih bismo dobili kameru hdd ugradnju. Mislim da je previsoka cena za opremu koju nude a to je 34 400 dinara bez PDV-a. Imate li neku preporuku gde kod nas mozemo jeftinije da prodjemo. Ili makar da mi objasniteda li je bolje da uzmemo ip kameru pa da spojimo to preko neta ? Evo sta nude oni:
https://postimg.org/image/jpptx5lpj/
 
Previsoka je cena za opremu, ugradili su se lepo svakako, ali je montaza i podesavanje realno... Sad nisam siguran da bi ti to neko radio za jeftinije, a posto nije komplikovano najbolje da sami to uradite, sa slicnom konfiguracijom...

A mozes i IP varijantu samo ne vidim poentu za stambenu zgradu... Ovo je najbolja varijanta, imas preko kablovske kameru da vidis ko ti dolazi, imas snimanje za ne daj Boze i mozes preko neta da se prikljucis na dvr jer se uz njega dobija besplatni DDNS pa je podessvanje lagano...
 
Poslednja izmena:
Imamo jos jedan problem. A to je sto je kablovska Kopernikus i korosti je samo pola zgrade. Pola je preko Skyneta spojeno na d3i ( slicno kao Beogrid). Kako da oni imaju pristup kameri?
Da li postoji neka bolja kamera koju bi mi preporucio? Ova sto nude je zaista neka najobicnija
 
Ako imate kablove razvucene za kablovsku i u tim stanovima onda preko kabla svakako... ako nemate onda jedino konekcija na dvr za njih... mislim da taj dvr ima i aplikaciju svoju, nisam siguran...

Sto se tice kamere, neka sa vecim senzorom, 720p ( mada ovaj snimac ima 960 linija ), i sa IR obavezno... sustinski gledaj koja je na akciji sve je to manje vise slicno za neku normalnu upotrebu... ja imam super iskustva sa hikvison kamerama, podesis i zaobravis :)
 
skupo je to sto vam nude a i posao ugradnje, u mojoj firmi gde radim posao ne bi bio vise od 20e
 
To sto je ponudjeno je analogija, koja je na izmaku....
Naravno, koriste je zbog analognog izlaza, radi RF modulatora, posto je to malo komplikovanije, za nove HDCVI dvr-ove.
Kamera i dvr su korektni, ali sem copy/paste, podataka od uvoznika, ponudjac bi trebao da zna da Seagate HDD ne "saradjuje" sa Dahua dvr-ovima.
Cena, moglo bi i nize, posto ima sve vec montirano, ali uvek ima sitnih problema koji znaju da naprave glavobolju..
pozz
 
Koliko bi koštalo sve zajedno sa instalacijom i svom potrebnom opremom ako zgrada (4 sprata, 3 stana po spratu) ima samo kablovsku i ništa više što se tiče nadzora?
Čisto me interesuje...

P.S. Izvinjavam se začetniku teme što sam upao :)
 
skupo je to sto vam nude a i posao ugradnje, u mojoj firmi gde radim posao ne bi bio vise od 20e

20 eura? izvini, ali to je toliko potcenjivanje sopstvenog rada da je prosto neverovatno... ali ajde sto sebi pravite medvedju uslugu nego sto i drugima spustate cenu bespotrebno...

Nemanja, kostalo bi isto, ista je oprema, kaci se na postojecu kablovsku infrastrukturu...
 
Cekaj pa bolje je da uzme 20 evra nego da ostane i bez toga kao sto ce ostati ovaj sa ovom ponudom. Pa mi imamo instalaciju izvedenu vec za tu kameru i struju i kablove koji idu do sanduceta gde je kablovska. Tako je napravio investitor. Sada sto ce on da usrafi kameru i poveze rf modulator i spoji to sa dvr-om trazi toliku sumu plus pumpa cene. Ova kamera nigde ne prelazi 25 evra na sajtovima a on trazi 4700 dinara bez pdv-a. Smesno.
 
Ako može mala digresija - da li neko ima predlog kako rešiti pristup onima koji nemaju kablovsku, a risiver nije na internetu?
 
20 eura? izvini, ali to je toliko potcenjivanje sopstvenog rada da je prosto neverovatno... ali ajde sto sebi pravite medvedju uslugu nego sto i drugima spustate cenu bespotrebno...

Nemanja, kostalo bi isto, ista je oprema, kaci se na postojecu kablovsku infrastrukturu...

Ja ponekad to radim. Računam kao "majstorska dnevnica" 20-25€, i u glavnim pozanicima to odrađujem da ih ne bi drali. Ruku na srce nije mi to glavni posao. To mi dođe kao džeparac, i to ne stalni (2-3 puta mesečno).
 
Ne, bolje je da ostane bez tih 20 eura, i da svi koji se time bave tako razmisljaju a da onda vi koji posle 2 posta u temi postanete strucnjaci za video nadzor to sami uradite jer niko normalan to ne bi radio za te pare i da vam posle naplate 200 kada nesto zeznete a samo je pitanje vremena kada ce se to desiti... Tako da samo napred samo ti to usrafi...

Jedno je to raditi poznanicima za dzeparac, ali sasvim drugo je to kad se covek time bavi i od toga placa poreze, doprinose, troskove vodjenja firme, amortizacije itd... za 20 eura on mora da uradi 50 zgrada mesecno da bi zaradio 1000... suludo totalano... A da ne pricam o tome sta ako se iskomplikuje nesto pa bude glavobolja...

Ako vi sami ne cenite sopstveno znanje i rad i trud niko nece...
 
Poslednja izmena:
Jedno je to raditi poznanicima za dzeparac, ali sasvim drugo je to kad se covek time bavi i od toga placa poreze, doprinose, troskove vodjenja firme, amortizacije itd... za 20 eura on mora da uradi 50 zgrada mesecno da bi zaradio 1000... suludo totalano... A da ne pricam o tome sta ako se iskomplikuje nesto pa bude glavobolja...

Ako vi sami ne cenite sopstveno znanje i rad i trud niko nece...

Slažem se sa tobom 100% To što ja radim je pogrešno, ali krastavac. Takvo je vreme. Svako od nas gleda da užicka neki dinar sa strane. Kada bi to meni bio glavni posao i ja bih tako postupao. Njagore je to, da bi bio konkurentan, osim što smanjuješ svoju cenu, gledaš da uštediš i na materjalu - kvalitetu. Ja kada radim tu razliku u ceni kompenzujem tako što neke stvari nabavljam preko Mađara a neke kod nas. Nije dobro, mnogo smo siromašno društvo. Duša me boli kada čitam da naši ljudi po Vojvodini zemlju iznajmlju za 400 € a strancima daju za 6€.
 
Nije baš najbolje objašnjeno.
 
Pa ako vec imas taj paket, onda su ove ponude za 1 din ok, inace... Na aliexpress mozes da za 100 evra kupis alarm sa senzorima koji ce ti sms-om ili pozivom dojavljivati status. Ip kamere su od 30evra pa navise.
 
Cekaj pa bolje je da uzme 20 evra nego da ostane i bez toga kao sto ce ostati ovaj sa ovom ponudom. Pa mi imamo instalaciju izvedenu vec za tu kameru i struju i kablove koji idu do sanduceta gde je kablovska. Tako je napravio investitor. Sada sto ce on da usrafi kameru i poveze rf modulator i spoji to sa dvr-om trazi toliku sumu plus pumpa cene. Ova kamera nigde ne prelazi 25 evra na sajtovima a on trazi 4700 dinara bez pdv-a. Smesno.
Ako je tako jednostavno onda najbolje da ti to sam povezes i ustedis komsijama pare.

Pa ako vec imas taj paket, onda su ove ponude za 1 din ok, inace... Na aliexpress mozes da za 100 evra kupis alarm sa senzorima koji ce ti sms-om ili pozivom dojavljivati status. Ip kamere su od 30evra pa navise.
Nije ovo ni skupo, za 19000 koliko je najskuplja opcija, ni ovaj iz kine nece biti jeftiniji.
 
Poslednja izmena:
Pa ako vec imas taj paket, onda su ove ponude za 1 din ok, inace... Na aliexpress mozes da za 100 evra kupis alarm sa senzorima koji ce ti sms-om ili pozivom dojavljivati status. Ip kamere su od 30evra pa navise.
Pa imam već Kučni 3 i zanima me S Paket. Šta sad, odem i kažem dajte mi to i oni mi daju kameru i kontroler za 1 dinar ?
 
Koju vandal proof plafonsku indor kameru koju snima na sd u sebi sa kanalom za napajanje i senzorom za pokret uzeti u Srbiji? 720p ili 1080p bas dobar kvalitet?


Sent from my iPhone SE using Tapatalk
 
Axis M30 serija IP kamera ili neka druga serija sve zavisi koja konfiguracija ti odgovara. Evo i video primera.
 
Da iskoristim temu - sta preporucujete gde uzeti komplet za video nadzor u stanu u bgd? 2 kamere snimac, napajanje hdd..sa ugradnjom? a da je cena-kvalitet ok?
 
Može li neko video nadzor za zgradu u BG, da proporuči na PP?
 
Nazad
Vrh Dno