Šta je novo?

Android tastature

I da hoću ne mogu da sinhronizujem tastaturu iz nekog razloga.
31ae7ea0f54020d32acb18f72b98ae8d.jpg


Послато са Redmi 3S уз помоћ Тапатока
 
I meni se to desavalo sa prvim stabilnim verzijama Gboard, kasnije su ispeglali pa sve radi.
 
Možda zato što je tastatura fabrički ugrađena u sistem ili što je beta verzija miui 9. Na Huawei telefonima konačno radi kako treba. Lepo su sredili i interfejs.

Послато са Redmi 3S уз помоћ Тапатока
 
Ranije sam ostavio feedback, Google mi danas šalje da u Gboard-u od sada predikcija radi i u Chrome address bar-u i input poljima generalno.
 
Ma da radi sve to, konacno i srpska latinica radi na Huaweiu, pa prepoznaje dal sam poceo nasu rec ili englesku da kucam u isto vreme, bas je fino upeglana, ne daje ovako 'profi' feeling i izgled Swiftkey nikako..
 
Sad ću da je probam malo duže, samo se nadam da nema onih problema sa sinhronizacijom koje su neki pominjali...
 
Ima i dalje, pre minut sam flesovao telefon, nema pojma nista od ranije :)
Ne mogu da shvatim da to nece da rese...
 
Kakve dijabole .. smuči mi se život kada promenim mob , sve mora od 0

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ako je stvarno tako, ne pada mi na pamet da koristim.
 
Takođe, juče uzeo novi telefon, sinhronizovao tastaturu, ali đavola... Ništa ne zna.

Sad opet razmišljam da se vratim na Swiftkey koja mi je s vremena na vreme brisala po par hiljada reči, zbog čega sam prešao na Gboard.

Sent from my LEX626 using Tapatalk
 
@antagonist to što swiftkey ima 0 reči kada ga instaliraš opet ne znači da nije zapamtio sve one reči od ranije što si imao. I ja sam išao istom logikom ali mi ljudi objasnili isto ovo i skontah da je istina. Dovoljno je da ga instaliraš i kreneš da kucaš svoj email ili nešto što si ranije često koristio i videćeš da će da ti nudi među rečima.
Možda i gboard tako radi, nisam ga nikada probao pa ne znam.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Ne piše 0 reči, kad povuče sync sa servera povuče i statistiku pa je broj reči ok, nego ljudi imaju problem da statistika dođe do npr 12k reči a onda posle nekog vremena tu piše 9k

Inače za Borisa estetu šta ovde fali da bude profi [emoji16]

Screenshot_20171109-093526.png
 
Inače za Borisa estetu šta ovde fali da bude profi [emoji16]

Dizajn nije toliko upeglan kao na Gboard, to "123" je preveliko, font je losiji, "swiftkey" na space-u je bezveze, zarez je preveliki, smajli iznad strelice nije najsajnije resen, jednostavno neke 'sitnice' koje na kraju doprinose losijem izgledu :) Kao i same animacije i ponasanje tastature, nekako je sve 'glacje' na Gboard..
 
Stvarno veliki zarez, ja bih i za manje obrisao aplikaciju :d
 
Kada pokrenete sinhronizaciju, i onda odete u recnik/licni recnik, da li tu imate vase reci ili ne? Kod mene to radi i uvek je radilo, nikada nisam imao problem sa tim. Koristio sam swiftkey mesec dana, ali sam se sinoc ponovo vratio na gboard, dosta su je popravili, pogotovo koriscenje 2 jezika istovremeno. Takodje je mnogo brza od swiftkey.
 
Meni se pre neki dan desilo da pogledam snimljene reči na Swiftkay-u, i ima šta da vidim, palo sa 12.5k na 9k. Prebacim se na Gboard ali on mi ne pamti reči, tj. kao zapamti a onda restartujem telefon i više je nema ta reč. Tako da sam se opet vratio na Swift.
 
SwiftKey definitivno na nekih 12-15000 reči vraća statistiku na oko 10000.

Da li je to samo bag u tom prikazu ili je stvarno tako, nemam pojma.
 
Meni se pre neki dan desilo da pogledam snimljene reči na Swiftkay-u, i ima šta da vidim, palo sa 12.5k na 9k. Prebacim se na Gboard ali on mi ne pamti reči, tj. kao zapamti a onda restartujem telefon i više je nema ta reč. Tako da sam se opet vratio na Swift.
Gde se nalazi taj broj reči?
Ne mogu nigde da ga nađem.
 
Moze neko da pojasni na koje reci se misli, nemoguce da imate 10.000 custom reci poput "tebra" koje vec nema u srpskom recniku?
 
Boris je u pravu, verovatnoca da su to sve nove reci je minimalna. Eventualno ako ubacuje reci u kosim padezima kao zasebne.
 
Pa da , to su reči u raznim padežima .

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
@Boris Lozac glasovne promene, padeži itd drastično povećavaju broj reči

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Pa imaš ovaj 18.056 taps saved field!

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Ja mam 50.000 reci i to skupljam godinama, kako kupim telefon samo kopiram isti folder u taj novi telefon, a koristim kao sto sam rekao Smart Keyboard Pro. Probajte tu tastaturu i nece vam nista brisati

Sent from my SM-N910F using Tapatalk
 
Ne mogu da se setim sad razloga ali nešto me je odbilo od te smart Keyboard pro (dali nije imala num tastere ili beše nešto drugo, baš ću pogledati). Znam da mi se na njoj doduše jako sviđalo što je moglo preko vol up i down da se pomera kursor levo desno

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Ja mam 50.000 reci i to skupljam godinama, kako kupim telefon samo kopiram isti folder u taj novi telefon, a koristim kao sto sam rekao Smart Keyboard Pro. Probajte tu tastaturu i nece vam nista brisati

Sent from my SM-N910F using Tapatalk
U pravu si. Ja sam je na tvoj nagovor počeo koristiti, super je. Jedino mi fali mešani text prediction što nema istovremeni, en +sr.
 
Ne razumem te, kako i sta nema?
Ja sam ukljucio nasu latinicu i plus stoji mi na engleskom sada pa kada mi treba neko nase slovo na primer š, pritisnem slovo s i malo duze drzim...
A reci su mi izmesane srpske i engleske posto pisem oba pisma pa da se ne smaram i pravim dva recnika ostavio sam ih da budu u jednom

Sent from my SM-N910F using Tapatalk
 
Ti si onda morao kompletne rečnike da praviš od nule... Mnogo je to unošenja.


Inače ti nije loš predlog, samo je sama aplikacija onako, osrednja.

Ideja je super, da ima nešto malo lepše i modernije sa tom opcijom, ja bih odmah prešao.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno