Šta je novo?

MacBook Air pravi mnogo buke

Gifron

Cenjen
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruke
20
Poena
154
Pozdrav svima,

dobio sam jucer na poklon nov MackBook Air Early 2015. Odmah pri prvom paljenju primjetio sam da laptop pravi mnogo buke. Imam 2 druga laptopa (Toshiba i Dell) i potpuno su necujna u nekom osnovnom radu. Cak i kada zaklopim laptop, on je idalje poprilicno bucan sto me buni i nisam siguran da li je to normalna stvar kod MacBooka ili je moguca neka tvornicka greska? Mozda cete najbolji svatiti nivo buke kada bi rekao da moj PC star 6 godina pravi buku na skali 7/10, a MacBook 5/10.

Najblizi MacBook servis je udaljen 120km od mene, tako da mi nije bas zgodno da se tu raspitam pa se nadam da mi neko od vas moze pomoci. Hvala!
 
Pram i smc (Google) pa onda ako se i dalje dešava moraćeš u servis.


iStyle Service, Apple Autorizovani Servis
 
Probao i nece, mada mislim da svakako ne bi pomoglo jer je poceo praviti buku od prvog trenutka prvog paljenja. Sacekat cu jos dan-dva, ako niko ne bude imao rjesenje onda ga nosim na servis.
 
Mozes da proveris, Launchpad -> Other -> Activity Monitor, ako je Idle vise od 90%, a pravi buku, onda verovatno servis.
 
Screen Shot 2016-08-01 at 14.39.18.png

Evo SS, uglavnom, konstantan je nivo buke, bio otvoren jedan ili deset programa. Jedino se malo smanji kada ga preklopim, ali nije kao kod ostalih laptopa da se tada hladnjak uopste ne cuje.
 
Na 90% mora da bude apsolutno necujno. Da li ti stalno stoji 86% ili bude i vise? Kada nemas nista otvoreno od programa, treba da bude 99%, ako nije, nesto nije dobro softverski.
 
Poslednja izmena:
Screen Shot 2016-08-01 at 15.27.47.png

Zvuk je konstantan bez obzira na opterecenje. Sad kad je idle bio 99%, par minuta nisam nista dirao i onda sam otvorio par tabova i programa i uvijek vrti na istoj brzini i kad je u sobi potpuna tisina bas je glasan ventilator.
 
Softver je onda ok, ali hardver nije dobar, ne bi smeo da se cuje uopste kad nije opterecen.
 
Poslednja izmena:
Izgleda da ce morati na servis nakon manje od 24h rada :(
 
Nazad
Vrh Dno