Šta je novo?

Android tastature

Pa jeste logično ali šta predstavlja ono dugme ispod sync now ? Da li se ono pritiska pre nego što npr menjaš mob ili rom ili kada se posle vrati adresa i onda pritisne da povuče zapamćeno

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Vraca se odmah, barem kod mene je odmah sve odradilo automatski.
 
Meni ovo skroz pobrljavilo, pre apdejta normalno radi predikciju na traci, bez automatskog ispravljanja sto mi je odgovaralo. Sada sam ukljucio tu G ikonicu, koje uopste nema, a nema ni predikcija. Iskljucio G, opet isti djavo. I ovaj novi izgled menija sa smajlijima je odvratan. Ovo je za mene korak unazad.

EDIT
Sad sam jos pregledao, bukvalno nista ne radi kako treba, dva puta razmak mi ne daje tacku, ne radi brisanje cele reci prevlacenjem u levo, cak ni pomeranje kursora prevlacenjem preko razmaka...
I pre nego sto neko kaze, da, naravno da sam obrisao podatke, ne radi.
 
Poslednja izmena:
Nema veze G ikonica sa predikcijom, samo sa gugl pretragom u okviru same tastature. Meni pokazuje da je offline, sto me i ne opterecuje previse, jer mi to ionako ne treba.
 
Pod "search" u podešavanjima
 
Koja traka sa strelicom ? Stavi gnow i neće je biti ?

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

Ova traka. I kad stavim Google now isto stoji samo sa njim ukljucenim, totalno bespotrebno.
Pocecu da koristim predikciju da ne bi blejala prazna [emoji23] Screenshot_20161217-161427.png

Sent from my Nexus 5X
 
Predikcija dobro radi ,ne vidim razlog da se ne koristi

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
45f8d669d610dc5c5577598fc3f023ff.jpg



Sent from my MX5 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Nema veze G ikonica sa predikcijom, samo sa gugl pretragom u okviru same tastature. Meni pokazuje da je offline, sto me i ne opterecuje previse, jer mi to ionako ne treba.

Znam da nema nikakve veze, ali sam pomislio da je slucajno zbog njega ta greska. Svakako nije zbog toga, aplikacija je skroz pobrljavila, nista mi ne radi kako treba.
 
Google tastatura mi se lično sviđa, ali je ne koristim jer neće da sinhronizuje rečnik ukoliko ne koristim @gmail.com nalog kao primarni, što me jako nervira.

Screenshot_2016-12-17-18-47-46-958_com.google.android.inputmethod.latin.png
 
Tek sad mi je stigao update na Gboard. Lično ne volim automatsku detekciju jezika (multilingual typing), jer swiftkey je to loše radio. Videcu kako će gboard to da reši.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Ako ti Swift nije radio posao kada se radi o predikciji, teško da će ti išta drugo biti bolje :)
 
Tek sad mi je stigao update na Gboard. Lično ne volim automatsku detekciju jezika (multilingual typing), jer swiftkey je to loše radio. Videcu kako će gboard to da reši.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
Meni je kod SK-a uvek bila bolja predikcija, nego kod Gkeyboarda.

Sent from my m2 note using Tapatalk
 
Koristim Gboard 10ak dana. Tačnije dajem mu šansu. Ima ovde još da se pegla. Ali ako im je na red došla tastatura, verujem da će je srediti.
Ipak je Google u najboljoj poziciji za predikciju, zna bolje od nas samih šta mislimo tako da...
 
Kako na gboard da podmetnem srpski dictionary? Igde da nađem bazu reči u odgovarajućem formatu?
 
Samo uključi srpski jezik u opcijama tastature i to je to
 
Ma to već jeste, radi mi predikcija, nego rekoh možda je još bolje kada imaš i bazu reči na fonu.
 
Pa skine on bazu, taj odabir jezika je valjda neka baza, ili to ili baca pasulj jako dobro i pogađa srpske re, re, šta drugovi i drugarice, tako je, reči!
 
Ja sam morao da isključim multilingual typing na Gbaord, užas jedan koliko je brljao sa tom opcijom uključenom, posebno uz gesture typing.

Sent from my Mi-4c using Tapatalk
 
Baguje definitivno to, meni uopste ne prepoznaje engleske reci, iako je engleski default i na telefonu i na tastaturi.
 
Meni prepoznaje .. čim prvu reč napišem na eng on prebaci posle predikciju na eng. Jedino je zeznuto kada pišem neku reč koja je prihvaćena kod nas iako je eng onda on prebaci na eng a ja moram da se cimam da bih nastavi po srpski

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Pokušavam da se naviknem na Gboard i da posle nekoliko godina zamenim Swiftkey, ali nekako mi ne ide. Da li je samo navika u pitanju, ali čini mi se da je predikcija lošija?! Daću joj još neko vreme šansu.
 
Sa Gboard update-om kao da bolje pamti reci automatski, i cele recenice sad pamti kao Swiftkey? Koristan mi je i search u samoj tastaturi.. dacu joj sansu.
 
SwiftKey uopšte ne pamti automatski , nego moraš gore da klikneš na novu reč.

GBoard pamti automatski...
 
Nekako sam uspeo da resim svoj problem gde app prakticno nije imala nijednu funkciju pored osnovne, a to je da pise i brise. Po, verovatno, 4. puta sam vratio app na fabricku, a onda sa apkmirror skinuo apk, prebacio i instalirao. Ovog puta sam u opcijama iskljucio da koristi sistemski jezik i onda sam stiklirao srpsku cirilicu i latinicu (iako retko kad koristim, uglavnom osisano) i engleski. Sve ostalo sam stavio kao i uobicajeno i eto sad radi normalno. Pojavljuju se predikcije, lepo brise prevlacenjem u levo, pomera kursor, sve radi kako treba. Ali ce mi biti potrebno vremena da se naviknem na opet novi emoji meni, koji mi se i dalje ne svidja.
 
SwiftKey uopšte ne pamti automatski , nego moraš gore da klikneš na novu reč.

GBoard pamti automatski...

What :) Pa zbog toga sam i koristio ranije SK dok sam imao Android a i zasto sam je odmah instalirao kad sam se vratio :) Otkucam neku recenicu prvi put, i zapamtice je celu za buduce, izbacuje sam sledecu rec po redu.. kao i posebne reci. Nemoguce da to radi drugacije na svakom telefonu :) A Gboard mi je tek sa ovom promenom imena poceo to da radi.
 
Poslednja izmena:
Jel ova G*oboard pamti e-mail adrese?

Sent from my m2 note using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno