Šta je novo?

Ethereum Classic (ETC)

Nesto mi to vise pokazuje nego sto je realno.
Baguje ta aplikacija.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Interesantno da od kako sam prebacio da kopam ETC dosta je manje stale shares, tek 1-2%.
Zna li neko zbog cega je to?
Sta vi ocekujete od ETC?
Znam da se dobija Callisto, koji bi trebao da ima vrlo dobru perspektivu i cenu.
 
Interesantno da od kako sam prebacio da kopam ETC dosta je manje stale shares, tek 1-2%.
Zna li neko zbog cega je to?
Sta vi ocekujete od ETC?
Znam da se dobija Callisto, koji bi trebao da ima vrlo dobru perspektivu i cenu.

Kojim karticama kopas i koliko imas po danu za 1 rig ?6 kartica naravno..
 
Nisam i dalje našao nikakav info da li će neka menjačnica deliti Callisto. Ima li neko možda bolje informacije?
 
Koliko sam ja čitao ne. Samo wallet, tipa myetherum wallet i još neki ne sećam se koji.
Jbt difficulty je skočio za 50% zadnjih 7 dana.
Kopao sam preko 2kom dnevno sad jedva 1,4.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Diff je skočio jer ljudi odu na What To Mine, i kažu sebi "auuuu, vidi kako je ovo profitabilno (jer mu skače cena inače), nema veze što već sutra neće biti, idem da potrošim pola sata i prebacim sve rigove na to, jer koga briga što će i svi drugi preći i na kraju nisam ništa uradio" i onda eto. Zato je diff sa oko 110 skočio na 150 sad i iće samo još gore ako nastavi da bude dobro pozicioniran na What To Mine.
A i NH buyeri cepaju hash sigurno na ETC.
 
Ide cena gore do forka pa i diff, a posle ce se videti.

Sent from my Moto Z2 Play using Tapatalk
 
To stoji da ima deo ljudi koji ga kopaju sada zbog najavljenih događaja (nije fork ljudi, stoti put, potpuno novi blockchain samo će biti airdrop prema stanju na ETC blockchainu, to im je način da ubace incijalnu količinu na tržište), ali kažem, veći deo hasha dolazi od ljudi koji kopaju zbog dnevnog profita, i onda kad vide na What To Mine nešto odmah prebacuju na taj novčić.
 
Sta ce biti kad cena padne diff ostane isti :d
 
Ma jok, dobar deo rudara kopa po ciframa na What To Mine, samo pogledaj diff kako skoči kad coin ode na listi gore. Za samo 5 minuta diff eksplodira. Tako da ne mislim da će diff ostati takav čim cena okine dole. Nema masovnog ulaska hardvera na mrežu kao što smo imali do mesec dana, nego se šaltaju sa jednog novčića na drugi.
 
Nije baš tema, ali je trenutak,...
Meni je stvarno nevjerovatno da ljudi i dalje ne shvataju da ako u današnje vrijeme već gledaju "What to Mine" onda moraju imati ogromnu Mhs snagu ali i moraju dnevno prodavati to što su nakopali.
U svakom drugom slučaju samo sebi prave gubitke!

Pomoć: imaš 3-5 rigova i kopaš ETC onda kada What to Mine kaže da je to "ludost" (pošto svi genijalci prate WtM diff je tada mali). Istreseš se u trenutku kada What to Mine kaže da je ETC "zakon"...
Zaradio si 30-70% više sa isto utrošene el. energije.

Sada kada WtM kaže da kopate ETC prebacite se na ETH i lagano...

WtM varijanta je pravljena za ljude koji imaju prave farme i kojima "žetoni" (ETH, Monero, Zec,...) ispadaju na sat vremena. Takvima sav posao završavaju skripte i u većini slučajeva odmah im dio prodaju za $, a dio za BTC.

WtM nije sa sirotinju :)
 
Poslednja izmena:
Koji je najednostavniji nacin da prodam ili prebacim u drugi coin kad dodje vreme i cena za prodaju?
Cex ne podrzava ETC, HitBTC nisam siguran da li moze povlacenje na nase kartice.
 
Nije baš tema, ali je trenutak,...
Meni je stvarno nevjerovatno da ljudi i dalje ne shvataju da ako u današnje vrijeme već gledaju "What to Mine" onda moraju imati ogromnu Mhs snagu ali i moraju dnevno prodavati to što su nakopali.
U svakom drugom slučaju samo sebi prave gubitke!

Pomoć: imaš 3-5 rigova i kopaš ETC onda kada What to Mine kaže da je to "ludost" (pošto svi genijalci prate WtM diff je tada mali). Istreseš se u trenutku kada What to Mine kaže da je ETC "zakon"...
Zaradio si 30-70% više sa isto utrošene el. energije.

Sada kada WtM kaže da kopate ETC prebacite se na ETH i lagano...

WtM varijanta je pravljena za ljude koji imaju prave farme i kojima "žetoni" (ETH, Monero, Zec,...) ispadaju na sat vremena. Takvima sav posao završavaju skripte i u većini slučajeva odmah im dio prodaju za $, a dio za BTC.

WtM nije sa sirotinju :)

Sve sto si napisao stoji ali ovde se ETC kopa, ne samo zato sto je trenutno najisplatljiviji, zato sto svi ocekuju da ode jos dosta gore.

@marko
Prodaj na bilo kojoj menjacnici za BTC a njega mozes bilo gde da unovcis.
 
Poslednja izmena:
probao sam da prebacim 1060 3gb sa ETH-a na ETC
ali kaze da nema dovoljno memorije
"cannot allocate big buffer for dag"

ta kartica mi je u kompu i ne daje sliku, slika ide sa druge kartice ova samo radi claymore

da li ima neka fora posto vidim po netu da je dag file 2.4gb
 
probao sam da prebacim 1060 3gb sa ETH-a na ETC
ali kaze da nema dovoljno memorije
"cannot allocate big buffer for dag"

ta kartica mi je u kompu i ne daje sliku, slika ide sa druge kartice ova samo radi claymore

da li ima neka fora posto vidim po netu da je dag file 2.4gb
Apsolutno je svima tako, i nisam video rešenje još konkretno.
 
Po kalkulaciji bi trebalo da radi još bar godinu dana, na sledećem linku stoji 2.40 GB

https://investoon.com/tools/dag_size

Dok možda je ovo problem:

When Will GPU Stop Mining Ether?

It all depends on the graphics card memory.
2GB GPUs stopped working for Ethereum blockchain in November/December 2016. The dying process started mainly after epoch #93 when the DAG size reached 1.73 GB.
The thing is, some part of the memory usage is a buffer, so you can’t use 100% of your card for DAG. It’s not difficult to check – below you’ll see the memory usage by Claymore on the laptop’s graphics card, epoch #144:

Izvor:
https://2miners.com/blog/when-will-my-graphics-card-stop-mining-ether/

To važi za sve koji imaju taj DAG file.
 
Moguće da interfejs windows 10-tke se drži u VRAM, tj. da on tamo alocira mem. za prozorčiće.

Ali eto Windows Server 2012 ili noviji je rešenje :).
 
ali slika mi ide sa druge kartice :)
 
Slika je najbolje da ide sa integrale

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
ide sa kartice koja svejedno ne moze da kopa jer je stara ali dovoljna da tera sve igrice :)
7970 3gb radi 12mh na eth ali je ne koristim uopste za to
 
Tahiti karticama se ne kopa ETH :) Nego Zen ili Zec.
 
Opet se pumpa etc idemo na 40 lagano :smash:
 
Ovo bi do forka trebalo bez problema da ode na 50. Neobično mi je da neko sada i prodaje.
 
Nije fork. Potpuno novi chain. Dakle airdrop.
Koliko mi se cini, neke vajde od airdropa Callista nece biti ako se dobija 1:1 , jer ce njegov max total supply biti 6.5 milijardi, tako da ne ocekujem da coin nesto posebno vredi. Bice svakako koristan kao platforma koja treba da pomogne siru primenu i prihvacanje ETC-a, ali direktne finansijske koristi od posedovanja Callista mislim da nece biti.
 
Je l' se zna uopšte gde treba da se drži ETC da bi se dobio airdrop?
 
1) na menjacnici koja bude najavila da ce davati Callisto
2) u walletu gde imas pristup private key-u, pa posle snapshota mozes sam da pokupis Callisto
 
Jel se moze koristiti isti novcanik kao za eth? Koristim mobilni blockchain novcanik.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Snapshot ce da urade na 5500000 bloku, sto trenutno ispada za oko 12 dana (racunato za prosecni blok od 14s)
 
99% ce biti na yobitu kao i svi forkovi do sad :)

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno