Šta je novo?

Android tastature

Našao....stavka u Viberu je to promenila...
Sad je sve Ok..
ccc5239f5a687083675df63d93449ba0.jpg


Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
 
Kako se gasi ovaj dictionary podmeni? Izlazi kad napišem reč, pa se vratim da ispravim neko slovo i kliknem na nju da mi se pojavi kursor.

Pojavljuje se otkako sam prešao na Android 10, pre toga nije, i to svuda, ne samo u Vajberu.

Tastatura je SwiftKey.

0938a13501b2169e62284e18dd2d3101.jpg


OnePlus 6/Tapatalk
 
Eto ti ga sad! Taman nahvalih gboard kad ono prestade da radi voice typing!
 
Kod mene radi...
a60daebd110b79e3787061620b6f10af.jpg


Послато са Mi 9T Pro уз помоћ Тапатока
 
Upravo sam uporedio Gboard vs Swiftkey, po pitanju nove opcije 'Cursor control' (napokon se M$ setio da implementira tu opciju), ali ga Gboard šije po tom pitanju. Na Gboard, povlačenjem prsta preko Spacebar-a, klizi karakter-po karakter, precizno..dok na Swiftkey postoji lag što tu opciju, u poređenju sa Gboard, čini praktično neuporebljivom.
Sa druge strane, sve drugo je na strani Swiftkey tastature, zbog čega je i dalje koristim.
Nadam se da će ,uskoro , i to srediti.

Sent from my P30Pro using Tapatalk
 
Kakav lag imaš? Kod mene radi sasvim okej, ima mala zadrska samo zbog opcije jezika jer se isti menja na levo-desno. Kliknem na trenutak i tek onda levo-desno za kontrolu kursora a ako odmah mrdam onda mi menja jezik...

Sent from my Mi Note 10 Lite using Tapatalk
 
Kakav lag imaš? Kod mene radi sasvim okej, ima mala zadrska samo zbog opcije jezika jer se isti menja na levo-desno. Kliknem na trenutak i tek onda levo-desno za kontrolu kursora a ako odmah mrdam onda mi menja jezik...

Sent from my Mi Note 10 Lite using Tapatalk
Ne mislim na to. Mislim ,bukvalno, na lag, dok povlačiš prstom, kursor nije u sync-u sa povlačenjem prsta, dok na Gboard ta opcija radi baš kako i treba. Kod mene na EMIUI ,P30Pro , kada povučem prstom ,kursor ne krene odmah, već postoji mala pauza, pa pokret prsta moram da prilagodim toj pauzi, što upotrebu te opcije čini mučnom i neupotrebljivom.

Na Gboard, ta opcija radi savršeno.

Sent from my P30Pro using Tapatalk
 
Kod mene lepo to radi, ja sam na Miui 12(telefon iz opisa).

Sent from my Mi Note 10 Lite using Tapatalk
 
Do sistema je. EMIUI je đubre.

Sent from my P30Pro using Tapatalk
 
Pozdrav.
Treba mi voice-to-text tastatura. Engleski i srpski.
Ne mogu da skinem update za srpski u podesavanjima.
Imam tastaturu SR latin. EN QWERTY.

Potrebni su mi ti znakovi interpunkcije, velika slova, mala slova. Kad kucam kao i preko tastature da bude. Delete, razmak.
Probao sam na EN nesto da kucam sa komandama za question mark i slicno, on otkuca question mark.
Citao sam nesto ovde, ali nisam nasao na to. Mora da postoji? Neki su pisali jos davno da imaju te aplikacije.

Nije bitno koja tastatura samo to da mi obezbedi na srpskom i na engleskom.
Hvala unapred.
 
Zar sve to što tražiš nema gboard?

Jedini problem je to što hoćeš te znakove kako će njih da ukuca, to teško da možeš glasom da unosis

Sent from my Mi A3 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Gboard ne podržava srpski voice typing sa znakovima interpunkcije koliko sam video.

Engleski podržava, ali su komande komplikovane. Nekad se vidim kako nemaju ultimate objašnjenja za sve to, nego mi korisnici moramo sami da istražujemo, kod kompanija kao sto je Google.

Engleski npr. kad kaže "full question mark", on otkuca "full?", Ali kad kažem samo "question mark" posle par reci, on otkuca samo to.
 
Interpunkciju normalno ne podržava, mislim da neće nikada ni podržavati već će razvijati ka tome da algoritam sam prepoznaje rečenicu i gramatički unosi znake interpunkcije a ne da mu ti to govoriš komandama.

Sent from my Mi A3 using Tapatalk
 
Pozdrav Bakara... kao sto vidis iz mog posta gore, jasno je da gboard podrzava voice interpunkciju, ako sam uspeo da dobijem upitnik komandom full question mark. Druga stvar je sto to radi lose.
Podrzava interpunkciju na engleskom, spanskom, francuskom sigurno. Ne podrzava na srpskom.
https://www.dummies.com/consumer-el...id/google-voice-typing-on-your-android-phone/

Neka ona razvijaju algoritam, ali zasto u medjuvremenu prave problem...
Neka samo daju spisak svih komandi na engleskom kao univerzalnom jeziku, pa korisnici mogu da ih koriste na bilo kojem jeziku. Zar to ne bi bilo lakse?

Problem je sto interpunkcija nece da radi, odnosno treba jasan spisak interpunkcije i komandi, i veliko i malo slovo, razmak, i sve to.
Svi korisnici su to mogli jos pre 3 ili 4 godine i sada nailazim samo da se zale da im vise to ne radi. I onda ima bypass da se obrise u recniku u podesavanjima - te reci. I tek onda sam probao to full stop sto mi je dalo tacku, pa full question mark, sto mi je dalo full sa upitnikom. Period nije radilo nikad. Hm, mozda je problem do US engleskog i UK, jer koristim UK. Uglavnom, razviju tako nesto i onda ostave nas bez detaljnog upustva. Moracu helpdesk da kontaktiram, ali ni oni ne znaju nikad.

Uglavnom, ako gboard ne podrzava, je l ima neka aplikacija koja podrzava? Na srpskom. Nije bitno ako moram da interpunkciju i veliko slovo imenujem dok govorim (riksi - veliko slovo, sadi - malo slovo, mili - razmak, dini - sledeci paragraf i X random reci), samo da podrzava interpunkciju.
A ako nadjem za gboard spisak komandi i uspem, javicu. U medjuvremenu, sve sugestije za ostale gde interpunkcija radi na engleskom, a potencijalno i na srpskom su dobrodosle.
 
Pozdrav milkobgd.
Hvala.
Probao sam, komande dve "full stop" i "question mark" idu u tačku i znak pitanja.
I dalje se to bazira na google speech to text. Kada sam instalirao, pa svako ko instalira, preporucice im neku nadograđenu verziju, instalirao sam i tu, nisam probao detaljno. Ali sam čitao neki review da je Google nekome počeo da otkazuje i da su prešli na to i da su super zadovoljni. Mislim da je SMS UX.

Da, nije to to, jer mi stalno iskače da nisam nešto dobro rekao na engleskom, što mi u Guglu ne iskače baš tako.
Pa ja bih da sve bude speech, znam da je to teško izvodljivo, ali i znakovi interpunkcije, velika i mala slova, brisanje teksta, novi red, novi paragraf i pre svega ona kvačica za pisanje teksta da može da se pomera kroz tekst kako bi se on editovao.
Moraću detaljno da se pozabavim time kada ugrabim vreme, da vidim podešavanja jezika, jer UK i US se razlikuju.
I javiću ovde ako uspem da pronađem nešto tako kvalitetno.
Izluđuje me tipkanje na mobilnom, i na tastaturi, ali najviše na mobilnom.

Paraplegičari zbog nesrećnih okolnosti koje su iz zadesile koriste ovakve programe na PC-u. Logično bi bilo da postoji i apk takvih softvera. Videću da iskopam nešto.
Interesuju me i softveri za PC, ali otom potom.
 
Nazad
Vrh Dno