Šta je novo?

1080 G1 vs 980ti G1 :)

zajebani

Slavan
Učlanjen(a)
24.01.2007
Poruke
4,259
Poena
465
Bez overkloka u 30min testa opterecenje 100% karta dostize max 69c uz vent koji ide na max 55%, ambijentalna temperatura 26c, prosecni boost klok tako po defaultu 1910mhz, na dodir je prilicno topla da ne kazem vrela u svim delovima. Sve ovo naravno sa otvorenom stranicom kucista. Karta je dosta laksa od 980ti G1 i nesto manja, hladjenje zavrsava posao na zadovoljavajuci nacin ali nije tako masivno kao kod 980ti, sve u svemu napravljena idealno za neki trenutni maksimum koji moze da dostigne sa 1.093v... Ovo su samo prvi utisci a malo kasnije postavicu rezultate pri overkloku za obe karte ;)
 
Poslednja izmena:
Prikazani klok podesen je tako da simulira neku prosecnu vrednost za ove dve karte, posto stabilan klok zavisi od primerka do primerka. Konkretno ovu 1080 tek ceka testranje stabilnosti ali ono sto je sigurno preko ovih +120 za gpu javljaju se gpu artifakti, a memorija verovatno moze jos nesto malo preko ovih +500. 980ti radi stabiln na 1467/2000 bez oscilacija...

980ti G1
```980tiG1.jpg

1080 G1
```1080 G1.jpg

980ti G1 3DMark 11 X 8709
11 X 8709.jpg

1080 G1 G1 3DMark 11 X 10623 +22%
11 X 10623 +22%.jpg
 
Obecano, ucinjeno. Svaka cast. Ovo je vec konkretno.
Prvo da cestitam na kupovini a sad joj izvadi dusu :D

P.S. Proveri nesto sto me interesuje. Stavi napon na def, nemoj nista dirati u MSI Afterburner ali pomeraj Powerlimiti do kraja i prati skalu po kojoj se krece
podizanje napona. Interesuje me da li ce tim putem ici do maksimalnih vrednosti jer sam misljenja da zbog novog algoritma dodavanje napona nema neki preteran uticaj jer ne mozes da fiksiras zasebno
napon u odnosu na visinu frekvencije.

Ubaci testove sa igrama. To je relevantnije.
 
Poslednja izmena:
980ti G1 Fire strike 20806
20806.jpg

1080 G1 Fire strike 24288 +17%
24288 +17%.jpg

980ti G1 heaven_104
heaven_104.jpg

1080 G1 heaven_124 +19%
heaven_124 +20%.jpg
 
Poslednja izmena:
980ti G1 METRO LL 86
METRO LL 86.jpg

1080 G1 METRO LL 95 +11%
METRO LL 95 +11%.jpg

980ti G1 TombRaider_169
TombRaider_169.jpg

1080 G1 TombRaider_195 +15%
TombRaider_196 +16%.jpg
 
Poslednja izmena:
980ti G1 valley_107.9
valley_107.9.jpg

1080 G1 valley_117.2 +9%
valley_117 +9%.jpg
 
Poslednja izmena:
Obecano, ucinjeno. Svaka cast. Ovo je vec konkretno.
Prvo da cestitam na kupovini a sad joj izvadi dusu :D

P.S. Proveri nesto sto me interesuje. Stavi napon na def, nemoj nista dirati u MSI Afterburner ali pomeraj Powerlimiti do kraja i prati skalu po kojoj se krece
podizanje napona. Interesuje me da li ce tim putem ici do maksimalnih vrednosti jer sam misljenja da zbog novog algoritma dodavanje napona nema neki preteran uticaj jer ne mozes da fiksiras zasebno
napon u odnosu na visinu frekvencije.

Ubaci testove sa igrama. To je relevantnije.
Relevantan je dobro optimizovan softver kao pokazatelj razlike izmedju ove dve karte, isto to bi pokazale i dobro optimizovane igre, a posto najcesce nisu dobro optimizovane te razlike variraju od igre do igre i od verzije drajvera, tako da je meni kao pokazatelj mogucnosti ove dve karte relevantan softver tog tipa kao sto je 3Dmark a kako ce igre raditi zavisi od optimizacije i drajevera, sa ovim drajverima neke igre ce pokazati razliku 10% sa nekim novijim 25% to se nikad ne zna i nije bas precizan pokazatelj mogucnosti ove dve karte...

Ovde fali poredjenje u dx12, al po testovima koje mozemo videti na raznim sajtovima 1080 im jos vecu prednost u odnosu na 980ti...
 
Poslednja izmena:
Ne mogu da provalim koji mu je klok konkretno? Tamo iz 3d marka pise 2140 Mhz dok na ostalim testovima drugacije.
Takodje zasto si samo radio testove u 1080p, te dve karte dolaze vise do izrazaja u 2k.

Proveri ono sto sam te zamolio.
 
Jos ispade da sam uradio dobar buy pre 4 meseci. Drago mi je sto ih radis i u 1080p prvo, uglavnom se target benchmark vodi na 1440p a eto mene izmedju ostalih interesuje ojadjeni 1080p :) Mogu samo da pretpostavim da ce ovih 11-16% da se odraze u 20%+ jedino u GTA 5 za sada, bar je tako slucaj sa 1070 i 980ti. Malo The Division, Witcher eventualno RoTR bi bilo cool.
 
@Dark_Messiah
Uradio sam i testove u 2560 x 1440. Konkreto podizanjem napona vrednosti napona koje konstantno variraju dobace i do maksimuma od 1.093v a kada se ne dira napon te vrednosti ne prelaze definisani default 1.050v. Pomeranjem Powerlimit klizaca nista se ne desava sto mogu da primetim, ali verovatno omogucava da u odredjenim situacijama karta uzme vise napona kako bi odrzala odredjeni klok, ali sve suvise varira da bi mogao da primetim da li ima me ili nema nekog efekta, na osnovu iskustva od ranije mogu da predpostavim da se to desava...
Boost klok varira 2000~2140, znaci bas dosta oscilira... Tokom heaven, valley i TombRaider testa blizi je gornjoj granici dok kod ostalih testova bas dosta oscilira, pritom je karta podesena da ne prelazi 65c i vent na 65%...
 
Poslednja izmena:
Evo sve zajedno... Moze da se vidi i koliko se gubi u performansama izmedju dve rezolucije...

2560 x 1440

980ti G1 3DMark 11 X 5411
1080 G1 G1 3DMark 11 X 6416 +19%

980ti G1 Fire strike 12213
1080 G1 Fire strike 14618 +20%

980ti G1 heaven_64
1080 G1 heaven_73 +15%

980ti G1 METRO LL 55
1080 G1 METRO LL 64 +16%

980ti G1 TombRaider_113
1080 G1 TombRaider_131 +16%

980ti G1 valley_66.3
1080 G1 valley_74 +13%


1920x1080

980ti G1 3DMark 11 X 8709
1080 G1 G1 3DMark 11 X 10623 +22%

980ti G1 Fire strike 20806
1080 G1 Fire strike 24288 +17%

980ti G1 heaven_104
1080 G1 heaven_124 +19%

980ti G1 METRO LL 86
1080 G1 METRO LL 95 +11%

980ti G1 TombRaider_169
1080 G1 TombRaider_195 +15%

980ti G1 valley_107.9
1080 G1 valley_117.2 +9%
 
Poslednja izmena:
@Mazi7
Pa naravno da si napravio dobar buy a tek sto je nas kolega @voki88 napravio dobar buy, al to ce sutra da se hvali hehe :) To sto u naletu strasti i kojekavih testova pojedici sahranjuju ovu kartu kao da ne moze da parira 1080 to je neka druga prica, to sam i ja ocekivao od ovih custom modela ali to se nije desilo 2100mhz i to je to dok dobar primerak (sa acis +80%) 980ti lagano ide na 1550/2000 a u tom slucaju razlika se smanjuje za jos 6% u odnosu na ovo sto vidis. DX12 je naravno neka druga prica, na tu temu ne mogu nista validno da kazem nemam sistem kojim bi pretestirao, a testovi kazu da je tu dosta bolja od 980ti...
 
Po testovima ovo su slicne karte, 980 ti je stvarno vrhunska karta :D
 
Iskreno, nesto mi ne stima u ovim rezultatima. Ne znam da li je do igara ili nesto u sistemu ali su razlike mizerne sto bas ne bi trebalo da bude.
Da li je to do tih velikih varijacija u kloku pa se tu gube performanse ne znam. Uglavnom, cekam jos koji test i jos detaljnije iskustvo ili cu na kraju kupiti i ja.
 
Realno, kupi, izvrti pa sam utvrdi kako je posto ocigledno samo sebi verujes. Covek je odlicno istestirao, svaka cast na trudu i ulozenom vremenu :) Jos je sistem identican u testu 1080 i 980ti, tako da tu nema varijacija. Razlika od 10-20% je sasvim realna, ne moze sada da 980ti bude sporija jos ne znam ti koliko.
 
Tako ti je to sa ovom kartom i ovim softverom, nema tu sta da ne stima, ovo ti je direktno poredjenje na istom dobro utegnutom i pretestiranom sistemu sa istim drajverima, znaci to je ta razlika kada su ovako podesene. Ako je sve kako treba sa softverom i darajverima onda je oko 20% ako nije moze da oscilira izmedju 10 i 20%. Drajveri su uvek dobro napisani za markove, tako bi trebalo da bude i sa igrama ali nije pa neka radi losije sa 1080 a bolje sa 980ti a onda je i razlika manaja, i obrnuto, ali to nije realna razlika, relana razlika je ono sto pokaze dobro napisan softver sa jednako dobrim drajverima za obe karte... Ovde ima prostora da se nekim narednim drajverima nesto popravi u rezultatima 1080...
 
Poslednja izmena:
Apsolutno pozdravljam, ali mislim da ces u skorijem druzenju sa kartom doci do novih saznanja :)
Te nagle varijacije sa klokom nisu dobre. Nema konstantne frekvencije i to utice na rezultate, jednostavno ne daje najidealniju sliku, bas precizno.
Kod GTX 980 Ti frekvencija je konzistentna.
Ubaci jos koju igru da vidimo kakvi su tu rezultati.

Hvala na onom prethodnom odgovoru, od prilike je to sto sam i ocekivao. Algoritam sam trazi i podize napon u odnosu na klok a ranije si mogao sam da razdvojis napon i da fiksiras u odnosu na klok.
Po meni su upropastili overklokovanje sa ovim Boost 3.
 
^
Pa skroz su ga upropastili, i ovo do sad je bilo bezveze al ovo, bezveze da nema dalje... Oscilira, tako radi dok neko ne izvali neki bios kod koga ce se makar nesto stabilizovati pa cemo videti sta ce to da nam donese... Nema vise uporednog testiranja do 1080ti a do tad cu valjda da predjem na win10, ova sam inace uzeo malo da se zezam do 1080ti a ne zato sto je imalo smisla menjatio 980ti za 1080 :p
 
Poslednja izmena:
@Mazi7
Pa naravno da si napravio dobar buy a tek sto je nas kolega @voki88 napravio dobar buy, al to ce sutra da se hvali hehe :) To sto u naletu strasti i kojekavih testova pojedici sahranjuju ovu kartu kao da ne moze da parira 1080 to je neka druga prica, to sam i ja ocekivao od ovih custom modela ali to se nije desilo 2100mhz i to je to dok dobar primerak (sa acis +80%) 980ti lagano ide na 1550/2000 a u tom slucaju razlika se smanjuje za jos 6% u odnosu na ovo sto vidis. DX12 je naravno neka druga prica, na tu temu ne mogu nista validno da kazem nemam sistem kojim bi pretestirao, a testovi kazu da je tu dosta bolja od 980ti...

Ocekivao malo vise od 10xx al se ne zalim heh.
 
Poslednja izmena:
^
Pa skroz su ga upropastili, i ovo do sad je bilo bezveze al ovo, bezveze da nema dalje... Oscilira, tako radi dok neko ne izvali neki bios kod koga ce se makar nesto stabilizovati pa cemo videti sta ce to da nam donese...

Moze da se podesi da klok bude konzistentniji, moras da se pomucis malo, makar ga fiksirao na 2.1 Ghz ;)
Sto se tice biosa, tu vise ne gajim tolike nade. Do sada su vec trebali da se pozabave sa tim, ocigledno da postoji problem.
 
@Mazi7
Meno je sve bilo jasno pojavom prvih custom modela :p

@Dark_Messiah
Ne moze nikako sa ovim sa cim se sada raspolaze od softvera za oc, ova karta ne moze sem da se nesto cacka u biosu...
 
Poslednja izmena:
Pusti Witcher i igraj malo, isprati monitoring pa vidi jesu li konstnante frekvencije i koja je ta koja je maksimalna a da je konzistenta.
Mozda je i od karte do karte a mozda i do samog odnosa izmenju zagrevanja, potrosnje. Moguce je da svaka ima neku svoju zicu a verujem da ces joj ti naci ;)

Lik sa HOF ima konstantnih 2.1 Ghz u Witcher, dosta klipova uzivo sam odgledao gde takodje odredjene karte odrzavaju frekvenciju, neke 2050 Mhz, neke 2.1 Ghz a neke i nesto preko.
Cak iisajlovic sa njegovom ima 2,1 Ghz i ne pada, bar kod Unigine i to na maksimalnom naponu od 1.075v.
 
Poslednja izmena:
Ono sto sam sasvim siguran jeste da se 99% njih ne drnda tu satima overklokujuci i trazeci najidealnije vrednosti vec se to svodi na testiranje u naletu pa koliko dobiju za kratko vreme okvirno kao najbolji moguci rezultat to je.
Sam znas koliko se sati, nekad i dana potrosi da bi se sistem stabilizovao. Jel mislis da oni vrte igrajuci gotovu svaku igru i posmatrajuci detalje upijajuci svaku sitnicu kako se karta ponasa? Jeste ali malo sutra.
Nemaju pojma jer niko nema vremena za to i jer se ti testovi i ne rade tako.

Taj tvoj model ne moze nista mnogo da se razlikuje od nekih drugih. Mozda samo kao primerak koji ce da radi na nizem ili visem naponu, da ima visi ili nizi ASIC i tako dalje.
Algoritam je svugde isti stim sto je cinjenica da to zavisi i do sistema hladjenja, verovatno i do dizajna naponske sekcije i filtriranja napona, pricam na pamet ali verujem da ti detalji po malo
uticu na krajnji ishod u tim raznim oscilacijama sa klokom i naponom. A da su usr@li sa tim bustom vala jesu. Opet, misljenja sam da treba to istraziti malo bolje i da za sve postoji zica kao sto postoji ;)
 
Sta sam propustio ti si ovo bas profesionalno odradeo i slikovito :)

Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока
 
Svaka cast zajebani, profi odradjeno poredjenje kao i uvek!...znaci nista od onih 60% ubrzanka sto se ranije negde spominjalo :(
Cestitam na novoj kupovini ;)
 
Svaka cast! kao sto i sam kazes vidilo se vec sa pojavom prvi nonreferentni karti da ce ovako stanje biti, neki moj pogled na ove testove je, da dobra GTX 980Ti prilazi u prosjeku na 10% GTX 1080 karti (naravno govorim o ovim nonreferentnim modelima).

Sto se tice tog variranja takta jesi li probao da podignes ventilator da drzi kartu sto hladnijom pa da vidis onda ima li ikakv uticaj temperatura na taj takt tj. to variranje taktova.
 
Evo na kloku 980Ti 1.540 - 8.200mhz,
1.png

Razlika je sad 11%.

U Heaven 4.0,razlika je 15%.
Valley 1.0, razlika je 4,1%.
http://forum.benchmark.rs/showthread.php?365257-Gigabyte-GeForce-GTX980Ti-G1-Gaming

Dal je neko gledao na overclock.net da li su napravili neki custom bios za 1080. Cudi me da jos nema modovanih biosa, pa bar da ne trottluje kartica, da sljaka bar na zakljucanih 1.093v, sigurno bi rezultati bili konzistentniji...:trust:
 
Poslednja izmena:
@Dark_Messiah
Naravno da cu se ja sa ovim jos igrati pa ako bude nekih novih momenata napisacu ovde, ali nema tu mnogo prostora za neke nove momente sem po pitanju biosa... Karta radi tako kako radi, koliko god da klok oscilira ako je uporedimo pri overkloku sa ostalim modelima koji dostizu vece vrednosti uz manje oscilacije boost kloka ta razlika u performansama je mizerna
http://www.guru3d.com/articles_pages/msi_geforce_gtx_1080_gaming_z_8g_review,39.html
http://www.guru3d.com/articles_pages/msi_geforce_gtx_1080_sea_hawk_x_review,39.html
Nema ovde sta da se ispituje doteze itd, nema tu neke mudorosti koja ce ove rezultate da popravi, karta na vazduhu i karta na vodi, jos je ova na vazduhu malo bolja a slicni klokovi, ovu na vodi nisam gledao ali ne verujem da prelazi 50c, tako da tu ni temperatura ma apsolutno nista ne utice na to kakav ce krajni rezultat da bude, to je toliko jasno da je besmisleno dalje analizirati ovako kako jeste

Tako da ostaju dve opcije potencijalnom kupcu, da se lozi na hardver, stabilniji bost klok, bolju naponsku itd i da za to pukne 100-200e vise a da sustinski ne dobije nista, ili da kupi bilo koju najjaftiniju custom kartu sa kojim ce imati okvirno 1% losije performanse :p Ja sam sve ovo i uradio bas iz tog razloga, da vidimo gde je 980ti u odnosu na 1080 u sto realnijem poredjenju i da vidim da li ce rezultati potvrditi ono sto su vec mnogi radili u svojim testovima vezano za 1080... Tako da to je to za sad, jos jednom cu pomenuti da DX12 daje znacajnu prednost 1080 kartama i performanse su dosta bolje makar po testovima na netu.

@voki88
@Proday
Hvala drugari :) Dva puta sam odradio sve testove, u krajnjem rezultatu samo Tomb Raider po nekad oscilira za 2-3 frejma sve ostalo se poklapa...

@goldi
Naravno da sam probao, i nema uticaja, to sam skontao jos na osnovu MSI HAWK X koji je na vodi pa opet sve oscilira i krajnji rezultat nije priemtno bolj nego kod druigih modela... Karat je podesena tako da ne prelazi 65c sa ventom do 65% a to se nekako poklopilo i bas tako radi, svi testovi su uradjeni pri toj radnoj temperaturi...

@reviewsrb
Drugar nemoj da kacis gluposto sa neta ovde dosta je toga bilo u drugim temama samo unose pometnju posto nisu nastali na istom sistemu... Imam sve ove rezultate i sa kartom na 1530/2100mhz za 980ti G1, isti su kao rezultati koje si ti dobio ;)
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno