Šta je novo?

Ethereum Classic (ETC)

Ovaj Chandler Guo mi ne deluje baš preterano ozbiljan oko napada. Većinom svoje snage kopa i dalje eth.

f2pool takođe najavljuje kopanje etc. Sve ukazuje na to da etc neće tek tako umreti.
 
http://ethc.epool.io/

Ne preporucujem.

Tamo su mi ravno 24h radile 4x7950, tj oko 70Mh/s. Dobio sam 2,4 ETC-a. :d Sto bi rekao Velja, razumem da kraduckaju ali da kradu...

Drugar je sa povecom farmom rudario nekih 7-8 sati, kaze katastrofa koliko je malo dobio. Znaci bezite odatle.
 
ja sa jednom 280x do sad 1.09 isplaceno i 0.6 neisplacenih
 
Ja koliko vidim svi kukaju na nesto pa mi nije jasno zasto ljudi i dalje pokusavaju da kopaju etc. Cena mu pada i dalje, jel se zna kakva je isplativost ili ne?
 
Treba još pokušavati na ETC. Mogla bi kasnije cijena ozbiljno da mu skoči.
 
Ja ovde vidim nekoliko scenarija ali i jako puno pitanja. Prvo sta bi moglo da se desi jeste mreza da padne pa da koin ubiju sa 51% attack oni koji su frustrirani sa ovim desavanjima i nisu u vezi sa dev timom. Drugo, mislim da je ovo najveca prevara od kad postoje koini jer je Poloniex jedino mogao ovo da uradi u dogovoru sa osobom koja ima veliki premine, a znamo ko je to. Prva moja misao jeste da je Poloniex ovo uradio samo putem tokena, slcne prevare koje je ranije radio YoBit ali ovde to nije slucaj. Na kraju je ispalo da je Vitalik dobio dupli pre-mine. Kako je onda moguce da na prodaji ima vise ETC nego ETH, pri tome ko je mogao toliko da izdampuje kad ETH-a nije ni bilo iskopano nista u poredjenju sa pre-mineom.Ovde, nakon ovoga samo vidim da je kredibilited ETH-a nula, pa koja bi ozbiljna kompanija radila sa njima nakon ovoga svega. Istovremeno, kad je toliko novca u opticaju ko bi bio lud da na BTCtalk otvori temu za ETC i da ga promovise, a da ne misli da ce izgubiti glavu. Na kraju ja ne vjerujem ni da postojao taj hacker, ni da je DAO imao propust, ni da je fork bio posljedica rjesavanja novonastalih problema. Ovo meni sve lici na jednu dobro organizovanu plansku prevaru da se dobije visestruka zarada i da se pri tome imaju dva jaka koina na kojima ce i dalje godinama moci da zaradjuju puno oni koji imaju pre-mine rotirajuci cijenu jednog pa drugog naizmjenicno.
 
http://ethc.epool.io/

Ne preporucujem.

Tamo su mi ravno 24h radile 4x7950, tj oko 70Mh/s. Dobio sam 2,4 ETC-a. :d Sto bi rekao Velja, razumem da kraduckaju ali da kradu...

Drugar je sa povecom farmom rudario nekih 7-8 sati, kaze katastrofa koliko je malo dobio. Znaci bezite odatle.

Imali su DDOS napad, pretpostavljam da su zato trokirali serveri, to jedino objasnjava kako si tako malo dobio. Evo sa toliko snage, ja sam za 3 sata zaradio 1,5 ETC-a. Videcemo kako i sta dalje, ali generalno nisam pristalica ni jednog PPLNS (PROP) pool-a, ali kad nema sa RBPPS, ili PPS, ostaje nam da cekamo bolje dane i koristimo sta mozemo.
+1 majsta
 
Poslednja izmena:
Ja ovde vidim nekoliko scenarija ali i jako puno pitanja. Prvo sta bi moglo da se desi jeste mreza da padne pa da koin ubiju sa 51% attack oni koji su frustrirani sa ovim desavanjima i nisu u vezi sa dev timom. Drugo, mislim da je ovo najveca prevara od kad postoje koini jer je Poloniex jedino mogao ovo da uradi u dogovoru sa osobom koja ima veliki premine, a znamo ko je to. Prva moja misao jeste da je Poloniex ovo uradio samo putem tokena, slcne prevare koje je ranije radio YoBit ali ovde to nije slucaj. Na kraju je ispalo da je Vitalik dobio dupli pre-mine. Kako je onda moguce da na prodaji ima vise ETC nego ETH, pri tome ko je mogao toliko da izdampuje kad ETH-a nije ni bilo iskopano nista u poredjenju sa pre-mineom.Ovde, nakon ovoga samo vidim da je kredibilited ETH-a nula, pa koja bi ozbiljna kompanija radila sa njima nakon ovoga svega. Istovremeno, kad je toliko novca u opticaju ko bi bio lud da na BTCtalk otvori temu za ETC i da ga promovise, a da ne misli da ce izgubiti glavu. Na kraju ja ne vjerujem ni da postojao taj hacker, ni da je DAO imao propust, ni da je fork bio posljedica rjesavanja novonastalih problema. Ovo meni sve lici na jednu dobro organizovanu plansku prevaru da se dobije visestruka zarada i da se pri tome imaju dva jaka koina na kojima ce i dalje godinama moci da zaradjuju puno oni koji imaju pre-mine rotirajuci cijenu jednog pa drugog naizmjenicno.

ETC-a na prodaji ima mnogo vise jer su ljudi dosli da ga istresaju dok eth cuvaju. Pritom, etc se zbog nizeg diff-a i brze kopa tako da ce ga biti jos vise. I ostalo ti je poprilicno plitko i suplje u prici. Ali to se tice hackera, forka... Meni je sve to jos juce palo na pamet. Ako je to istina onda je puterin stvarno genije sa master planom od prvog dana.
 
Ne znam sta je suplje u prici, moj tekst preveden: Poloniex prebacio 2 miliona ETH korisnika na ETC, od Vitalika dobio 2 miliona novih sa novog forka koje je dao onima sto su imali ETH. Moja prica nije u tome sto svi dampuju, boli ih briga dobili su nesto dzabe pa koliko uzmu da uzmu. Ja samo hocu da kazem da je ovo uradjeno planski. Na kraju bi se lako moglo desiti da Vitalik kaze, naravno kad cijena ETC padne dovoljno, ETC je nas ajde da ga podrzimo. U medjuvremenu oni kupe i to sto je izdampovano i dignu cijenu i opet zarade 10 puta vise.
 
Ja sam ubedjen od prekjuce da je sve ovo osmisljena farsa koja se blago improvizuje u skladu sa situacijama...hacker = drugar kojem je receno za "propust" a sve je vidljivo kroz poloniexovu davacinu etca...tu su uplivali. Da je coin izasao regularno bez 1/1 odnosa eth/etc, odnosno da ljudima nije dat novac da im se zamazu oci ja bi poverovao u regularnost svega. Iskreno, ako napumpaju etc uskoro pravo ce se zamazati oci i i svi ce biti srecni jer americki nacin razmisljanja se vidi iz aviona, daj ljudima pare i onda gazi ili gazi pa daj pare...na isto dodje!

I nije ovo planski nego je ista ekipa sve sa botovima na poloniexu, ustvari zajedno sa poloniexom u talu na etcu.

@majsta

Nije niko nikome dao samo su odradili copy paste sa starog forka na novi eth chain. Tako je vitalik u plusu sa sto miliona na dvesta miliona $ stim da ovih 100 m moze da dampuje a da mu niko nista ne kaze i ne buni se.
 
Poslednja izmena:
zasto prikauje Network Difficulty: 17.171 G ? kad je net diff 3.3T
 
pa zato sto ne radi, nije ni sinhronizovan wallet. ko kopa neka zna da kopa u prazno
 
Bravo @majsta bravo bravo ja sam jucer to pisao a vecina se sa mnom slozila mislim ovo je prvi put da svi slicno razmisljamo, nije bilo hakera, sve je izmisljena prica da dev ETh-a udupla svoje milione- savrseno odradjeno.
 
Daleko od toga da ih je uduplao ako je vrednost 5% drugog novcica. Ali svakako ostaje sumnja. 5% od brdo miliona je i dalje ogromna lova. Ali po meni je najveci problem sto je vrednost oba novcica pala otkako postoje uporedo tako da realno, niko nista nije dobio, svi su izgubili.
 
ma ko zna sta je sledeci korak u nastavku plana, sve im se moze, tako da me ne bi zacudilo i da pocnu sa charge back-om LOL
 
Pa da otkrije koliko je preminovo u steku eth-a :)
 
Tako da je centralizacija ipak pokazala svoju negativnu stranu nazalost
 
Ja sam za ovih mesec dana mininga zakljucio da bi najbolje prosao da sam kopao samo ETH i da se nisam obazirao na druge komentare.Ovako probaj LTC sad kopaj ETC o ne znas na cemu si.Da sam kopao samo ETH prosao bi kao sto mi pokazuje kalkulator.
Edit:probaj LBC
 
Poslednja izmena:
Klasicna pump/dump prica. Treba biti vidovit pa znati kad uleteti, a kad izleteti iz ovog turbulentnog aviona. Zato vezite se, polecemo...neki ce da slete, a neki u nepovrat da odlete sa manje ili vise stete, kao sto to obicno biva i u zivotu, zato nam svima zelim srecu i to malo vecu! ;):D
 
Ja sam za ovih mesec dana mininga zakljucio da bi najbolje prosao da sam kopao samo ETH i da se nisam obazirao na druge komentare.Ovako probaj LTC sad kopaj ETC o ne znas na cemu si.Da sam kopao samo ETH prosao bi kao sto mi pokazuje kalkulator.

Bolje da smo u HYIP ulagali , prvi smo ulazili i u LBC i u ETC valjda bi prvi i izasli haha
 
Stvarno na forumu su bila predpremijerna obavještenja za ulaske. Ko je odmah uletio u rudnik po LBC i prodao po 2$ mogao je baš lijepo da zaradi.
 
Kada bi ETH holderi zeleli da uniste ETC mogli bi to bez problema da urade. Samo dampuju sav ETC koji su dobili na poloniex-u i cao, ode cena u Rimski bunar. Kad bi isplativost bila tako tragicna ni kopaci se ne bi vise obazirali na njega. Kakve crne gluposti, hajde da ga DDOS-ujemo i sl. To su sve price za malu decu.
Ja se za sada ludo provodim na etc-u trgujuci ;)
 
Sta je sa ovim nasim pool_om? Kopao sat vremena i nista sve nule i sad dobio disconect u mineru i (Stats API Temporarily Down
Usually it's just a temporal issue and mining is not affected.)
 
Kada bi ETH holderi zeleli da uniste ETC mogli bi to bez problema da urade. Samo dampuju sav ETC koji su dobili na poloniex-u i cao, ode cena u Rimski bunar. Kad bi isplativost bila tako tragicna ni kopaci se ne bi vise obazirali na njega. Kakve crne gluposti, hajde da ga DDOS-ujemo i sl. To su sve price za malu decu.
Ja se za sada ludo provodim na etc-u trgujuci ;)
Ovako ga sporim dampom polako guraju u bunar
 
Ne bas. Broj novcica se ne povecava ne znam koliko. Jednostavno je prosao inicijalni hype i polako se spusta dole. Svakog dana je bottom sve dublji, top sve nizi. Volume se smanjuje i to je to.

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk
 
A sto bi unistili ETC? Pa tu planiraju jos jednom da izvaraju narod.
Ovo je ekipa vrhunskih prevaranata.
 
Nazad
Vrh Dno