Šta je novo?

Android tastature

Evo i meni sad SwiftKey obrisao skoro polovinu rečnika. Sa 13000 na 7500
 
Evo i meni sad SwiftKey obrisao skoro polovinu rečnika. Sa 13000 na 7500

Fale ti neke reči ili to zbog one statistike ? Meni to uvek različito piše , doduše i reinstalirao sam par puta ali ne primećujem da mi fali neka reč.

Meni isto piše 7500 a pre neki dan 13500 ali ne vidim uopšte razliku. Možda im baguje brojač.
 
Poslednja izmena:
Na statistici sam video malopre tako da nisam još stigao da primetim da li u kucanju zaista ne prepoznaje neke reči.
 
Ljudi,prodah moj LG G3,te mi je sada Z2 Sony primarni fon.
Da li nekako mogu da instaliram oridji g3 tastaturu na z2 ?
 
Smart keyboard pro

Sent from my MX5 using Tapatalk

Zaboravio sam da kazem da mi je SKP tastatura koju koristim po difoltu vec dugo godina :) Mislio sam da ima nesto novije savremenije a da isto ne vuce previse RAM memorije :)
 
Ljudi,prodah moj LG G3,te mi je sada Z2 Sony primarni fon.
Da li nekako mogu da instaliram oridji g3 tastaturu na z2 ?
Pogledaj na XDA da li ima fajl da se instalira.
Mada, moja je preporuka da probaš Googleov Gboard ili Microsoftov Swiftkey. Imaćeš backup rečnika, kao i istu tastaturu na svim novim telefonima.
 
SwiftKey laguje kada se dopisujem preko messengera i to isključivo preko chat head. Još nekom?

Sent from my LG-H815 using Tapatalk
 
SwiftKey laguje kada se dopisujem preko messengera i to isključivo preko chat head. Još nekom?

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

Baš sam se malopre dopisivao i nisam primetio , nema nikakvih usporavanja. Možda je to messengera nešto , žale se ljudi da im lošije radi ova nova verzija, možda da reinstaliraš ?
 
Messenger se raspada trenutno. Chat head ocajno radi i usporava ceo telefon. Nece pomoci stara verzija, samo ugasi chat head.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Od zadnjeg azuriranja, kada je google tastatura postala gboard, predikcija je ocajna! Mnogo lose radi, vrlo cesto promasuje rec, nekad dodaje jos jednu-dve...
 
Мени предикција одлично ради, поготово на ћирилици.

Послато са D6503 уз помоћ Тапатока
 
Malo zna da zeza, verovatno zato što su dva jezika u predikciji.
 
I meni deluje da je predikcija malo lošija, ali to je verovatno zbog dva jezika koja koristim. Valjda će srediti u narednim verzijama.

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Meni nije jasno kako Google nema najbolju predikciju na svetu pored znanja i budžeta koji ima.
 
I meni deluje da je predikcija malo lošija, ali to je verovatno zbog dva jezika koja koristim. Valjda će srediti u narednim verzijama.

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

I SwiftKey ima dva jezika, pa nije tako. Google još još mlad u tome, tako da za koju godinu biće bolji.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ja sam probao par puta ovu Google tastaturu, pokusao, dao sve od sebe da mi se svidi, al nema sile da se naviknem posle godina i godina korišćenja SwiftKey-a. Mnogo sporije kucam, predikcija bas losija, dok na SwiftKey ladno nekad mogu par sekundi da kucam da ni ne gledam na fon i retko kad gresi. Nikad ne bih rekao da cu to moci na tacskrinu.
 
Meni je vec dva puta zabola gBoard da ne mogu da obrisem sta sam napisao(ne radi backspace), oba puta je morao restart telefona, force stop i zakljucavanje-otkljucavanje telefona nisu pomogli.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Da, zvuči kao jednostavan koncept, ali SwiftKey definitivno ima neku "magiju" u odnosu na ostale.

Bukvalno možeš otprilike da lupaš po slovima i sve bude u redu.

Vidim da imaju i onaj heatmap kucanja, verovatno i to utiče ako ga uzimaju u obzir kao korekciju.

Jedino SwiftKey je baš ta predikcija kakvoj sam se nadao, a pre smartphone ere sam bio mrzitelj touchscreen-a upravo zbog toga što nisam verovao da ćemo ikada normalno kucati.

A sad kucam kako nikad ne bi na ovako maloj fizičkoj tastaturi.

Mislim da kucam jednako brzo kao na kompu na pravoj tastaturi.
 
Poslednja izmena:
Definitivno bolja predikcija na swiftkey ali treba sačekati. Verovatno će i GBoard doći do tog nivoa gde će razlike biti minimalne. GBoard ima neke stvari koje mi se baš sviđaju. Npr svajp na spejs tasteru za pomeranje kursora ili svajp za brisanje. Takođe, dobra fora je i ugrađen search. Sve u svemu, ove tastature su baš napredovale! Još uvek mi nije jasno da ima ljudi koji isključuju predikciju ili pišu bez kvačica [emoji53]

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Ja pisem sve kao na kompjuteru, bez predikcije i bilo kakvog vida pomoci od telefona :D
Samo cisto kuckanje, ne mogu drugacije da zamislim.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Tako sam i ja dok nisam probao prvi put svajp i predikciju, sad ne mogu bez toga nikako :)

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Dosta mojih drugara ne koristi predikciju i vidi se da nemaju živaca da shvate kako to funkcioniše.

Definitivno traži malo cimanja na početku, ali posle nema nazad nikako.
 
To si lepo rekao! U početku ima malo cimanja dok se ne ukapira kako funkcioniše, a kasnije je nezamislivo bez toga!

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
A može i da se ne koristi defaultno podešavanje SwiftKeya gde na space sam ubacuje sledeću reč... Već da space ostane space a reč se bira tapom na liniju iznad tastature. Jedina navika koja je tada potrebna je da se umesto space na kraju reči pritiska gore.
 
Koliko ste nahvalili Swift key, reših napokon da je probam i već posle 20 min upotrebe mogu reci da definitivno ima bolju predikciju od Gboard. Ostaje za sad, kontam da će postati samo bolja :) hvala

Sent from my Mi-4c using Tapatalk
 
Što više budeš kucao, biće sve bolja.
 
I ja cu morati da je probam ako TouchPal opet bude poceo da koci posle odredjenog vremena. Kucanje na touch telefonu bez predikcije = van pameti.
OPET mi je SD Maid pojela Gboard srpski recnik, i opet nikako da se nanovo skine. Moja je greska sto sam 3. put ponovio "ciscenje" SD Maid-om.

Ali ovaj bloat koji je TouchPal napravio sa apdejtom je kriminalan, bez blama izbacuju reklame na homescreen - srecom ima da se nadje "gola" verzija namenjena za HTC, koja radi normalno.
 
Poslednja izmena:
I ja cu morati da je probam ako TouchPal opet bude poceo da koci posle odredjenog vremena. Kucanje na touch telefonu bez predikcije = van pameti.
OPET mi je SD Maid pojela Gboard srpski recnik, i opet nikako da se nanovo skine. Moja je greska sto sam 3. put ponovio "ciscenje" SD Maid-om.

Ali ovaj bloat koji je TouchPal napravio sa apdejtom je kriminalan, bez blama izbacuju reklame na homescreen - srecom ima da se nadje "gola" verzija namenjena za HTC, koja radi normalno.
Koristio sam godinama touchpal dok nisu poceli sa tim reklamama i onim tockicima srece i ostalim glupostima. Od tad, swiftkey je glavni :D

Sent from my SM-J500H using Tapatalk
 
I ja se danas vratih na swiftkey posle duže vremena...vidim par novih i korisnih opcija; mislim da će da potraje ovaj put.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
I ja batalio GBoard, ranije je Google imao mnogo prirodnije predloge reci, izgleda da im ne ide bas ovo sa 2 jezika. Sad kad sam se vratio na SK, bukvalno sam osetio neko olaksanje naspram GB.
 
Nazad
Vrh Dno