Šta je novo?

Xiaomi Redmi Pro (aka Redmi Note 4)

Twi$teR

Čuven
Učlanjen(a)
13.04.2003
Poruke
1,530
Poena
695
Moja oprema  
CPU & Cooler
Intel i7-13700K & ID-Cooling SE-226-XT
Matična ploča
Asus TUF Gaming B760M-Plus WiFi
RAM
Corsair Vengeance 32GB DDR5 7000MHz CL34
GPU
Asus ProArt OC GeForce RTX 4080 SUPER
Storage
Kingston KC3000 1TB Gen.4 NVMe
Zvuk
Pioneer VSX-921 / Jamo S426 HCS3
PSU
FSP Hydro G Pro 1000W (ATX 3.0)
Kućište
ASUS A21
Monitor
Gigabyte G24F
Miš & tastatura
DeathAdder V2 Pro & Apex Pro TKL Wireless
Ostale periferije
LG OLED C3 48" & PS5
Laptop
Dell Vostro 15 3500
Pristup internetu
  1. Optički internet
Verovatno neki od vas vec znaju da ce Xiaomi sutra (27.07.) u Pekingu, predstaviti Redmi Pro, novi telefon iz Redmi serije, naslednik popularnog Redmi Note 3 (Pro).
Tacne specifikacije (kao i cena) ovog telefona su jos uvek pod velom tajne, saznacemo ih sutra kad isti bude zvanico predstavljen, ali ocekuje se da ce one izgledati ovako:

- MediaTek Helio X25 SoC (Deca-Core), Mali T880 MP4 GPU
- 4/64 RAM/ROM
- 5.5" FHD OLED display
- 12MP Dual rear camera (Sony IMX260, ISOCELL S5K2L1 sensor)
- ~4000mAh battery
- USB Type-C port
- dual SIM
- front fingerprint sensor
- MIUI 8 (Android Marshmallow)
 
Manje više sve se zna u vezi ovog telefona.. ono malo nedoumica će se otkloniti oko 10am po našem vremenu.( Tu mislim na izgled sa prednje strane )

Inače ja ovaj mob vidim kao poslednji spas xiaomi -a u Kini ,počeli su bolesno brzo da gube tržište tamo.
 
measurements 151.5 × 76 × 8.15 (mm) ,weighs 177g .

Ministry announced the three hardware configuration , one is 10 core 2GHz (expected Helio X20) + 3GB RAM + 32GB, one is 10 core 2.5GHz (expected Helio X25) + 3G / 4G Memory 64-+ / 128GB .

s_87675e6dbf674f73bb2add7690fe2626.jpg


s_54c86d88061d4b52a918228863a1bd7a.jpg


s_8e7aed38ade149729f2bdb5fe94e8859.jpg


Sada se sve zna sem cene :)
 
Jos malo informacija o ovom telefonu. ;)

12:40 p.m. IST: All three Redmi Pro come in Gold, Silver and Dark Grey colour options.

12:36 p.m. IST: In total, Xiaomi's Redmi Pro will come in three variants - one having, Mediatek Helio X25+4GB RAM+128GB storage, second with Mediatek Helio X25 +3GB RAM+64GB and the third featuring Mediatek Helio X20+3GB+32GB storage. They cost- 1999 RMB, 1699 RMB and 1499 RMB, respectively.

12:30 p.m. IST: The company also announced an another low-end Redmi Pro model and is said to come with Helio X20 series processor with 3GB RAM and 32GB inbuilt storage.

12:24 p.m. IST: Xiaomi just confirmed that Redmi Pro will be powered by the Tri-cluster architecture-based 2.5GHz MediaTek Helio X25 deca-core SoC (System-on-Chip), which house two Cortex-A72 cores and eight Cortex-A53 cores. It is backed by Mali-T880 graphics engine, 4GB RAM and 128GB and a 4,050 mAh battery.

12:20 p.m. IST: As teased by the company last week, Redmi Pro features OLED display, which is said to be more power efficient compared to LCD screen panels. It features 5.5-inch full HD screen with 2.5D glass. It also houses physical home button, which also doubles up as the fingerprint sensor.

12:15 p.m. IST: As rumoured before, Redmi Pro camera boast Bokeh-effect feature seen in DSLR (Digital Single Lens Reflex) cameras. It is assisted by dedicated depth of field image chipset- ImagiQ. On the front, it houses a wide-angle 5MP snapper.

12:00 p.m. IST: The new Redmi Pro boasts two cameras on the back with "Dyanamic depth of view". It features a 13MP primary camera with Sony IMX258 sensor for still images and a seconday 5MP secondary snapper with Samsung sensor to capture depth information.
 
Manje više sve se zna u vezi ovog telefona.. ono malo nedoumica će se otkloniti oko 10am po našem vremenu.( Tu mislim na izgled sa prednje strane )

Inače ja ovaj mob vidim kao poslednji spas xiaomi -a u Kini ,počeli su bolesno brzo da gube tržište tamo.

Ko oduzima trziste od Xiaomi-a u Kini? Apple?
Ja sam mislio da je Xiaomi #1 u Kini
 
Nesvidja mi se hardware button napred. Prtpostavljam da je tu otisak sad?
 
Sve u svemu preskup telefon.



Mozda je skuplji nego sto se ocekivalo, ali ne bih rekao da ja preskup. Mislim da je cena od oko 270€ (¥1999), koliko ce kostati najskuplja verzija (Helio X25 SoC @2.5GHz, 4/128GB) sasvim korektna. Telefon ima 5.5" FHD OLED displej, koji je skuplj od IPS LCD-a, kao i dual camera setup (13MP sa Sony IMX258 senzorom i druga od 5MP). To je naravno, uticalo i na krajnju cenu, koja nije mogla da bude povoljna u toj meri, kao sto je bila za RN3(Pro). Naravno, za one koji ne mogu ili ne zele da kupe najskuplju verziju (tzv. Exclusive edition) ovog telefona, tu su jos dve jeftinije verzije sa Helio x25 @2.3GHz i 3/64GB (High edition), odnosno sa Helio X20 @2.1GHz i 3/32GB (Standard edition).
 
Poslednja izmena:
Da samo što je od ove godine oled jeftiniji od kvalitetnog IPS-a :) bilo je dosta članaka o tome..
Ako na to dodamo x20 koji je jeftiniji znatno od s820 cena je prevelika.
Što se tiče kamera ima već jedan review na kineskom sajtu i po prvim rezultatima su prosek..
http://m.mydrivers.com/newsview/493054.html

Npr u Kini imaš zuk z2 s820 3500mah 4/64 gb za 1700kineza a 3/32 za 1500.
 
Poslednja izmena:
Koji po komentarima je krsina teska atm. Mozda se promeni nesto u buducnosti ali kazu ljudi nedovrsen u svakom smislu
 
Koji po komentarima je krsina teska atm. Mozda se promeni nesto u buducnosti ali kazu ljudi nedovrsen u svakom smislu

Sta je krsina? Kamera na note 4? 200 eura za najslabiju verziju koja ima 32 gb i 3 gb rama mi deluje ok, ali naravno valja sacekati opise
 
Nisam naišao na testove gde kažu da je krsina ,čak šta više u svim komentarima u vezi cene note pro Kinezi njega pominju.. kada smo već kod z2 :)
https://youtu.be/UyqKVGYYqTc

Xiaomi je pukao u Kini i teško će ih nešto spasiti..
Mislim da je glavni razlog njihovog sunovrata to što se nećkaju 2god da li da izađu iz Kine i Indije ,a pogledajte šta rade ostali Kinezi ? Leeco kupio firmu za TV u USA za 2 milijarde $ ,lenovo Motorolu ,huawei odavno forsira tržište EU itd itd.
Loše se preračunao glavni Kinez u xiaomiju.
 
Poslednja izmena:
Mislio sam na Zuk Z2 citao sam komentare na gsmarena i ljudi nisu zadovoljni, inace nisam znao da xiaomi lose stoji u poslednje vreme . jeste realno da su omanuli sa mi5 , ali nesme jedan telefon da srusi celu kompaniju. Secam se ja jos od mi3 koji je bio potpuna revolucija i mozda njihov najbolji tel u datom vremenu. Valjda ce se vratiti opet gde mu je mesto. Naravno sad ima i dosta vise konkurencije.
 
Zuk z2 je sve samo ne krsina. Nije savrsen telefon (zui, klizav, prosecna kamera), ali ako se uzme u obzir cena onda sve te mane gube na tezini.
Inace taj zuk z2 koristim oko sedam dana, pa ocenu dajem iz peve ruke a ne na osnovu komentara sa gsm arene. Da ne idem vise u off...
Redmi 3 pro nista posebno, sad je trend dual kamera a ispostavlja se da ne prave ni priblizno dobre fotografije, koliko ih hvale na prdstavljanju telefona.

Sent from my ZUK Z2131 using Tapatalk
 
Ok ti si zadovoljan , to je najvaznije. Nebranim ja xiaomi nemoj da me pogresno razumes. Pa meni je prvom uleteo limun na mom redmi note 3pro sa neispravnim touch screen- om. Sad imam mi4c i jako sam zadovoljan sa telefonom . pre toga korisitio m1note i mogu da kazem da je taj meizu u istom rangu sa mi4c sto se tice izrade, mislim da je mozda malo i solidnije uradjen. Svakako jako sam zadovoljan sa ovim kinezima pogotovo gledajuci na vreme mog prvog kineskog telefona (cubot dual core)
 
The latest news confirmed, really red rice Pro OLED screen panel from domestic enterprises BOE, Shanghai and Photoelectric, not Samsung, LG and other international manufacturers.

I onda nije skup.. oled displej od boe-a. Lol

Sent from my Redmi Note 3
 
Meni se sviđaju specifikacije, ali telefon je ultra ružan. Moj ukus, jednostavno. Ne volim ovo ogromno dugme na sredini.
 
Uvek je Xiaomi skup kada izadje. Brzo će to dole pa će svima da postane lepši. [emoji1]
 
Da li neko zna da li su u planu Snapdragon verzije za Indijsko tržište?

Sent from my LG-D802 using Tapatalk
 
Pa ako misle da ga gurnu tamo onda je moguće.. samo šta će staviti u njega s652 ?

Sent from my Redmi Note 3
 
Ne verujem,Note 3 Pro ima sd650,možda izbace neki drugi procesor kao to su izbacili ovaj sd430 koji je u redmi 3s-u

Sent from my LG-D802 using Tapatalk
 
Nemaju oni šta da izbace nego samo da kupe iz kataloga :)
A u katalogu postoje samo s650,s652,s808,s810,s820 ako pričamo o jačim soc-ovima

Sent from my Redmi Note 3
 
Pa neka stave onaj underclocked Sd820,šta se stiskaju [emoji23]

Sent from my LG-D802 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno