Šta je novo?

Ethereum Classic (ETC)

Malo da osvezimo temu :D
Sta bi ovo sa ETC-om,lepo je skocio
 
Kreće bullish sentiment na celom tržištu izgleda, pa ljudi uleću u sve što nije već skočilo mnogo
 
o4e , jednom rece jedna baba na vrbi sviralo ... :( izgleda da se ispuhao i to je to .

etc cena je vecinom diktirala snaga mreze, manja snaga niza cena .. videcemo ocel gazde da dre6u kesu el se igraju...
 
eeee ko da je to prvi put, cim nestane jedan coin pojavi se drugi
 
krenulo je ...
promenom dag_a , sve kartice (4gb) su prestale sa kopanjem kod mene. nije pomoglo ni to sto sam iskljucio displej kartu da ne kopa.
win7 , blockchain drajveri.
 
A da probas novi miner?
 
krenulo je ...
promenom dag_a , sve kartice (4gb) su prestale sa kopanjem kod mene. nije pomoglo ni to sto sam iskljucio displej kartu da ne kopa.
win7 , blockchain drajveri.

I nisi probao na primer da procitas ovo???

fdad.jpg
 
jeesam procito
taj miner ne radi sa blockchain drv trazi adrenalin , a ja sam na win 7. adrenalin i win 7 ... prica za sebe :).
idem linijom manjeg otpora . da instaliram win 10 sada da se mlatim za sitno ne ide.

a sa druge strane ne mogu da verujem da win 10 trosi manje graficke memorije od win 7 za clay 15 miner pise da moze do dag epoh 384 sa4gb karte (verovatno nisu bili dorecni na cemu :) )... meni otkaza na na epoh 353
eth dag epoh je na 342...
i ko sto rekoh linijom manjeg otpora :) dok se moze
 
Vrlo je jednostavno resenje. Predji na simplemining i zaboravi na rig do decembra.
 
Hacker nets over $5 million in Ethereum Classic 51% attack

https://decrypt.co/37721/hacker-nets-over-5-million-ethereum-classic-51-attack

The recent Ethereum Classic 51% attack was far from an innocent mistake as some initially suspected, netting the attacker more than $5 million in stolen funds. What's more, the hacker only spent $200,000 to do it.

Bitquery, a blockchain data intelligence firm, released analysis today breaking down the steps the attacker took to pull off the 51% attack against the Ethereum Classic blockchain over the weekend.
 
Ajde da vidimo sta ce da bude, ako idemo nekom logikom , trebala bi u par dana osetno da skoci cena ETC-a ako bi hteli da ostane jednoko isplativ kao sto je sada... Al moze lako da se desi ona narodna " Tresla se gora, rodio se mis."...
 
pa nece se nista desiti malo ce skociti diff, nece ljudi jos prelaziti sa ETh-a dok mognu 4Gb karte kopati.

Tako da ocekuj mozda mali skok Diff-a za ljude koje imaju 3Gb karte ali to je mali procenat, e tak kad otpadnu 4GB karte sa ETH-a moze se ocekivati nagli skok diff-a na ETC i vjerovatno kraj sto se tice isplativosti.
 
ma da brzo ce to, samo ne treba ocekivati nista od ETC-a kad 4gb karte i asic prestane kopat na ETH-u tad ce biti kraj ,prece na ETC i vise nista nece biti isplativo, po nekim procjenama diff bi tada na ETH trebao da padne i do 50%, a kad sva ta snaga predje na ETC nece ni struju pokrivati.
 
morace da mu skoci cena onda...
 
ma nista ne mora u cryptu ;) bolje bi bilo da skoci, ali ne obazire se niko na minere. Mineri su tu da uzmu neku sicu veliki igraci kolo vode kako oni odluce tako se i cijena krece...
 
Istom logikom znamo i da to bas tako ne mora. Sve dok neko ne bude bio spreman da plati vise cena nece skociti.
 
nece moci na novom fork-u da kopaju mineri , Promenjen je algoritam , Za sad nekoliko minera je promenjeno da moze da kopa , imate negde listu i od koje verzije , Jedan je LOL

Po meni to je dobro i mislim da ce se tu sad svasta desavati iz vise razloga , neki su da je ETC uvrsten u neke investicione fondove , a i doci ce do neke stabilizacije , znaci mineri ispadaju , ostaju grsfike , radi se na tome da je siroko zastupljen itd
 
Ja prebacio 2 riga, pa nek drlja malo ... otkud znam sta ce da bude... :d
 
radi sve normalno karte bacaju koliko i treba ostaje da vidimo kako ce reagovati diff, i naravno hoce li se na cijenu odraziti
 
I mogu da primetim malo manju potrosnju ~ 15W po rigu .
U startu bi trebao da padne dif zato sto je valjda sad Nicehahs izgubio podrsku za ETC i nece je vise dobiti , bar sam tako negde procitao.
 
Poslednja izmena:
ma da to je istina u startu nicehash nije ubacio miner, ali mogu da ubace podrsku tako da ne brini ako bude isplativo eto Nicehasha nazad :)
ali u startu nekoliko dana dok se ne nakace mulipolovi i velike farme mozda i bude neka zarada u nivou ETH-a, ako bude iznad ETH-a naravno eto minera sa ETH-a na ETC i sve ce se opet izjednaciti.

Ne moze se nikako ocekivati veca zarada od one na ETH miningu.
 
Na kolko li se steluje diff, dali je na svaki blok ili na neki period, vidim da mreza polako gubi snagu , na to treba sad diff da odreaguje...
 
Nazad
Vrh Dno