Šta je novo?

Ethereum Classic (ETC)

2x 570 aorus, na stock podesavanjima 15 mh/s, sa blockchain drajverima daju po 22mh/s, nisam ih modovao jer ne znam kako a i ne smem da ne zeznem nesto, da li sa nekim podesavanjima u AF moze da se dobije vise bez modovanja? I po koliko sme odjednim u AF da de podize + - core i mem clock?
 
Ovo nije tema za to. Gugl je tvoj najbolji prijatelj.


Gesendet von iPhone mit Tapatalk
 
Kada ce ETC fork jos nema vesti za menjacnice koje ce ga podrzavati ? Da li je istina da je youbit podrzavao sve forkove do sada ?
 
Poslednja izmena:
ETC airdrop je na 5.500.000 bloku sto dodje 05.mart ovim tempom. (oko 6.000 blokova dnevno sada smo na 5.452.172).
 
Gde drzati da li u walletu ili prebaciti na neku menjacnicu kad bude objavljeno da ce podrzavati fork, ovaj lcc nije mogao da se prebaci ni na jednu menjacnicu dok cena nije sljosnula na 1 dolar. Ovaj calisto bas hajpuju kao i sve revolucionarno bla bla..
 
Pitanje je kada prodati,pre ili posle :-/
Nesto cena cupka u mestu...

Pa zar ti nije malo prelako da uzmes na 30$, bez ikakvih problema ode na 45$ i ne vraca se vise dole. Jedina briga hoces zaraditi 50% 100% ili 200%?
Sada smo u bear periodu i nije toliko sigurno kupiti nesto, cuvati da dodje na red i uzeti 200-1000%.
Niko ne garantuje da idemo na 50$. Mozda nastavi ovako da gnjavi narednih 7 dana, desi se BTC dip u najgore vreme po ETC i nikada ne vidimo preko 46$.
A mozda dip bude sutra prekosutra, padnemo malo dole na 25-30$ i onda imamo 6 dana full pumpe sto kod ETC moze znaciti i preko 100$.

Posto vidim da si u malom problemu jer si verovatno usao all in i ocekujes zaradu to u kriptu nikada nije zagarntovano.
Ja sam prodao deo juce, ako se desi jaci pad btc da smanjim ulaznu cenu jer mislim da tu sredina ne postoji. Ili idemo na blizu 100$ mozda i preko ili necemo preko 45$.
A u slucaju 45$ mi znaci svaki $.
Planiram da prodam pred airdrop jer me mrzi baviti se kasnije kalistom.
 
ludilo zvano fork forka,isto kao i zcl
dal ce ako im prodje ovo dobro forkovati i taj kalisto za par meseci :)
narod slabo pamti i izvan ove nase SUVErene drzavice
 
Pa zar ti nije malo prelako da uzmes na 30$, bez ikakvih problema ode na 45$ i ne vraca se vise dole. Jedina briga hoces zaraditi 50% 100% ili 200%?
Sada smo u bear periodu i nije toliko sigurno kupiti nesto, cuvati da dodje na red i uzeti 200-1000%.
Niko ne garantuje da idemo na 50$. Mozda nastavi ovako da gnjavi narednih 7 dana, desi se BTC dip u najgore vreme po ETC i nikada ne vidimo preko 46$.
A mozda dip bude sutra prekosutra, padnemo malo dole na 25-30$ i onda imamo 6 dana full pumpe sto kod ETC moze znaciti i preko 100$.

Posto vidim da si u malom problemu jer si verovatno usao all in i ocekujes zaradu to u kriptu nikada nije zagarntovano.
Ja sam prodao deo juce, ako se desi jaci pad btc da smanjim ulaznu cenu jer mislim da tu sredina ne postoji. Ili idemo na blizu 100$ mozda i preko ili necemo preko 45$.
A u slucaju 45$ mi znaci svaki $.
Planiram da prodam pred airdrop jer me mrzi baviti se kasnije kalistom.

To je to. Lepo napisano i objasnjeno, ali treba istrenirati mozak da se primenjuje i u praksi.
Kljucna stvar je kupovina i prodaja u fazama a ne all in.
 
Poslednja izmena:
Hvala...u svakom slucaju bilo bi dobro da preairdropa ne ode ispod 31$ sve iznad je ok.Kako bude bice...
 
Kao sad zcl...sreca pa uzeh malo samo

Sent from my Z5
 
Callisto ce biti side-chain ETC-a i tu ce se obavljati testiranja za koja bi inace trebalo da prodju meseci da bi se postigao konsenzus da se radi direkt na ETC chainu. On je ujedno i pokusaj ETC-a da resi "scaling" o kome svi pricaju kao velikom problemu jos od kada je ETH "zaglavio" sa onim mackama. Nije ETC obican napusteni chain kao ZClassic, pa kao ajde da forkujemo i onda da ostane zaboravljen. Na ETC-u rade developeri i to aktivno i nije ovo airdrop radi airdropa, kao sto u 90% slucajeva bude svaki fork na raznim conima (scam da se uzmu pare). Npr jedna od novina koju ce developeri ETC testirati, a sto jos niko nema, to je da se smart contracti sa Callisto chaina ne drze na njegovom chainu, nego da ih povlaci sa ETC chaina. Meni licno ETC deluje kao ok coin za 2018. god.
Naravno, to je moj licni pogled i nemojte da padne cena za 30% za 10 dana, pa posle ja da vam budem kriv, da neko dodje ovde da se kiselo smeje i pametuje i da se kajem sto sam ista i pisao ovde (kao vise puta, zbog cega cesto otkucam neki post i onda samo odem na X i cao...). Ako neko uzme coin samo za pump & dump, onda kada misli da treba da dumpuje, neka to i uradi.
 
Poslednja izmena:
@Texacha +rep

Post za primer ostalima.

Nisam istraživao šta se dešava sa ETC-om od kako je bio taj (ne)slavni hard fork ETH-a.
Dobro je da coin opstaje i da se radi na njemu i nalaze se rešenja.
 
Poslednja izmena:
Oce li ova puska zvana etc opaliti? [emoji3] Jel neko racunao dali ce airdrop biti pre 5-og?

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Nesto mi se cini da nece opaliti onda kada svi to ocekujemo...imam osecaj da je sve smisljeno uradjeno i da su mnogi pokupovali ETC iz tog razloga a da cena nece ici gore,bar jos neko vreme,mnogi ce prodati po sadasnjoj ceni,mnogi ce ostaviti zarobljen novac i cekati bolja vremena...mozda gresim,ne znam.
 
Callisto ce imati ogroman max supply (6.5 milijardi naspram 100 miliona koliko ima ETC trenutno), tako da ne ocekujem neku posebno interesantnu cenu od tog 1 Callista koji dobijete za 1 ETC, a svakako ne iole valjanu cenu koja bi opravdala bog-zna-kakav rast ETC-a. Po meni, ako neko iskreno ne veruje u ETC kao projekat, ne treba ni da ocekuje neku finansijsku vajdu od samog dobijanja Callisto coina. Ne bih sad da licitiram dal ce da kosta 1$ ili 0.50$ ili 3$ kad se pojavi (MNOGO zavisi koliki ce circulating supply biti u startu), ali ako je ceo hype oko kupovine ETC-a samo da bi se dobio Callisto, onda je crypto-novac "gluplji" nego sto verujem da jeste.
 
Bila lepa cena, ~40$.
A sada do blocka 5,500,000 ima još malčice više od 30,000 blokova.


Pa računajte za koliko dana će biti fork i koliko imamo još fora da cena skoči, ja mislim da dobar deo čeka da još padne da bi kupila pred fork.

Trenutni block sa: https://gastracker.io/

je: 5469795, avg. block time 15 sec (ovo može da variri na 14 sec a i da bude više, sve zavisi od brzine mreže).

5500000 - 5469795) * 14.8s = 447034s (nekih 5.17 dana a može ranije i kasnije malo).
 
Treba pratiti, ako ga podrzi neka jaca mjenjacnica opali ce gore, ali nema neki naznaka, ima jos vremena za skok, sve se ovde jako brzo moze promjeniti.
 
Na Binance-u je trenutno na ETC/ETH Wall tezak 596 ETH. Pre neki dan je bio wall tezak ~1300 ETH, pa su ga uklonili kada su svi alt-ovi krenuli na dole.
 
Koji valet koristite za ETC i gde mogu da ga skinem ?
 
c9fd9f0702fad3fdb1a33b300daad293.jpg


nije fotoshop ...




Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Sad je pitanje dali ce taj callisto vredeti ista :d ljudi su vec dumpovali etc ko je mislio da zaradi :trust:
 
Bome se neko istovara pre airdropa...

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Gde treba da cuvam ETC da bi dobio ovaj "CLO". Trenutno mi je na poloniexu
 
Koliko vidim jos nema objava da ga neka od menjacnica zvanicno podrzava.... Jel neko racunao kad nam sledi airdrop?

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Upravo sam citao na njihovom zvanicnom reditu, Binance ce da daje i Yobit valjda... Prebaci na MyEtherWallet ili ClasicEtherWallet i bice tu...
 
A sto se tice cene sve je izvesnije da nećemo videti 40-50$. Mada mozda je jos rano.
Balaburin moze link ka toj objavi?

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno