Šta je novo?

Android tastature

Pretrazio sam temu ali nisam nasao adekvatan odgovor. Da li je moguce prebaciti pismo na cirilicu na Xperia tastaturi? Na spisku dostupnih jezika ima srpski ali ne cirilica. U pitanju je Sony Z2

Послато са D6503 уз помоћ Тапатока
 
Mislim da nije moguce, instaliraj Gugl tastaturu koja je generalno bolja i uz Swift jedna od najkompletnijih.

Ja koristim obe (google/xperia), swift sam obrisao.

Sent from my D6503
 
Poslednja izmena:
Nervira me kod Google tastature da sama promeni reč, da ponudi, pa da odaberem ok, ali ovako...
Jel može to da se sredi?
 
settings - text correction - iskljucis auto correction. Ostale suggestions stavke ukljucis da bi ti predlagao reci.
 
Ja sam se (verovatno privremeno) prebacio na Google tastaturu, ali mi je SD Maid "sredjivao prostor" i obrisao ocito i recnik, pa sad stalno prijavljuje ono "dictionary for Serbian will soon be downloaded", ali ga nikako ne skine, pa mi ne radi ni flow pisanje na njemu. Ima li opcija da se rucno "pogura", 2 sata vec ne uspeva nista da uradi, a bez toga je kucanje tortura.
 
^posto ovo nikako nije htelo da prodje, na kraju sam bio prinudjen da se vratim na TouchPal, koji se u medjuvremenu (mesec-dva nekoriscenja) ubrzao. Dodali su i QWERTY tastaturu - ali umesto da sve bude "strip to unicode", tj. osisana latinica, TP zapravo ono sto se kuca osisanom latinicom pretvara u "punu".
 
Ako misliš na qwerty, to i Gugl tastatura ima, i za srpski jezik naravno

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Vidi stvarno, i oni su ubacili sada. Mada je bilo neke razlike u opcijama na raznim telefonima sa Google Keyboard, pisali smo na temi o tastaturama.
 
Da hvala evo i ja sam se sad prebacio na googlovu.
 
Не видим је, а свеједно је не бих користио..

Мени swift баш одговара, користим не преко 2 године, доста је научила речи од мене и сада ми је незаменљива, српска ћирилица и брз прелазак на енглеско српску тастатуру са двојним предвиђањем плус swipe за писање.. Ја задовољан већ дужи период..

Sent from my HTC One_M8 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ja se navikao na Google tastaturu i sada ova SwiftKey mi je nekako dosta spora, tj ne radi lepo i fludino kao Googlova....

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
zasto sad opet prica o tastaturama, kad imate zasebnu temu o tastaturama??
 
Neka preporuka za viewer RTF fajlova?

Послато са SM-G920F уз помоћ Тапатока
 
Primetio sam da ne dobijam notifikacije u gmail apk kada mi dođe mail na @hotmail akaunt. Za gmail akaunt dolaze not.
Greška sa strane servera ili sa moje strane ? :/

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
Isti slučaj i kod mene. Verovatno je to do njih (Google - MS).

NEM-L21
 
To ima i Googleova tastatura već neko vreme.

ea9f05a2b7c0a7ef6e55464a11066ff7.jpg

Hm, a je l' ima predikciju za dva jezika u isto vreme? Nisam primetio tu opciju. Ako ima - i ja bih se prebacio na google tastaturu.
 
To je jedina stvar koja me i dalje drži na Swiftkey.
 
Da se osveži i ova tema...
SwiftKey teme od sada sve besplatne!
 
Realno to je super stvar, ali na dva dodira može da se prebaci na engleski tako da sam i na to već navikao i nije mi teško, uz to Googlova mnogo fluidnije radi, ako ikad srede SwiftKey vratiću se na nju.

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Vrlo je verovatno da ce da ugase swiftkey tastaturu uskoro, isto kao sunrise kalendar... Zato su je i kupili, zbog predikcije i podataka, pa ce to da ubace u svoju wordflow tastaturu, onda sledi integracija sa cortanom i ko zna sta sve jos. Zalosno.
 
To je jedina stvar koja me i dalje drži na Swiftkey.

Probaj ipak Gugl tastaturu, evo nikola1970 je objasnio ukratko i sa svim se slazem osim sa ovim na kraju, nikada vise Swiftkey mada je nikada nisam ni gotivio zbog losije fluidnosti.
 
Pošto se povela priča o tastaturama na onoj temi da nastavim ovde.

Vidim svi govore o nekoj fluidnosti, lošem radu Swiftkey tastature. Nisam tako nešto primetio. Kako vam se to manifestuje , tastatura koči, ne prati ukucane reči ? Nisam primetio nikakvu prednost google tastature prilikom kucanja .
 
Poslednja izmena:
Jednostavno kad mnogo brzo kucaš nekad ne isprati savršeno kucanje.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk
 
I ja se čudim ovim izjavama o fluidnosti. Koristim obe tastature tako što ih menjam na nekih mesec dana, baš iz razloga da nađem neku veliku prednost u korist jedne ali toga nema. GK ima prirodniju predikciju, SK ima više opcija. Kad smo kod opcija, jel' ste videli ovu novu opciju u SK, shortcuts? Mnogo dobra stvar - pod kratkom frazom se namesti niz podataka kao što je adresa, broj računa...
 
Dobro ne kucam brzo , možda zato nisam primetio :)

Da li google tastatura ima predikciju smajlija kao što ima swiftkey ?
 
Najveća zamerka SwiftKey što sam od sebe briše reči iz rečnika. Poludim kad to primetim. A stalno se dešava...

Sent from my LG-H815 using Tapatalk
 
A google keyboard ih ni ne pamti,tako da dodjes na isto.
Ja svaki put kad ponovo instaliram gk brdo reci moram ponovo da unosim a sinhronizacija je uredno ukljucena.
 
Najveća zamerka SwiftKey što sam od sebe briše reči iz rečnika. Poludim kad to primetim. A stalno se dešava...

Sent from my LG-H815 using Tapatalk
Meni se jednom desilo da je Google tastatura privremeno zaboravila sve reči, bukvalno sve što sam kucao je izlazilo pogrešno. Sutradan se sve vratilo u normalu.
 
Nazad
Vrh Dno