Šta je novo?

NVIDIA Volta

Dark_Messiah

Cenjen
Učlanjen(a)
05.11.2011
Poruke
971
Poena
169
Ovi prave graficke karte kao carape. Ni Paskal se jos nije ohladio a vec se najavljuje nova generacija. :d Jel se to meni cini ili ovo sada ide brze nego ranije?


Volta stize sledece godine. 16nm proces kao i za Paskala sto samo znaci da je produktivnost odlicna kao i da nizi proces sigurno nece biti spreman.
Konacno sa Voltom stize HBM2. To je ono sto se zna, za ostalo cemo vremenom saznati.

http://www.overclock3d.net/news/gpu...aunch_in_2017_on_tsmc_16nm_and_with_hbm_2_0/1

Hocemo vec sadaa da nagadjamo za cene i performanse? :p

Dranje koze next level :-devil-:
 
Pa Volta je trebala da izadje umjesto Pascala. Nego su vidjeli da bi to bilo mnogo korisnicima, pa su im uvalili Pascal tj Maxwell u 16nm.
 
Da li je trebala Volta da bude ili ne, performanse Paskala su na mestu. Mene vise brine sto su nam uvalili ovakve cene.
Volta ima da bude jos skuplja. Samo gledaj cene ovog najavljenog Paskal Titana, 1500 evra u Evropi.

Posao su razradili nema sta, ali su pohlepni da nema dalje.
 
Zanimljivo...ali ludi bi bili da izbace sledecu seriju za manje od godinu dana :)

Gde je Titan Pascal za 1500 evra ?

Koliko znam ovaj Titan ce moci da se poruci iskljucivo preko nVidia sajta tako da ne verujem da ce biti varijacije sa cenom..
 
Svejedno, onda ce imati fiksnu cenu za Evropu. Nek bude i 1200 evra, ali ispod sigurno nece biti, moze biti samo skuplji.
 
Dok ima ovaca bice I vune cene su bezobrazne sve vise razmisljam da kupim neku konzolu.
 
Da li je trebala Volta da bude ili ne, performanse Paskala su na mestu. Mene vise brine sto su nam uvalili ovakve cene.
Volta ima da bude jos skuplja. Samo gledaj cene ovog najavljenog Paskal Titana, 1500 evra u Evropi.

Posao su razradili nema sta, ali su pohlepni da nema dalje.

To da su performanse na mjestu su oni i htjeli da pomislis i ti kojem cijene nisu ok. A kupuju se kao da su za dz, a kamoli ovo sto si potonje napisao.
 
Cenama ništa ne fali, osim naravno cene Titana, u ostalim kategorijama su na nekom dolarskom nivou u odnosu na poslednjih nekoliko generacija. Ono gde fali mnogo toga je ekonomska situacija u Evropi, položaj evra u odnosu na dolar....

Što se tiče samih performansi ovo je takođe bio najveći pomak u poslednjih nekoliko generacija.
 
Poslednja izmena:
Nece biti da samo u tome lezi problem. Sta cemo sa GTX 1060? 260$=280€.
Za njega ispostovase cenu u Evropi dok je cena GTX 1080 600$=800€.

Kako to objasnjavas?

P.S. I u USA cena varira, redje su regularne (preporucene) od onih stvarnih.
 
Naravno da fali. Jedino je AMD uspio da im ukroti cijenu za 1060, koliko toliko. A performanse su takodje na kasicicu. Jer, pu pu, da je Volta izasla sa duplim performansama u odnosu na Maxwell, pa da im se korisnici sokiraju.
 
Ja mislim da ce AMD Vega da bude mnogo brza od pascala, pa zbog toga ovako brz potez za Voltu ako je ova vest uopste tacna, tako da uzmite jos sve sa rezervom, dok ne bude vise potvrdjenja...
 
:D Od kog Paskala? :D Kako to fizicki da izvedu i kojom tehnologijom? :wall:
 
Poslednja izmena:
Treba im 70% brza karta od RX 480. Mislis li da to mogu da postignu?
Povrsina cipa? TDP? Hladjenje?

P.S. Paskal je i GP100/102 ;)
 
Onda nece Volta do sredine 2018-te, ovo tek treba da se potvrdi, prerano bi bilo da izadje za godinu dana Volta...
 
Poslednja izmena:
Ocigledno da je Volta spremna za produkciju a da je Paskal mozda zaista bio prelazno resenje.
Ljudi znaju da prave pare, profitiraju samo tako.
 
Nista opet cekanje, prodajem 1070gtx ako oce neko, pa da skupim lovu za Voltu :D
 
Nece biti da samo u tome lezi problem. Sta cemo sa GTX 1060? 260$=280€.
Za njega ispostovase cenu u Evropi dok je cena GTX 1080 600$=800€.

Kako to objasnjavas?

P.S. I u USA cena varira, redje su regularne (preporucene) od onih stvarnih.

Kod "mađara" imaš GA g1 gtx1080 za 660e... :)

Što se tiče početnih preporučenih USD cena. Poslednjih par generacija:

GTX 660 - 230$
GTX 670 - 400$
GTX 680 - 500$

GTX 760 - 249$
GTX 770 - 399$
GTX 780 - 649$

GTX 960 - 199$
GTX 970 - 329$
GTX 980 - 550$

GTX 1060 - 249$
GTX 1070 - 389$
GTX 1080 - 599$

Kao što vidiš to je na nivou. Sa GTX 9xx su ušli u rat cenama da bi osvojili tih 80% tržišta i razbucali konkurenciju, sad su se stabilizovali na nekom proseku od ranije...
 
Poslednja izmena:
^
Ja vidim sledece a to je rast, pa da se ne ponavljam po ko zna koji put, kad si vec tako poredjao da ti prezentujem.

GTX 680 - 500$
GTX 980 - 550$
GTX 1080 - 599$
GTX 2080 - 650$ >?
 
Što si izostavio GTX 780? :)
 
Poslednja izmena:
Zato sto tu ne pripada. Nije iz iste porodice cipova. Ovo su direktni naslednici i prvi cipovi koje Envidija u poslednji nekoliko godina izbacuje.
GF104-GK104-GM204-GP104. Samo sto ovde nema Fermija ali interesantno ga je pomenuti kao i cenu koja je tada plasirana.

GTX 560 Ti - 250$

Ako ispratis analogiju, shvatas da su cip iz te klase podigli za duplo.
Sve nam je jasno kako je to teklo i zasto je doslo do toga ali poenta je jasna.
 
Poslednja izmena:
Kakve to ima veze? Bitnije je recimo to kakve je performanse karte donela.

GTX 780 vs GTX 680/670:
perfrel_1920.gif

GTX 1080 vs GTX 980/970:
perfrel_2560_1440.png

Kao što vidiš GTX 1080 u odnosu na GTX 980 je donela onoliki pomak koliki je GTX 780 donela (za neverovati) u odnosu na GTX 960 i na to stavila cenu od $649.
 
Poslednja izmena:
Jos kad niko ne bi uzimao kartice jer kostaju vise od thi preporucenih cena, tesko da bi prodali nesto :D
Ja ne mogu da se zalim kad sam uzimao ovu moju, platio sam je 200-210 evra a preporucena cena od MSI bila 230 ako se ne varam.

Cak mislim da su ove vise cene od preporucenih posledica kontrolisanja cena od strane nv/amd...

EDIT: @rAMA, a sto nam dajes te grafikone od ovih sto kraduckaju na procentima? :D
 
Poslednja izmena:
^ Revjusrba će ispraviti ako su negde pogrešili u računici :D
 
@rAMA

Ti nisi od juce ovde a nisi ni neko ko nije upoznat u materiju.
Cena se ne plasira u odnosu na dobijene performanse i napredak vec u odnosu na klasu.
Koliko puta to treba da ponovimo?!

Pa evo prostog primera. Ako sutra Volta i ako je to nemoguce ali hipoteticki nek bude brza od GTX 1080 - 100%, jel to znaci da cena treba da bude 1000 evra?
Sto opet implicira da sa svakom novom serijom i vecim skokovima u napretku sa arhitekturama cena treba da skace srazmerno tome? Ljudi, prizemljite se malo.
 
Naravno da ne znači i naravno da je gtx 1080 karta iste, ako ne i veće klase, nego gtx 780,,,

Neće u ovoj seriji biti jačih karti od 1080 osim 1080 ti i Titana, baš kao što smo i tada imali 780 ti i Titana, a neće verovatno biti drugačije ni sa narednom generacijom. Kategorije su cenovno raspoređene u nekom dolarskom rasponu koji je sličan prethodnim generacijama, osim naravno Titana čija je cena značajno skočila.

Izgleda da bi neki bili najsrećniji da je nV za 1060/1070/1080 namenila do kraja nategnuti i vrući Maxwell derivat u 16nm, sa nešto nižim performansama i cenama, a da je za Pascal arhitekturu isključivo ostavila 1080ti/Titan. Tada bi verovatno svi bili zadovoljni i cenama i nomenklaturom čipova :d
A opušteno su sa ovakvom konkurencijom mogli ići u tom smeru, verovatno čak i zaraditi više.
 
Poslednja izmena:
Cena raste i perforamnse 1000 serije su mogle biti veće da je trebalo i to su činjenice, a nepoznato je o čemu se raspravljate?
 
Nazad
Vrh Dno