Šta je novo?

Android tastature

Još kad mi ispravi bih u BiH... Razbio bih telefon tada. :D

Na gboard zadržiš prst na BiH, iznad se pojavi kanta i prevučem na kantu za brisanje. Nekad treba izbrisati 2-3 puta i više se ne pojavljuje.
 
Na gboard zadržiš prst na BiH, iznad se pojavi kanta i prevučem na kantu za brisanje. Nekad treba izbrisati 2-3 puta i više se ne pojavljuje.

Da, ali onda nece da upamti "bih" nikako. Ili ako ga upamti, opet postane BiH.
 
Upamti i predlaže kod mene.

8e36434e03465f04e828680eb57fbd02.jpg
 
Ha! Vidi stvarno, sada hoce. Ja se ubih pokusavajuci da je oducim od BiH ali bez uspeha.
 
Kako da isključim na P9 lite ispravljanje reči koje kucam?
 
Ovaj Gboard bi bilo lepo da moze jos da se prosiri na racun one trake. A mogla bi i ona da moze da se ukloni.

Al' ne moze :)
 
Je može Google keyboard da ubacuje sledeću reč na space kao što to radi Swiftkey? Nikako da namestim a koliko se sećam pričalo se o tome ovde... Pokušavam da se prebacim sa swiftkey zato što je ova mnogo fluidnija ali ovo me ubija...
 
Ovo ***** swiftkey mi opet obrisalo 3000 reči iz rečnika. Prebacio sam se na Xperia Keyboard. Odlična, ne znam sto sam ranije odbijao da koristim

Sent from my E6853 using Tapatalk
 
Poslednja izmena od urednika:
Je li Google keyboard počeo da čuva reči na Google Apps nalozima?

Primetio sam da me u poslednje vreme pita da sačuva neke reči, a nešto se ne sećam da me je ranije cimao.
 
Mozda nekome znaci Gboard je dobio stickere ...

* Say it with stickers! Now you can express yourself with new downloadable sticker packs. Tap the emoji icon to get started.
* Share search results cards directly into an app
* Support for transliteration in Greek and Armenian


e726897feaf1a95d1053273c4ca71c9c.jpg
 
Poslednja izmena:
Ovo ***** swiftkey mi opet obrisalo 3000 reči iz rečnika. Prebacio sam se na Xperia Keyboard. Odlična, ne znam sto sam ranije odbijao da koristim

Sent from my E6853 using Tapatalk
Po čemu si zaključio da ti obrisala 3000 reči?

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Pa počelo da brljavi. Reči koje baš često koristim ne prepoznaje ili lupeta neke predloge bi blizu onoga što bi trebalo. Pogledam u statistiku i vidim lepu brojku

Sent from my E6853 using Tapatalk
 
Statistika se svaki put restartuje kad menjaš telefon ili resetuješ, ali to ne znači da si izgubio reči (naravno ukoliko se loguješ sa google acc). A da brljavi tastatura, to stoji. Mene najviše nervira što često kad držim na nekom slovu neće da da alternativne znakove/slova, ostalo savršeno radi, ali dok to ne srede, nazad sam na samsungovoj.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Koliko često ti se to dešava? I ja sam to primetio ali samo par puta za par godina, i ne skorije...

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
Pa recimo jednom u dva dana....ali mnogo koristim tastaturu na dnevnom nivou ;)

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Je može Google keyboard da ubacuje sledeću reč na space kao što to radi Swiftkey? Nikako da namestim a koliko se sećam pričalo se o tome ovde... Pokušavam da se prebacim sa swiftkey zato što je ova mnogo fluidnija ali ovo me ubija...
Ako saznaš javi ovde.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk
 
Statistika se svaki put restartuje kad menjaš telefon ili resetuješ, ali to ne znači da si izgubio reči (naravno ukoliko se loguješ sa google acc). A da brljavi tastatura, to stoji. Mene najviše nervira što često kad držim na nekom slovu neće da da alternativne znakove/slova, ostalo savršeno radi, ali dok to ne srede, nazad sam na samsungovoj.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
A ne ubacuje ti veliko slovo "i" kad pišeš na srpskom?
 
Nemam potrebu za autokorektom.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
moze li neko da mi objasni kako da na Swiftkey tastaturi iskljucim ovu opciju da mi predlaze sledecu rijec ?
 
Meni je swift key bila omiljena 100god i onda je počela da me smara sa nepotrebnim stvarima kao što je svako veliko slovo i u rečenici. Slučajno pređem na Gboard koju su dosta sredili, mislim da je sad bolja od swift key. Ima samo problem što na nekim telefonima (huawei) uopšte nema srpsku latinicu.

Послато са Redmi 3S уз помоћ Тапатока
 
^^^ Upravo sam je snimio i odusevljen sam, zar je bilo tako tesko napraviti obicnu tastaturu bez kojekakvih gluposti koja je brza i jednostavno radi sta treba? :mad:
 
^^^ Upravo sam je snimio i odusevljen sam, zar je bilo tako tesko napraviti obicnu tastaturu bez kojekakvih gluposti koja je brza i jednostavno radi sta treba? :mad:
Tri ^ znaka znače da se osvrćeš na treću poruku iznad svoje, jedan ^ je dovoljan u ovom slučaju.

Nije bilo teško napraviti tako jednostavnu tastaturu, ali se postavlja pitanje što bi je neko pravio, jer svaki smartphone od 2008 je dolazio sa jednom i svaka je polako evoluirala od te obične gde samo kucaš slova. Vas nekolicina kojima je potrebna QWERTY tastatura bez ikakve predikcije ste sve manji procenat (tj. pre promil) tržišta i zvučite kao ona šaka ljudi koja je 2008 ili 2009 tražila T9 tastaturu jer su tako navikli na prethodnim telefonima :)

Edit: Poenta je, ma koliko ti na toj običnoj bio brz, ja sam na recimo ovoj Googlevoj opet brži. I to je još srpski vrlo nezahvalan za predikciju, engleski je neverovatno zahvalan.
 
Poslednja izmena:
Lol gde ima da se procita to pravilo sa brojem ^ :D
 
Nepisano pravilo foruma, kao što znamo da lol znači laughing out loud, a ne lepo on laže :)
 
Nazad
Vrh Dno