Šta je novo?

Android tastature

Ovo takodje mora da je novo na Gboard, jedino drugo objasnjenje je da je iz nekog razloga Nougat update omogucio to na telefonu. Radi se o kombinaciji dva jezika, sad iako je podeseno na eng trenutno, kad zadrzim neko slovo imam opciju za slovo sa drugog jezika. Sa s imam š, sa z imam ž, itd. To ranije nije bilo tako na Gboard kod mene, sigurno.

Ranije sam morao da prebacim na drugi jezik, otkucam zeljeno slovo i vratim. Koristim hrvatski jer iz nekog razloga nema srpske latinice, samo cirilica..
To ako imas dva jezika, i ako ti je ukjuceno multilingual suggestion. Imas Serbian Latin vec neko vreme

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Nema Serbian latin, osim ako nije neko podesavanje kad se odabere srpski, pa dodatno kasnije.
Stvarno mi je ukljuceno multilingual suggestion, verovatno je sa novijom verzijom Gboarda(ili softvera na P9 lite) tako po defaultu. Ranije definitivno nije bilo, znam da me nerviralo to. Evo SS iz jezika:
Screenshot_20170427-201954.png
 
Ne kontam kako misliš sa gapps?

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Nema Serbian latin, osim ako nije neko podesavanje kad se odabere srpski, pa dodatno kasnije.
Stvarno mi je ukljuceno multilingual suggestion, verovatno je sa novijom verzijom Gboarda(ili softvera na P9 lite) tako po defaultu. Ranije definitivno nije bilo, znam da me nerviralo to. Evo SS iz jezika:

Ima Srpska latinica.
 

Prilozi

  • Screenshot_20170428-064515.png
    Screenshot_20170428-064515.png
    114.1 KB · Pregleda: 134
Predikcija je očajna u odnosu na Swiftkey. [emoji4]
 
To je subjektivno, meni je swiftkey bio ocajan, narocito mi predikcija nije odgovarala.
 
SwiftKey je vrhunska tastatura, po meni.
 
Menu je u svemu bolja sk osim kada brišem sa back, onda mnogo laguje.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Može li Gboard da radi latinica srpska na EMUI 4.1.2 ?
 
Svi Huawei telefoni kubure sa tim. Očito nas ne vole...


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Bitno je da swiftkey radi kako treba.

Sent from my KIW-L21 using Tapatalk
 
Ljudi, kako da isključim predikciju velikog slova "i" u sred rečenice na Swift keyboard?

Sve je radilo kako treba do pre možda nedelju dana od kada mi svako i u sred rečenice prepravlja u veliko. Svaki put mu kažem da zaboravi ali s E ništa ne menja. Za svaku kombinaciju sa tim slovom moram da ispravljam i on tek tad nauči ali samo za tu kombinaciju. Nervira nenormalno.
 
To i mene opasno nervira!

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
+1 za predikciju velikog "i", vrlo iritantno

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Zato sto koristite i engleski verovatno. Posto kod Engleza je uvek veliko slovo "i" tako da onda to postavlja stalno iako ga zaboravite.
 
Jel vam autocorrect isključen u opcijama? Ja imam engleski, nemački i srpski i nikad nisam imao taj problem sa "i"

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Pa koja je svrha Swiftkey-a, ako nema autocorrect? :d
 
Ja skoro više i ne kucam na SwiftKey tastaturi, samo tapkam gore one gotove reči
 
Meni se to sa velikim i dešava na Gboard, mnogo me nervira nekad :)

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Zato sto koristite i engleski verovatno. Posto kod Engleza je uvek veliko slovo "i" tako da onda to postavlja stalno iako ga zaboravite.
Jeste to razlog ali je stvarno u poslednje vreme počeo da ga češće ubacuje kao narednu reč (srednju u onoj gornjoj liniji)... I ne samo I, primećujem da mnogo češće nego ranije nudi engleske reči kao sledeću iako sve kucam na srpskom.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Jeste to razlog ali je stvarno u poslednje vreme počeo da ga češće ubacuje kao narednu reč (srednju u onoj gornjoj liniji)... I ne samo I, primećujem da mnogo češće nego ranije nudi engleske reči kao sledeću iako sve kucam na srpskom.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
Baš to!
Mnogo češće gura veliko srednje I, i češće gura engleske reči.
 
Meni ne nudi ni jednu englesku reč. Kako može da ponudi englesku, ako je sled reči u rečenici na srpskom jeziku?
592f3638d3a43f8ae48c200f06962400.jpg
53a111c06f3fc7c9436fbebc69f0cfe8.jpg

A ako krenem sa,
How do you want...

ona se šalta na engleski jezik.
b4d5a7f866d602a39882efcac1f39fec.jpg
99475b95ac478a8fac2b88ba510b07d0.jpg
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno