Šta je novo?

NVIDIA Volta

Ako koristis 1080p rezoluciju podbacivace ti karta.
Mislim generalno bi mogao da ides na 1080 Ti ukoliko trazis 144 frame-a ili bar priblizno toliko.
U svakom slucaju i GTX 1080 bi ti zavrsio odlican posao a mislim da je dosta pristupacniji.

Sto se tice cekanja, to su po meni losi potezi i veoma beskorisni saveti ljudi koji ti govore da treba da cekas osim ako je neki proizvod
na vratima bas veoma brzi, mesec-dva. Ovako kupujes i uzivas u datom momentu. Vreme prolazi u cekanju i nista ne postizes.

Volta sigurno nece jos duze vreme. Izbacice je za radne stanice i eventualno Pro sektor (Tesla, Quadro), za gaming ima da se nacekamo.
 
Ja sam uz tomasabg :d
Kad se ocekuje pad 10xx cena? :)
 
Tačno godinu dana od puštanja GTX 1080 u prodaju, vreme je da se malo uozbilje i požure sa Voltom :)
 
Možda i bude do kraja godine, ko zna..
I prošle godine su najavili P100 početkom aprila a posle dva meseca je krenula prodaja istog u vidu DGX-1.
A negde u to vreme su starovali sa GTX 1080.
Sada su najavili V100 za Q3 u vidu DGX-a pa je moguće da se do kraja godine pojavi neki 2080.
Mada to ne mora ništa da znači..ako ga dotle budu imali spremnog i ako kalkulacija kaže da će im to doneti uvećanje prihoda, izbaciće ga.
 
Svim srcem uz AMD da izbaci Vega grafičke koje će pojesti Pascal kako bi NVIDIA izbacila Voltu što ranije
 
tesko.......... jedino ako proizvodnja volte bude jeftinija od 1080ti .... sa GDDR6 u sta bas nisam siguran, desice se al ne bas tako brzo
 
Uh vec se sada da naslutiti kakve ce zveri biti Volta-e. Jedva cekam ;)

Kakve zveri :) ? Cek to su gtx 2060, 2070, 2080 ili je to vise nasledje Tesla modela i tih profi karti, koje ce biti 1000e + ?
 
Kakve zveri :) ? Cek to su gtx 2060, 2070, 2080 ili je to vise nasledje Tesla modela i tih profi karti, koje ce biti 1000e + ?

Ova karta što je najavljena je Tesla karta, ali iz njene specifikacije da se naslutiti kakve će biti GeForce verzije.
 
Da li je neko pročitao specifikacije? Veličina GPU je ono što bode oči. Spustiti to u home segment će dovesti do ozbiljnog rezanja otprilike svega sto se može srezati.
 
Svega što nije potrebno za gaming tj. GPU za market za koji je namenjen.

Pascal GP100 je bio težak 610 mm2 dok je GP102 470mm2. Ako bi se sličan odnos primenili na primeru Volte GV100 od 815mm2, došli bismo na oko 620mm2 za GV102 a to je već 'poznata' površina tj. manje više ono što smo viđali na primeru GTX 980Ti, Fury itd..
Plus će sasvim sigurno i ta Tensor jezgra biti izbačena jer služe samo za deep learning a to je stavka za koju ne znamo koliko zauzima. Ali bi finalni GV102 mogao da ima oko 550mm2. To je upravo ona priča od ranije da je GP102 sa svojih 470mm2 imao još prostora do ~600mm2 i taj prostor će da iskoriste sa Voltom.

Evidentno je da iako je Volta rađena u 12nm procesu, to neće značajno uticati na smanjivanje površine GPU-a jer je GV100 ~33% veći od GP100 a ima ~38% više tranzistora. Jedan od razloga je i taj što je Pascal GP100 već bio upakovan jako dobro. 12nm ovde više služi da se održi sličan TDP sa povećanim brojem jedinica.
Malo bolje pakovanje može da se očekuje od nižih GPU-ova, GV102, GV104..
 
DAS to uvek vrlo lepo i prosto objasni. Razumljivo za sve uzraste :p

Ja sam vec ranije rekao, ono sto se od Volte moze ocekivati je skok performansi koje je doneo i Pascal a usudicu se da kazem i nesto preko toga ali za to cemo videti :)
Volta ce biti zaista jedna velika prekretnica. 2k/4k gaming opusteno. Jedino cena moze da pokvari celokupan utisak.
 
Da li je neko pročitao specifikacije? Veličina GPU je ono što bode oči. Spustiti to u home segment će dovesti do ozbiljnog rezanja otprilike svega sto se može srezati.
Misliš svega što treba srezati jer je nebitno za kućnu upotrebu.
U 250W su smestili profi kartu, a ispod 200W će biti zveri za igranje. Jedino cene kvare zabavu nama koji ne rudarimo.

Sent from my D6603 using Tapatalk
 
Da, i spustiti karticu ispod 600mm2. Skratili BUS, umesto HBM2 ubacili GDDR6.

Volta u odnosu na Pascal ima ~33% veću površinu, ~43% više šejdera, ~33% više keša, tranzistora TFLOPSa i sve to spakovano u manji proizvodni proces isključivo da bi se spustila potrošnja.

Sve mi miriše na još jedan brute force i frequency boost kao što je Pascal bio u odnosu na Maxwell (Maxwell, opet svaka čast). Ista arhitektura samo optimizovana za veće frekvencije i spuštena u niži proizvodni proces, clock za klok identične.
 
Nece ih amd moci napraviti kolika ce biti potraznja za njima, isto kao i Polaris
 
Nece ih amd moci napraviti kolika ce biti potraznja za njima, isto kao i Polaris

Jedino za mining. Cim mining utihne, opet ce svi kupovati nVidiu. Tako da ce AMD na kraju da pravi mining a ne graficke karte. Sto je najgore, sav extraprofit su uzeli Asus, MSI i Sapphire a ne AMD, AMD kao da je prodavao 480 i 580 za 199.
 
vec godinu i po pricamo istu pricu kad mining utihne bice ovo bice ono, cinjenica da mining jos traje prepoznali su i AMD i nvidija pa tako sad imamo Gp106 karte namjenjene iskljucivo za mining takodjer i amd je izbacio 470 mining chipove.

jednostavno tu se vrti velika lova to su prepoznali iz oba tabora, do nazad godinu dana nezamislivo da se prave karte iskljucivo za mining danas je to realnost.
 
Informacije iz industrije govore da je nvidia odlučila da odloži Voltu (možda i za drugu polovinu '18), jer se 1080/1080 Ti odlično drže protiv Vege, odlično prodaju, te mogu još da izvuku od aktuelne generacije...
 
Poslednja izmena:
I posle će da se priča da nam ovaj ili onaj daje na kašičicu. Pa daje kada onaj drugi spava.
 
Volta je generalno veci chip, takodje dosta je radjeno na novi tehnikama koje mahom nemaju primenu u gaming sektoru, verujem da ako su je odlozili da ce raditi na redizajnu vise, a ostaje i pitanje dostupnosti GDDR6 memorije, ja iskreno ni nisam ocekivao gaming Voltu ove godine
 
Informacije iz industrije govore da je nvidia odlučila da odloži Voltu (možda i za drugu polovinu '18), jer se 1080/1080 Ti odlično drže protiv Vege, odlično prodaju, te mogu još da izvuku od aktuelne generacije...

Dakle, 2, 2.5 godine izmedju dve generacije, to ce biti novi rekord. Ocekivano nazalost.
 
Upravo je TSMC objavio juče da je započeo 12nm ramp up što znači volume production Q1/2018 odnosno oko 6 meseci dok ne izađu prvi primerci (pesimistički ES, optimistički Stepping 1) što znači da realno Voltu ne bi mogli ni da očekujemo pre kraja prvog kvartala naredne godine ili realnije polovinom 2018.

Nisam iskreno ni video da je NVidia najavila bilo šta. Uglavnom su želje navijača.
 
Na stranu smooth 4K, ova generacija ce se drzati dobro narednih godinu dana.
 
Nazad
Vrh Dno