Šta je novo?

Android tastature

Ček šta je G-Board?
Ja sam skinuo google keyboard, to nije isto?
Vidim da G-Board košta nekoliko dolara.
 
Gboard je novi naziv za Google tastaturu, mislim da još nije live za nas na play storu, ali je možeš skinuti na sajtu apkmirror.

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Meni se ne sviđa što ne mogu da uklonim liniju iznad tastature. Te opcije se dobijaju držanjem zareza, tačke i entera. Google pretraga na taj način mi nije od značaja, niti koristim predikciju. Tako da je za mene ovo korak unazad dok ne omoguće uklanjanje tog reda i onda svi zadovoljni. :D
 
Pa za tebe je onda Smart keyboard pro.

Sent from my Nokia 3310 using Tapatalk
 
Meni nešto nije jasno kod Google Keyboard, od (relativno) skoro više mi ne izbacuje onu crvenu liniju ispod nove reči kojom tek treba da potvrdim da je memoriše. To pamćenje radi na onom starom principu tj automatski se zapamti otkucana reč. Međutim kad pogledam u podešavanjima pod ličnim rečnicima nema nijedne reči!? Samim tim mi je problem sinhronizacija tj kasniji restore prilikom npr menjanja roma. U čemu je problem?
 
Meni nešto nije jasno kod Google Keyboard, od (relativno) skoro više mi ne izbacuje onu crvenu liniju ispod nove reči kojom tek treba da potvrdim da je memoriše. To pamćenje radi na onom starom principu tj automatski se zapamti otkucana reč. Međutim kad pogledam u podešavanjima pod ličnim rečnicima nema nijedne reči!? Samim tim mi je problem sinhronizacija tj kasniji restore prilikom npr menjanja roma. U čemu je problem?

Mora da ti bude uključen spell checker u podešavanjima da bi mogao da ubacuješ reči u sopstveni rečnik.
 
Meni ne pamti ni sa ukljucenim spell checkerom.
Nesto nije u redu sto se tice sinhronizacije, pisao je i loznica od tome, a i ja sam primetio da kad preflesujem rom i instaliram tastaturu, brdo reci fali pa moram ponovo da unosim.
 
ne znam.
ja mogu da ubacujem reči u svoj rečnik bez problema.
ne oslanjam se samo na njihovu sinhronizaciju sa serverom, nego uvek vraćam i svoj user dictionary preko titaniuma, tako da mi je uvek sve tu.
 
Da, ali šta kad napišeš novu reč, ne ideš valjda u rečnik da ručno unosiš?
Koji će mi sinhronizacija ako ne radi kako treba.

Sent from my Redmi Note 3
 
Kakvo bre ubacivanje reci rucno.. forsirate bezveze tu tastaturu kad je ocigledno Swiftkey mnogo bolji proizvod, valjda se hejtuje jer je od Bench neprijatelja broj 1, MS-a..
 
Nije loša tastatura gboard ali generalno Swiftkey je meni dosta bolja a i navikao sam godinama na nju + imam onu verziju sa mnogo tema (jedini problem, ne znam za koju temu da se odlučim
 
Juče sam deinstalirao Google keyboard, pa onda instalirao gboard, pokrenuo sam sinhronizaciju i sve reči su mi ponovo dostupne, znači sad radi, pre stvarno nije htelo.
 
Da, ali šta kad napišeš novu reč, ne ideš valjda u rečnik da ručno unosiš?
Koji će mi sinhronizacija ako ne radi kako treba.

imam svoju bazu reči još odavno i kad menjam telefone ili romove, preko titaniuma je vratim u user dictionary.
to je sve predostrožnosti radi, a ne košta ništa.

kod mene gboard sinhronizacija odrađuje posao, nemam većih problema, tako da je sve okej.
ponkad ubacim novu reč kad naiđem na nju, ne uvek.
 
Ja ili nešto ne kapiram ili...
Gboard sam instalirao sa apk mirror-a.
Otkucam npr. "Skuvana kafa". Ovo skuvana mi podvuče, ja ubacim u rečnik.
Krenem da kucam opet "Skuvana" i tada mi NE predloži reč "kafa"! Zašto?
Gde grešim? Ne pamtim da je nešto imalo komplikovanija podešavanja.
Bolje je ovo nego ranije ali po mom ličnom mišljenju daleko od npr. Xperia tastature
 
Jel moze da se podesi da enter bude enter(novi red) a duzi stisak na enter da budu smajliji? Ne uspevam da podesim ovako :/
 
Kako da uključim spell checker u SwiftKey?
Kod mene je ta opcija na disable, ne mogu da je aktiviram.
Ubio sam default AOSP keyboard iz custom ROM-a, da nije do toga?
 
Juče sam deinstalirao Google keyboard, pa onda instalirao gboard, pokrenuo sam sinhronizaciju i sve reči su mi ponovo dostupne, znači sad radi, pre stvarno nije htelo.
Kako si pokrenuo sinhronizaciju ? Manualno na ono dugme ispod adrese ili si samo ubacio gmail adresu ? Backup u gtasti mi i dan danas nije jasan.

[youtube]Hj_91ntoi50[/youtube]

Reklama za gboard .. mora to još da se pegla da bi bila kao na ios-u

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Podešavanja, pa rečnik i tu imaš sinhronizuj. Ja imam malo sačuvanih reči, ali ih je sinhronizovao...
 
Znam ali uopste ne koristis ono dugme ispod ?
Sync now ? Samo ubaciš svoju adresu i to je to ?

Napokon updejt preko gplaya :)
uploadfromtaptalk1481906688440.jpg

Edit:
Odlična je Gboard Ali nekako se previše poveća kada se ubaci red sa brojevima .
Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Jedino da je sniziš, preferences - keyboard height.
 
Poslednja izmena:
Odradio na min i ne vredi. I dalje je previsoka :) na kraju ugasio taj red sa brojevima

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Ne moze da se ugasi ova traka sa strelicom iznad slova na gboard? Koji ce mi to tu.
Sto rece neko ranije, ovo je korak unazad za nas koji ne koristimo predikciju.

Sent from my Nexus 5X
 
Koja traka sa strelicom ? Stavi gnow i neće je biti ?

uploadfromtaptalk1481972324750.jpg

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Pa cela ta traka, on ne koristi predikciji a i dalje mu stoji prazna traka sa G valjda.
Meni je super ova nova Gboard :)

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
I mene nervira traka. Može li da se ugasi?
Screenshot_2016-12-17-12-28-49-438_com.quoord.tapatalkpro.activity.png

Mi Max
 
Stvarno je super nova Gboard ali što je neko već rekao, ni meni nije jasno kako se unose nove reči u rečnik?! Nije valjda da mora svaka reč posebno da se dodaje u opcijama?! Koristim godinama Swiftkey i mislio sam malo da promenim, ali ta stvar me pomalo odbija od Gboard
 
Ne treba.. ukljucis Google backup I onda samo staviš adresu u Gboard setingsima .
Veći je problem kako se vraća ono što je sinhronizovano ,znam da to nikada nisam uspeo da uradim.

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Ako se stavlja adresa, zar onda nije logično da kada npr ponovo instaliraš tastaturu na novom ili istom uređaju, automatski povuče taj backup?!
 
Nazad
Vrh Dno