»RSS Benchmark sajt

Strana 2 od 2 PrvaPrva 12
      Prikazani rezultati od 16 do 28 od ukupno 28

Tema: Amiga 1200 HD vikend...

Member
        Na forumu od
        Dec 2004
        Poruka
        883
        Citat Citiram korisnika: zzarko Pogledaj poruku
        Dok sam kopao net za Amiga savete, naleteo sam i na nešto zvano Happiga, distribucija za RPi, sa UAE4ARM Amiga emulatorom:
        http://www.happi-game-center.com/fr-happiga.html
        Valjda se direktno podiže Amiga emulator po podizanju sistema...

Cela stvar je izgleda deo nečega što se zove HAPPI Game Center:
        http://www.happi-game-center.com/

Nisam još sve razumeo, ako neko odavde zna francuski, možda da pogleda detalje?
        Ovo izgleda jako zanimljivo, proveriću detaljnije ali mislim da je u pitanju modifikovana RetroPie osnova sa automatskim startom Amiga emulatora, koji i sam koristim na Rpi2.
        Sistem se podiže dosta brzo za nekih desetak sekundi, ali može da koristi i dodatne RetroPie mogućnosti, Samba internet vezu za prebacivanje fajlova i sva ostala podešavanja sistema.
        Evo kako izleda kad se ubaci u A600 kućište i poveže sa tastaturom.
        Postiže odličnih 78 Mipsa (verovatno je Rpi3 unutra), a video sam i slike gde je u kućištu instaliran i pravi HD, kao i CD rom na mestu flopi diska.

Member Avatar korisnika C=o=b=e
        Na forumu od
        Jan 2016
        Poruka
        182
      3. Moja mašina
        • CPU: 68k/MOS6510
        • RAM: 2MB/64k
        • VGA: AGA/ECS/VIC-II
        • MON: Trinitron Sony
        • HDD: 880KB
        • OPT: Sony KSM-2101BAM
        • SND: Paula/SID
      4. Svaka cast zzarko na uspesno zavrsenoj operaciji. Tek sad videh sve ove postove ali sve jedno nista pametniji ni sam ne znam sta bih pokusavao sem svega sto si i ti jer nikad do sad nisam ni pokusavao da idem preko 4gb. Kad budem ako zaglavim znam kome da se obratim

A ova Happiga je zanimljiv projekat. Videh ga pre par meseci kad se pojavio al posto imam samo RPi 1 nisam se udubljivao nesto. A i sve im je na francuskom, kolko se secam posvadjali su se s nekim i resili da nista ne bude na engleskom. Uz Keyrah adapter za tastaturu i neku neispravnu Amigu ovo je skroz legitimno resenje

U slucaju da nam jednom zatrebaju:
        IDEFix 97 3.5 NAME: PWR005776 EMAIL: Power Computing KEY: 7E9AD5F0A3D4921D
        IDEFix 97 3.5 NAME: PWR006282 EMAIL: Power Computing KEY: 3D33054A3F056A0B
        IDEFix 97 3.5 Name: PWR005175 Email: Power Computing Key: 8114051B4AD795E5
        IDEFix 97 3.5 Name: PWR003896 Email: Power Computing Key: 4AC3C324A6D6B448
        Menjao C=o=b=e : 27.07.2016. u 13:16

Member
        Na forumu od
        Dec 2004
        Poruka
        883
        Maločas sam skinuo image i uradio jedan kratak test na Rpi2.
        Kao što sam i mislio u pitanju je UAE4Arm emulator iz RetroPie paketa ali izgleda da je bolje optimizovan i radi brže.
        Testirao sam moju konfiguraciju sa OS 3.5, mada vidim da pušta i OS 3.9, kao i AmigaSYS paket, ali nisam imao volje da se bakćem s tim.
        Sve u svemu nije ovo uopšte loše, naprotiv, podiže se jedno tri puta brže nego ceo Retropie, što i ne čudi jer na imidžu nema ništa drugo osim Amige.
        Sa A4000 konfiguracijom Sysinfo je isterao 92 MFlopsa u 1080p i 60Hz refresh rate.
        Probaću i druge kombinacije posebno sa 50 hz da vidim hoće li biti savršeno glatki skrol, jer sada to nije slučaj.
        Ovo vredi imati na posebnoj microsd kartici, dok RetroPie i dalje ima prednost jer su mi tu svi drugi računari odmah dostupni ali ko hoće samo Amigu nema šta da se razmišlja.
        Inače, stvarno je sve na francuskom, nema ni traga drugim jezicima ali snašao sam se nekako, samo moram da provalim kako opet da uđem u onaj sistemski meni koji se javlja kod prvog starta, gde može da se uključi overscan i podese još neke stvari.

Member Avatar korisnika C=o=b=e
        Na forumu od
        Jan 2016
        Poruka
        182
      7. Moja mašina
        • CPU: 68k/MOS6510
        • RAM: 2MB/64k
        • VGA: AGA/ECS/VIC-II
        • MON: Trinitron Sony
        • HDD: 880KB
        • OPT: Sony KSM-2101BAM
        • SND: Paula/SID
      8. @Zarko
        Gledam nesto ove tvoje slike WB-a.. jel i tebi to stigao AV2HDMI?

Member
        Na forumu od
        Oct 2003
        Poruka
        1.335
        Citat Citiram korisnika: C=o=b=e Pogledaj poruku
        @Zarko
        Gledam nesto ove tvoje slike WB-a.. jel i tebi to stigao AV2HDMI?
        Nije još, ovo je interni kompozitni i znam da je ružan... Treba da napravim SCART kabl, samo još nisam stigao. TV na kome sam sve radio (stari 15" Sony LCD) nema HDMI, najmodernije što ima je VGA.
        Once Upon a Byte C64:
        1 a=rnd(-52028):fori=1to8:a=rnd(1):next:fori=1to5:?chr$( rnd(1)*26+65);:next

Member
        Na forumu od
        Dec 2004
        Poruka
        883
        U međuvremenu sam još malo detaljisao ovaj francuski Happiga projekt za rpi2/3 i moram da kažem da mi se sve više dopada.
        Kod mene butovanje traje nekih dvadesetak sekundi, ali većina tog vremena odlazi na podizanje raspbian sistema u pozadini, dok se sam Amiga OS, učitava za bukvalno za 2-3 sekunde.
        Testirao sam nekoliko veoma zahtevnih igara i demoa i svi rade odlično.
        Recimo Alien Breed 3d (whd verzija), muzika na početnom ekranu mi prvi put ne secka.
        Putty Squad, radi u punoj brzini, bez kočenja, isto to važi i za Flink CD (whd verzija)
        Igrao sam moju omiljenu avanturu (ko bi rekao) Universe, skoro 2 sata i sve je bilo odlično.
        StarStruck demo radi najbolje do sada, kao i Silcut, Tower itd.
        Što se brzine tiče, evo preciznih rezultata:
        rpi2 (fabrički taktovi) oko 80 Mipsa, dok sa laganim overklokom dobijam skoro 100 Mipsa što je u rangu Majstinog Vampira.
        S obzirom da je rpi3 još brži, a cena mu je ista, ozbiljno razmišljam da ga pazarim i iskoristim baš za ovaj paket.
        Evo i sličice SysInfo ekrana od sinoć, moćno deluje kad pročitaš da ova mašinica od 35 evra, renda Amigu pet puta brže od standardne A4000 na 25Mhz.
        Attached Thumbnails Attached Thumbnails Click image for larger version. 

Name:	IMG_2279.jpg‎ 
Views:	53 
Size:	1,04 MB 
ID:	205840  

Member
        Na forumu od
        Oct 2003
        Poruka
        1.335
        Citat Citiram korisnika: Universe Pogledaj poruku
        Evo i sličice SysInfo ekrana od sinoć, moćno deluje kad pročitaš da ova mašinica od 35 evra, renda Amigu pet puta brže od standardne A4000 na 25Mhz.
        Hmmm... Ima li kakav projekat da se na RPi direktno nakači Amiga tastatura? Možda da se izvedu džojstik portovi? Ovo bi moglo da udahne život mašinama kojima je otišla elektronika...
        Once Upon a Byte C64:

Member
        Na forumu od
        Dec 2004
        Poruka
        883
        Citat Citiram korisnika: zzarko Pogledaj poruku
        Hmmm... Ima li kakav projekat da se na RPi direktno nakači Amiga tastatura? Možda da se izvedu džojstik portovi? Ovo bi moglo da udahne život mašinama kojima je otišla elektronika...
        Najbolje ali i najskuplje rešenje je Keyrah interfejs, koji ima i džojstik portove, a podržava i c64/128, C16/plus4 i vic20, kao i Amigu 600/1200.
        Cena mu je 30-tak evra, vidim da ljudi prave lepe projekte sa njim i rpi2/3 ubačenim u A600/A1200 kućište.
        http://amigakit.leamancomputing.com/...4&currency=EUR

Postoji i jeftiniji Arduino interfejs, ali tu još ne znam detaljno kako i šta treba, ja sam planirao da povežem c64 tastaturu i to znam otprilike kako ide, ali tu se koristi drugačiji model.
        Cena im je dosta niža, svega 3-5 dolara, stim da treba i da se isprogramira raspored tastera itd.
        Ima ovde njihov forum sa opisom, nisam detaljno čitao:
        http://forum.arduino.cc/index.php?topic=139358.0

Member
        Na forumu od
        Oct 2003
        Poruka
        1.335
        Prethodna dva dana sam proveo reinstalirajući SSD na A1200. Nešto se pokarambasilo na particiji sa igrama još pre dosta vremena, samo nikako nisam stigao da to pogledam. Situacija je sada dosta drugačija nego ranije, jer moja A1200 sada ima nove 3.1.4 ROM-ove, koji sa sobom donose podršku za diskove veće od 4GB. Ovo samo po sebi unapred rešava najveći deo problema koje sam imao prethodni put. Da bi instalacija lakše prošla, privremeno sam na Amigu nakačio Gotek-a umesto internog drajva i pokrenuo instalaciju sistema. HDToolBox je korektno prepoznao veličinu diska, napravio sam dve particije od po 500M za OS (na jednu je instaliran 3.1.4, dok je druga za još jedan OS, zasad nisam odlučio šta). Instalacija je prošla bez problema, pa sam u L ubacio poslednju verziju pfs3aio s kraja prošle godine i "ostatak" od 28GB formatirao kao jednu PFS3 particiju, opet bez ikakvih problema.

Pošto je nedavno izbačen i FS-UAE 3.0, na njemu sam napravio identičnu instalaciju kao na A1200 (sa sve istim ROM-om), prikačio SSD na PC, stavio sva prava na pristup i napravio hdf link ka drajvu (kod mene je to bio sdh):
        Kod:
        sudo chmod 777 /dev/sdh
        ln -s /dev/sdh amiga.hdf
        Nakon toga, ubacio sam amiga.hdf kao jedan od diskova u FS-UAE instalaciju i to je bilo to.

Click image for larger version. 

Name:	Screenshot at 2019-08-14 15-09-14.png 
Views:	30 
Size:	23,5 KB 
ID:	273514

Nadalje kopiranje sa DOpus-om je išlo uglavnom glatko (sem par krahiranja samog FS-UAE-a, ali je to nova verzija pfsdoctor-a sasvim lepo i brzo sanirala) i dosta brže nego ranije. Nakon kopiranja, SSD je ubačen u Amigu i sve je proradilo bez greške (ne računam to što sam morao da tražim kako da ponovo instaliram nešto od pratećih programa i biblioteka, to je bilo zabavno):

Once Upon a Byte C64:

Member
        Na forumu od
        Nov 2006
        Poruka
        1.408
      15. Moja mašina
        • CPU: AthII x4 640 + CMHyperTX2 / R5 2600 + LC CC120
        • MoBo: GA-880GA-UD3H / MSI B450 Tomahawk
        • RAM: ddr3 2x4gb / ddr4 2x8 2400
        • VGA: GTX 650 / 1050ti
        • MON: LG W2243s
        • HDD: 3x WD +ssd / 2x toshiba +ssd
        • OPT: nec+LG+sony
        • Case: LC600H / chiftec 700s
        • SND: SB Audigy 2
        • LAP: dell latD630
        • INET: Wifi
        • Ostalo: Sta god da napisem amiga je bar tri puta bolja
      16. Samo mala primedba .... ja sam na svojoj 1200 koristio dugo rom 3.0 i wb3.1 sa odgovarajucim zakrpama i bez problema su radili hardovi tada aktuelni od 20 do 80 gb. Jedino se bilo vazno da boot particije budu u vidljivom delu harda. PFS 3.0 sam i ja koristio na amigi uz FFS particiju posto su neke igre samo sa takve particije radile. Interesantno je da su na amigi postojalo dosta fajl sistema namenjena harddiskovima svaki sa nekim prednostima i manama. Directory opus jednostavno nezamenjiv alat za kopiranje cak mozete ubaciti i tastere sa svojim komandama za undms,adf2disk i slicno. Kada sam se opustio sa magelanom postao mi je bukvalno zamena za wb..
        amiga je dobila dve gremi nagrade zaredom, a ostali
        CLI command line interface for poWer user

Member Avatar korisnika mige
        Na forumu od
        Sep 2005
        Poruka
        2.616
      18. Moja mašina
        • CPU: Intel® Core™ i7-4770K + Noctua NH-U12S
        • MoBo: GIGABYTE G1.Sniper Z87
        • RAM: 16Gb HyperX Predator DDR3
        • VGA: 2x ASUS ROG Strix RX 480
        • MON: Dell U2410 H-IPS
        • HDD: Samsung SSD 850 EVO 250gb
        • Case: Cooler Master V1000
        • INET: DSL
        • Ostalo: Apple Aluminum Wired keyboard, Logitech Performance Mouse MX™, Logitech Driving Force GT
      19. zzarko koja kartica je u drap doru amige ?
        Pravo iz Japana, svercujem ja Soni, ako ti se ne svidja igram tenis toni

Member
        Na forumu od
        Oct 2003
        Poruka
        1.335
        Citat Citiram korisnika: dejan_osipaonic Pogledaj poruku
        ja sam na svojoj 1200 koristio dugo rom 3.0 i wb3.1 sa odgovarajucim zakrpama
        Eh, pa i kod mene je bilo tako, samo mi je trebalo vremena dok sam našao šta su odgovarajuće zakrpe koje sam trebao da dodam I slažem se za sve. Doduše, nisam probao Magelan, ali zato i imam ostavljenu još jednu OS particiju, da mogu da se zezam...
        Citat Citiram korisnika: mige Pogledaj poruku
        zzarko koja kartica je u drap doru amige ?
        MTec T1230, 030 na (mislim) 28MHz i 8MB RAM-a.
        Once Upon a Byte C64:

Member
        Na forumu od
        Nov 2006
        Poruka
        1.408
      22. Moja mašina
        • CPU: AthII x4 640 + CMHyperTX2 / R5 2600 + LC CC120
        • MoBo: GA-880GA-UD3H / MSI B450 Tomahawk
        • RAM: ddr3 2x4gb / ddr4 2x8 2400
        • VGA: GTX 650 / 1050ti
        • MON: LG W2243s
        • HDD: 3x WD +ssd / 2x toshiba +ssd
        • OPT: nec+LG+sony
        • Case: LC600H / chiftec 700s
        • SND: SB Audigy 2
        • LAP: dell latD630
        • INET: Wifi
        • Ostalo: Sta god da napisem amiga je bar tri puta bolja
      23. Idefix resava problem sa velicinom hard diska (malo pre sam se setio)
        Moja prva turbo karta u 1200 je bio mtec viper 030 na 42 mhz i 8mb rama realno jedina mana na tim karticam je zalemljen ram. Ako kartica ima ful 030(ne EC verzija) moze i softverski da ucita noviji rom ako ti je potrebno mogao bih da iskopam koje programce se koristi. Blizardi su ipak bili neprevazidjeni u ovim stvarima
        amiga je dobila dve gremi nagrade zaredom, a ostali
        CLI command line interface for poWer user

Strana 2 od 2 PrvaPrva 12

Bookmarks

Dozvoljeni tagovi

• Ne možete pokrenuti nove teme
      • Ne možete odgovoriti u temi
      • Ne možete okačiti atačmente
      • Ne možete izmeniti svoje poruke
      •