Šta je novo?

Android tastature

Evo pokušavam da opet dam šansu Google tastaturi posle Xperie ali ne nalazim kako da dodam poseban red za brojeve?
Da li je to uopšte moguće?
 
Uspeo sam ali raspored izgleda očajno
3d7e00ff558b39533519a1db74d8143c.jpg
 
Poslednja izmena:
Pa šta će ti svi ti znakovi

Sent from my LG-D802 using Tapatalk
 
Po meni prednost GK u odnosu na Swift je mogucnost pomeranja kursora slajdom prsta preko space bar-a nesto kao force touch na iOS tastaturi.
Hehe, sad sam tek provalio da ta opcija postoji i na LG tastaturi :)

A uvek sam se pitao šta znače one male strelice levo-desno na Space-u :D (autić je neka fora autora skina tastature, ne znam da li može da se ukloni nekako)

qhujV4s.png
 
Jeste zanimljiva, pisao sam o njoj kad se pojavila. Samo je problem valjda period adaptacije. Srpski još nisu ubacili, a nešto i ne vidim da šire spisak jezika.
 
Google tastatura, kako da posle zareza i tačke automatski radi razmak? Dvoklikom na razmak dobijem tačku i razmak, ali bih na tačku i zarez kao dole sa slike:
1fb3d3a5fc32450486b51e0ff1a11f94.jpg
 
Skoro se pisalo o tome, pored tog dvoklika za tačku, jedini način za automatski razmak na zarez je swipe.
 
Mrtvi Microsoft,voleo bih jos vise da propadnu sve sto dohvate u svoje ruke useru!
SwiftKey mi se raspada, osecam da cu posle 5 godina morati da je zamenim,steta,to mi je omiljena aplikacija svih ovih godina,prvo sto instaliram na uređaje.
Na Androidu mi se skroz pojebala predikcija, a na iosu pored toga sto se pojebala,cas radi cas uključi na default tastaturu. Popizdeo sam. Bilo je pitanje kad ce i to da useru.




Sent from my iPad using Tapatalk
 
TouchPal je najpribliznija tastatura SwiftKey-u, po mnogim opcijama i izgledu.
 
Ja koristim SwiftKey na tabletu i ne primećujem nikakvu promenu.
 
Postavio sam tu Serbian latin (qwertz), ali bezuspešno. Mislim da će biti da problem pravi slavni "emui".
Pitam se ponekad da li je moguće da Huawei pravi tako fine telefone, sa takvim smećem od softvera.
Da citiram sebe; bio sam u pravu, od kad sam emui zamenio za CM13, na google keyboard imam opciju Serbian (latin).
 
Batalio sam gk i vratio na swift. Predikcija je loša. Koristim 3 jezika i smara prebacivanje svaki čas

Sent from my D6503 using Tapatalk
 
Ja sam iz suprotnog razloga odustao od SK i presao na GK. SK nema opciju da promenim jezik ako se koristi isti layout. SK autodetekcija jezika mi nikad nije dobro radila.
 
Radi mi nemački, engleski i srpski dobro. Nekad se zbuni kad se reči skoro isto pišu ali opet ponudi i onu na koju sam mislio

Sent from my D6503 using Tapatalk
 
Ažurirao sam SwiftKey tastaturu, ali i dalje mi ne radi sinhronizacija.
 
Pazi stvarno
 

Prilozi

  • uploadfromtaptalk1470750382551.png
    uploadfromtaptalk1470750382551.png
    59.1 KB · Pregleda: 126
Kod mene ni ručno neće
 

Prilozi

  • uploadfromtaptalk1470762997248.png
    uploadfromtaptalk1470762997248.png
    61.6 KB · Pregleda: 122
Verovatno uključuju postepeno svima...
 
Od prvog svog androida koristim Touchpal i od tada sam pokušavao da pređem na neke druge, čak i one stock što dođu uz telefon, ali nikako mi nije išao period prilagođavanja, pa sam se uvek vraćao na TP :)
 
Sa google tastaturom ne radi predikcija na OneNote...
 
SwiftKey ima lepše skinove, ali ne postoji mogućnost da se latinica rasporedi sa desne strane tastature, kao na GoogleKeyboard, već se šđčćž dobijaju kada zadržiš taster,što me odbilo od SK i koristim GK.
 
Ima ta mogućnost za latinicu, posebni su tasteri.

0ef7f6336bd35eb6fa866c6d38c81158.jpg


Послато са SM-T310 уз помоћ Тапатока
 
Kako si to sredio?
Gledao sam u podešavanjima za SwiftKeyboard, nigde ne nađoh.
 
U podešavanjima jezika uključi ovo

8241e4318a0179831a7c29e09555e5e0.jpg


Послато са SM-T310 уз помоћ Тапатока
 
Sad ću baš da pokušam.
KOristim Serbian latin tastaturu ,sve ostale sam isključio da mi ne prave zbrku.
Sad, mislim da je bila qwerty, tu je bio problem.
Hvala puno.
 
Nazad
Vrh Dno