Šta je novo?

Kompakt foto do 300e s apodesavanjem blende

Učlanjen(a)
07.08.2013
Poruke
920
Poena
170
Zanima ke neki kompakt aparat da ima manuelna podesavanja kao i podesavanje blende. budzetBudzet mi je oko 300e. Moze i polovan. Imam dslr, treba mi jedan manji za odmor.
 
Sony RX100 v1 je sada ispod 300e u Mađarskoj. Kod nas na oglasima ima za oko 330. Mislim da nema bolje kupovine kompakta sada kod nas.
 
Canon s110 ili 100 ako navatas negde u oglasima, duplo manje od tih 300e a radi samotako (generalno mozes i s120 da pazaris ali on je precenjen debelo).
 
Nisu bas za poređenje, pre svega zbog veličine senzora. sonyi ima 1" senzor, canon 1/1.7". Kvalitet slike je na strani sony-ja, posebno u low light uslovima. I u većini ostalih kategorija sony je bolji. Tako da, ako mozeš da ga priuštiš, svakako je bolja kupovina.
 
Kakve veze ima što je 4 generacija star, kupuje nov aparat koji je u svemu bolji od pomenutog canona. 4-ta generacija je blizu 1000e.

Nešto si pomešao što se tiče veličine, skoro su identični:
 

Prilozi

  • Capture.JPG
    Capture.JPG
    40.2 KB · Pregleda: 81
Vidim da postoje v2 i v3 modela rx100. Da li su velike razlike izmedju njih?

Postoje još v2 v3 i v4. v3 i v4 se značajnije razlikuju od 1 i 2, jer imaju nešto svetliji objektiv, pogotovo na tele delu. Doduše, i zoom raspon im je manji (mislim na v3 i v4) s' tim da meni ne bi bio problem, ne treba mi veći zoom. v1 i v2 imaju iste objektive.
Međutim, cena v3 i pogotovo v4 je značajno veća. Probaj da ih nađeš za kupiti, neće ti biti baš dobro od cene. v4 pogotovo. :p
Ako imaš da daš te pare za v3 ili v4, go for it. Ali onda obavezno pogledaj i Canon g7x.

RX100 v1 sada na akciji kod Mađara, izađe ispod 300eur neto, i trenutno nema boljeg kompakta na beli svet za te pare, niti je bilo u skorije vreme. I on je bio 500-600eur kada se pojavio. Kod naših švercera je sada 320-330eur. U iskušenju sam da ga kupim, iako mi ne treba. Ima još par kompakata sa 1" senzorom, ima i sa 4/3 i APS, ali su daleko skuplji.


Canon s110 ili 100 ako navatas negde u oglasima, duplo manje od tih 300e a radi samotako (generalno mozes i s120 da pazaris ali on je precenjen debelo).

K'o što neko reče, Canon Sxxx je daleko iza RX100. Pogotovo sada kada je RX100 toliko povoljan. Izlazni file sa tog 1" BSI senzora će još dugo biti nedostižan za bilo koji 1/1,7. A uostalom, i S100 je koju generaciju star. "Najmlađi" je S200.

A baj d' vej, Canoni Sxxx nema više nigde da se kupe za iole normalne pare. Ima S200 u Comtrade za 300eur, a to je previše.
Meni treba baš neki Sxxx za snajku, ali ubih se tražeći, i neemaaaa... I ovi što pišu da imaju, kada nazoveš, nema. Sxxx serije nema više ni kod Canona na sajtu, sem u discontionued. :(

Ako neko nađe neki Sxxx za normalne pare (200-220eur), molim da mi javi. Častim :beer:
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno