Šta je novo?

Par pitanja u vezi chromebooka

SPAVAC

Čuven
Učlanjen(a)
20.12.2001
Poruke
450
Poena
630
Razmišljam da majci kao zamenu za stari win7 desktop i 10 inchni tablet uzmem neki chromebook, vidim da po oglasima već za stotinak evra ima modela sa 4gb rama. Nisam imao dodira sa njima, pa me interesuju iskustva, koliko je to upotrebljivo za standardno penzionersko FB/youtube/gmail/skype korišćenje? Jel ima nekih komplikacija sa kačenjem na eksterni monitor? Jel' ima različitih sistema, ili su svi chromebookovi uvek apdejtovani? Ako ima bilo kakva primedba ili iskustvo - pucajte!
 
nemaš skype za chrome os, barem nije bilo kad sam ja trebao da ga namestim, a sad koliko sam našao ima opcija preko web.skype.com...moje lično mišljenje da od toga treba da se beži...
 
I moje mišljenje je da treba od toga bežati, jednostavno je to sistem koji je napravljen prvenstveno za edukaciju dece(namenjen obrazovnim ustanovama), a i ne vidim razlog da neko plati laptop koji ima samo Web browser, praktično kupuješ samo Chrome browser.
 
Chromebook hvale da je veoma jednostavan.. u stilu, mozes babi da ga posaljes na drugi kraj sveta i ona ce se snaci da ga sama ukljuci i koristi.
Skype u web verziji moze samo da se chatuje, ali zato hangouts radi bez problema. Nema smaranja sa driverima, nema virusa, nema antivirusa, ... ne gusi korisnika kao win ili osx.
Google ubacuje podrsku za android aplikacije u chromebook i sa playstorea ce bit moguce skinuti Android aplikacije... nisam siguran koji sve modeli dobijaju ovu mogucnost.
 
Nije mi čak Skype toliko ni bitan, najviše me interesuje da li ima nekih komplikacija sa kačenjem na dodatni monitor. Sviđa mi se što su lagani, baterija dosta traje, nema održavanja...Niko da se javi ko je konkretno koristio ili ima isksutva...

Što se tiče android aplikacija, verovatno neće raditi na tim jeftinijim modelima, ili barem neće u početku, iako ja kao android developer navijam za to :)

Hvala svakako na mišljenjima, mada još nisam dobio nijedan čvršći razlog zašto to ne bi bila dobitna kombinacija za jednu penzionerku :) Za sada sam bliže kupovini...
 
Poslednja izmena:
Pa vidi na youtube-u, ima gomila videa o tome... trebalo bi da radi.
 
Ovaj lik je desetku ubacio

A sto je otkacio kabl u laptopu u klipu to ne znam.
 
Ma od windowsa i ms-a pokušavam da pobegnem na svim frontovima :) ja sam se te bede rešio, još da roditelje prebacim na linux/chromeOS i pesma! :)
 
Drugar vozi Ubuntu na prvom Pixelu.
Ja se takođe sklanjam od Windowsa i Microsofta. Ne dopada mi se pravac u kome sve to ide.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Гледам неки од мањих лаптопова типа екран 14", а тежина до 1.4-1.5 максимум с тим што ми је Chromebook привукао пажњу. Не знам пуно о Chrome OS, као ни која конфигурација је довољна за овај оперативни систе за свакодневно коришћење интернета, офиса, мултимедија и слично. На Google Store имају Pixelbook i Pixelbook 2 go, али наравно то нема код нас да се купи и морао бих исцимати неког од преко, што отпада као опција тренутно. Да ли је неко користи неки модел са овим ОС и шта бисте препоручили?
 
@Apolo dovoljan je najjeftiniji laptop sa N4000/N4100 procesorom, 4gb rama i ssd diskom (može i emmc). Ako ćeš nešto jače može ali nema nikakve potrebe, samo neka je obavezno intel.
Sve radi jako lepo, neopravdano je uzimati Chromebook. Jedini potencijalni minus za neke korisnike je što je logovanje korisnika pri paljenju računara obavezno, tako je dizajniran ChromeOS.
https://forum.benchmark.rs/showthre...z-održavanja&p=6093140&viewfull=1#post6093140
 
Meni baš zbog Android apps podrške Chromebook izgleda kao interesantna naprava.
Za starije ljude koji su nekako savladali Android na telefonu, ChromeOS ne deluje da će biti atomska fizika.
Noviji imaju touch screen, brutalni SOT, najčešće su u standby stanju tj odmah dostupni za korišćenje.
Kada bi imao kod nas za normalnu cenu, pa još na nekoj akciji HP Chromebook 11a (verzija sa touch screen), ne verujem da bih odoleo čak ni za decu (pošto mi se ne daju još veće pare za polovan pristojan laptop).
Sada za online časove korist moj Xiaomi Pad 5 umesto neke kršine od laptopa koju moramo da molimo da se upali. Tab je brz i glasan. Ovaj Chromebook bi me rešio za takve stvari. 11 cola je korektno.
Za matore stremio, EON, Smart YT Next i pesma.
 
Nazad
Vrh Dno