Šta je novo?

Android tastature

Jericho

Moderator
Super Moderator
Učlanjen(a)
14.06.2011
Poruke
9,713
Poena
1,295
Kako bi se rasteretila opsta tema za Android aplikacije, kao i da bi informacije o "keyboard" aplikacijama bile preglednije i na jednom mestu - evo (konacno) i teme o svim Android tastaturama.

Licno vec nekoliko godina koristim Touchpal (naravno, uz predikciju), a otkako je besplatna verzija dobila cloud backup, verovatno je najbolja alternativa za stock Google keyboard.
 
Poslednja izmena:
Meni je LG-jeva stock tastatura na telefonu odlična!

Na tabletu koristim neku drugu, čini mi se SwiftKey, ali moraću da proverim :D

Iskreno, važno mi je samo da ima onaj izdvojeni red sa brojevima, a obe navedene to imaju.
 
Poslednja izmena:
Pre je i imalo smisla pričati na ovu temu, ali od kada Google tastatura ima srpsku latinicu/ћирилицу/teme, mislim da je stvar jasna :)

Mozda je tema zakasnila (godinama se svi premisljaju da li da se otvori zasebna), ali ne smeta, svakako svi ne koriste Google keyboard, pa se za sva pitanja i dileme moze koristiti ova tema - ako zazivi.
 
Za one koji ne koriste predikciju -probajte dodol keyboard,verzija 1.4 (sve verzije preko te su losije). Gornji red moze lepo da se customizuje sa korisnim komandama tipa -select all,copy,paste,up,down...

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Ne postoji šansa da dam prednost Google tastaturi u odnosu na SwiftKey. Trudio sam se, zaista, ali predikcija mi na SwiftKey radi posao, na google ne.

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Takodje već odavno koristim SwiftKey, čini mi se vec od 2014, i milina na svakom uređaju samo se logujem i već ima citav svoj fond reči itd itd..
A predikcija savršeno radi, doduše nisam druge tastature ni probao, kako sam prodao Sony z1 2014 gde sam koristio stock tastaturu, sledeći fon je odmah pao download SwiftKey :)

Huawei Mediapad X2 7.0
 
GK, nema bolje, ja sam koristio swift jedno vreme, i ok je skroz tastatura, ali GK je jednostavno dosta fluidnija, lepše radi, i predikcija je skroz dobra.

Sent from my LG-D802 using Tapatalk
 
Sad cu bas da probam opet gk. Probao sam jednom na 3 meseca i nije išlo. Predikcija je bila loša i nije bilo latinice ja mislim

Sent from my D6503 using Tapatalk
 
Ja sa Google keyboard prešao na Xperia tastaturu.
 
Sad cu bas da probam opet gk. Probao sam jednom na 3 meseca i nije išlo. Predikcija je bila loša i nije bilo latinice ja mislim

Sent from my D6503 using Tapatalk
Ima latinicu ali ja ipak koristim serbian qwerty latinicu jer meni je prevelika gužva kada su sva slova abecede na tastaturi.

Po meni prednost GK u odnosu na Swift je mogucnost pomeranja kursora slajdom prsta preko space bar-a nesto kao force touch na iOS tastaturi.

A Swit u odnosu na GK ima prednost što predkcija sama prepozna jezik na koji pišem i nema potrebe da menjam jezik na tastaturi ako pišem na drugom jeziku.
 
Poslednja izmena:
Meni je velika prednost SwiftKey ta što ima iscrtane i znakove iznad slova, pa ne moram stalno da prebacujem iz slova u znakove i obrnuto.
To ranije nije moglo na Google tastaturi. Ne znam sad kako je.
 
Po meni prednost GK u odnosu na Swift je mogucnost pomeranja kursora slajdom prsta preko space bar-a nesto kao force touch na iOS tastaturi.
Ali, Swift ima mogućnost dodavanja strelica kojima se kursor lako pomera. Ovo rešenje u GK je možda za nijansu bolje, ali i ovo Swiftovo je sasvim OK (ipak ima i mogućnost pomeranja kursora gore-dole, ne samo levo desno).
http://heresthethingblog.com/2014/06/11/android-app-6-ways-type-faster/

ORZ9w9K.jpg


@ antagonist: gledajući screenshotove na Playu, izgleda da je i dalje tako :(
 
Poslednja izmena:
Najveći problem sa strelicama je taj što zauzimaju dosta prostora, na tvom primeru zauzimaju ceo red. Ovo na GK jeste praktičnije i brže.



Meni je velika prednost SwiftKey ta što ima iscrtane i znakove iznad slova, pa ne moram stalno da prebacujem iz slova u znakove i obrnuto.
To ranije nije moglo na Google tastaturi. Ne znam sad kako je.

I GK ima to, samo treba da ukljuciš Long-press for symbols.


1b00bb6006db3f6b5703dd21a78a6b78.jpg
 
Poslednja izmena:
GK od tih poslednjih apdejtova kida.

To mi je primarna tastatura mada povremeno koristim i Xperia keyboard. Swift sam batalio..

Sent from my D6503
 
Nisam znao za ovaj slajd po spejsu za pomeranje kursora, korisna stvar.

Sent from my LG-D802 using Tapatalk
 
A kako da uradim da google tastaura na Srpskom bude sa latinicnim pismom? Kad postavim Srpski, uvek je cirilica, kad stavim Engleski, onda nemam uopste nasa slova (ne pojavljuju se ni nakon duzeg pritiska odredjenog karaktera).
 
Pa ima da se izabere "srpski (latinica)", a "srpski" je samo cirilica.
 
Meni tu opciju ne daje. Samo "Serbian" ima...
 
Nije ti azurna verzija onda.
 
Screenshot_2016-07-28-22-06-24.png Screenshot_2016-07-28-22-15-43.png

Na Play Store mi ne daje dalje update...
 
Ja je inace ne koristim, samo sam je ubacio u sluzbeni telefon probe radi, ali ima vise jezika - iako je naizgled ista verzija. Ne znam zasto je tebi source APK, jesi li je rucno ubacio ili skinuo preko PS?
Screenshot_2016-07-28-22-30-33.png Screenshot_2016-07-28-22-36-45.png
 
Skinuo sam je na PS, zato me i malo buni što ne radi.
 
I na drugom telefonu mi je ista verzija kao na sluzbenom, sa jos jednom dodatnom opcijom, Latin qwerty. Izgleda da je ta arm64 verzija osakacena, mada ne vidim razlog zasto.
Screenshot_2016-07-28-23-01-36.png
 
Probaj u:
Google Keyboard Settings-Preferences-Costumised input styles.
 
Poslednja izmena:
Postavio sam tu Serbian latin (qwertz), ali bezuspešno. Mislim da će biti da problem pravi slavni "emui".
Pitam se ponekad da li je moguće da Huawei pravi tako fine telefone, sa takvim smećem od softvera.
 
Poslednja izmena:
Probaj da ga skines sa nekog drugog mesta recimo apk mirror
 
Nazad
Vrh Dno