Šta je novo?

NVIDIA Volta

Rudarenje realno ne ide nigde samo moze dobro isplativost da padne tako da Nvidija nece moci vecno da ceka da izbaci Voltu....Plus Amd isto nece sedeti skrstenih ruku i koliko sam video krajem ove godine izlazi Navi gpu ali posto je to Amd moze da se desi da izbace tu seriju pocetkom 2019 godine.

Tako da je verovatno da Volta izadje krajem ove godine ili pocetkom sledece najdalje....
 
Skoro gledao cene i koliko su otisle dodjavola a ljudi i dalje kupuju... Interesantno je da u Nemackoj tu i tamo iskoce po "normalnim" cenama ali u roku od odmah nestaju (1060/1070ti/1080)

Potpisujem. Skoro sam gledao da nabavim karte tamo bar po nekim normalnijim cenama. U dve situacije kada sam pronašao nešto po koliko toliko normalnoj ceni dok sam kontaktirao rođaka radi kupovine isto se prodalo.
 
Yep, bukvalno ako se posreci mozes da uhvatis na akciji i ugrabis u prvih sat, mozda dva.
Jedino sto sam video po normalnijim cenama je Asus GTX 1060 6GB (bela verzija sa dual fanovima) za 339e, bas skoro u Saturnu. I ona ona Zotac AMP edition 1060 6gb bez backplate-a za 380e, i to je prakticno bilo na jedan dan (par sati) i naravno otislo na 440e... Ali iskreno ne znam koliko su dobra kupovina

Ne vidim neko normalizovanje cena dok AMD nema karticu koja moze da parira zelenima (pre svega 1070ti i 1080). Ali kako se i crvene valjaju zbog rudarenja verujem da im tako-tako odgovara situacija...

Btw. koja je prica sa OC-jem? Nvidia definitivno stavila veto proizvodjacima da isporucuje i OC-ed verzije nekih modela?
 
Nisam znao da Vega 56 i Vega 64 ne pariraju zelenima?

Imas brdo kartica sa OC-jem....Na primer gtx 1060 Phoenix GS onda Palit gtx 1080ti Game rock imas Palit Super jet stream gtx 1060 imas Gigabyte aorus extreme gtx 1060...Samo sto sve navedene kostaju mnogo ali ih ima,to ako se ne isporucuju par modela nije uopste bitno.
 
Poslednja izmena:
^ meni je takodje faktor pri odabiru kartice i TDP, odnosno i temperatura, pored cene... I tu nazalost uvek izvuku "kraceg"...

Iskreno nemam nista ni protiv jednih ni drugih, ali imam protiv napuhanih cena...
 
  • Like
Reagovanja: NAS
I meni isto nazalost cene su kao da su kartice cele od srebra da ne kazem od zlata preterao bih :)...

Nemam ni ja nista protiv Amd ili Nvidije....A za ove cene realno nisu krivi ni Amd niti Nvidija nego samo rudari i niko vise....Da nije rudara cene nikad ne bi bile ovolike.
 
Poslednja izmena:
  • Like
Reagovanja: NAS
kakvi li su ovo crni dani došli....
 
Po najnovijim glasinama pocinje proizvodnja grafickog cipa pod nazivom GA104 (Ampere) i prvi modeli ce biti vec 12.04 u prodaji.
 
Pa sve do 2019, po ovom izvoru...

https://translate.google.com/transl...104-seit-februar-produktio&edit-text=&act=url


chip market segment deadline situation graphics Cards Performance target
GA104 High End whrschl. April 2018 GeForce GTX 2070 & 2080 2070 ~ GeForce GTX 1080 Ti

GA106 midrange mglw. Late summer / fall 2018 GeForce GTX 2060 2060 ~ GeForce GTX 1080

GA102 enthusiast Gesch. end 2018 to spring 2019 GeForce GTX 2080 Ti 2080 Ti ~ GeForce GTX 1080 Ti + 70-80%

GA107 mainstream Gesch. Spring / Summer 2019 GeForce GTX 2050 & 2050 Ti 2050 Ti ~ GeForce GTX 1060

GA108 LowCost Gesch. Spring / Summer 2019 GeForce GT 2030 2030 ~ GeForce GTX 1050

Znači za obične smrtnike, ništa pre 2019, jer taj summer/fall 2018 vrlo lako može postati januar 2019, dok to sidje u narod, kako treba...
 
Poslednja izmena:
The statements in this table are mostly pure assumptions.
:)

Ampere bi svakako trebalo da izađe ove godine, ali u Tesla verzijama za servere ako je vjerovati prvobitnim najavama. Ako Ampere nije Volta bez Tensor Cores ja ne vidim razlog da Nvidia žuri sem ako AMD nas nečim ne iznenadi.
 
Pomeren je navi za 2019 godinu jos odavno. Cak je i vega refresh koji je trebao da izadje krajem 2018 pomeren za pocetak 2019. Volta/Ampere/Turing nvidijin je jedina zabavna stvar ove godine
 
Iz licnog iskustva, samo budale kupuju quadro!

Samo budale govore da samo budale kupuju Quadro!!
A sad bez šale, ako misliš na 3dsmax, to da, od kako se nitrous driver pojavio, quadro je u maxu besmislen, i od kako nema maxtreme drivera, a to je od max 2009, čini mi se.
Zadnja koju sam modovu u quadro je GTO 7900 u Quadro 1700 i primetno je bolje radila modovana, sa maxtreme driverima, al to je bilo pre 100 godina, i malo više još.
A današnje quadro imaju potpuno druge namene, OpenGL i dalje, video, čuda razna, za DirectX svakako nisu.
Aj pa tako...
EDIT
Sad gledam spec, pa kome treba 32GB rama, uzeće Quadro, milom ili silom...pa nek je budallah 100x....


I ja tako cenim, nvidia raytrace, ovo ono, UT4...previše priče da bi rastezali do jeseni...videćemo...

Al ovo ne obećava dobro, nimalo, NIKAD ovako nijedna Quadro prvenac nije bila skupa!!!!

".....NVIDIA's fastest Quadro will go for a cool $9,000...."

Bile su tu 1500-2500, ne znam ove poslednje, al ovo je..... na granici besmisla, po meni...9000US$!!!????
Izgleda da će HBM2 biti skup ko oko....
 
Poslednja izmena:
Druze koliko sam ja placao moje quadro karte, a ovu zadnju od 1300e u Oktanu suri jadna 1050!
Nikad vise Q karta!
 
Možda. Zavisi od zaliha GDDR6 memorije...
Plus, krenuće od top modela, kao i obično, sačekaćemo na slabije i jeftinije. A GDDR6 bi trebalo da košta nekih 20% više za proizvodnju, što će krajnjeg korisnika da košta nekoliko puta više...nema šanse da MSRP bude isti ili sličan Pascal kartama.
Baš me zanimaju kakve će biti performanse i koliko će Pascalu da padne cena...
 
Paskal cene su bile na startu msrp+50$, tako da će Volta msrp da bude P(msrp)+50$. Da li će da rade istu prevaru i sa preporučenom cenom Volte? Videćemo.
 
@ jurodivi

Ne znam koliko se secas ali tako su govorili i za Pascal, neki su cak tvrdili da GDDR5X nece ni uci do launch-a u masovnu proizvodnju.

No, jedina cinjenica jeste da nema potvrde od nVidia-e ali blizi se trenutak izbacivanja nove serije tako da je ovaj timing u skladu sa tim.

Uopste ne sumnjam da ce dovoljne kolicine kartica biti na samom launch-u a cena verovatno malo veca.
Necu se iznenaditi da bude 50+$ kao sto Bye-Bye rece. Uostalom, kakav god da im je izgovor, to je vec uslo malte ne u praksu da svake godine dizu po 50$ na novu seriju.
Zbog takvog pilicarskog stava me ozbiljno iritiraju pa cak i da zaista GDDR6 bude taj koji bude problematican. Bas me interesuje koje ce biti cene na kraju.

Po mom misljenju non referentna GTX 2080 nece biti ispod 700 evra, neki Asus Strix model ako ne bude i skuplja, blize ceni GTX 1080 Ti jer ce je po performansama 20/30% + nadmasiti.

Ni Pascal nije bio jeftin kad je izasao. Ja sam moje dve GTX 1080 Strix OC tada dopremio iz Amerike i poprilicno sam tad ustedeo.
 
GTX 1070 je na startu bio bas povoljan, sad je pitanje ako izbace ove karte ima da ubiju cenu samo svojim pascal kartama koje su sada verovatno veoma jeftine za proizvodnju
Ja nesto bas i nisam siguran u jul, da imaju sve spremno i da sad mogu da krenu da stancuju to sigurno da, ali da li ce to uraditi to je vec drugo pitanje

AMD po svemu ceka 7nm, nekako kako vreme prolazi sve ce vise kasno biti za 12nm a sve blize mogucnosti da se koristi 7nm,a ko ne izbace jula- verujem da ce bataliti 12nm i sacekat 7nm, cak sam neke price cuo i da mozda vidimo pascal sa gddr6
 
Možda. Zavisi od zaliha GDDR6 memorije...
Plus, krenuće od top modela, kao i obično, sačekaćemo na slabije i jeftinije. A GDDR6 bi trebalo da košta nekih 20% više za proizvodnju, što će krajnjeg korisnika da košta nekoliko puta više...nema šanse da MSRP bude isti ili sličan Pascal kartama.
Baš me zanimaju kakve će biti performanse i koliko će Pascalu da padne cena...
Ja koliko se secam bilo je price da ce GDDR6 biti jeftiniji za proizvodnju od GDDR5, mada guglajuci nalazim istu informaciju, da ce u pocetku biti ~20% skuplji za proizvodnju.
 
Uvek nove tehnologije moraju biti skuplje u početku. Problem je što po dosadašenjem iskustvu, cena memorije ima zanemarljivo mali uticaj na cenu konačnog proizvoda u poređenju sa cenom kriptovaluta :d
 
8k ulazi vec na mala vrata ne bih rekao da je bespotrebno za narednih par godina ali da sada je bespotrebno...Ako se omasovi 8k narednih godina svakako da gtx 1080ti to nece moci da isprati tako da je tu sledeca generacija pun pogodak i verovatno je da ce gtx 1180ti biti odlicna za 8k.

Sad to za Srbiju i nije nesto vazno ali eto u razvijenim zemljama ljudi ce naravno prelaziti sa 4k na 8k...Sad vec ima dosta ljudi u tim zemljama koji koriste 4k...Dok u srbiji vecina su jos na 1080p....

Takodje 1180ti i 1180 ce mnogo znaciti i za VR.
 
Nemaš ekrane ni televizore za 8k, samim tim nemaš ni tržište igara za 8k.
Tek su ove godine počeli sa 4k hdr 144Hz ekranima(od x hiljada dolara),znači nije mejnstrim, tako da tek možda sa 7nm procesom vidimo obrise 8k videa i posle toga igara. Pod uslovom da postoje 8k ekrani.
 
Nazad
Vrh Dno