Šta je novo?

Problem pri instalaciji Win 8.1

threezus

Poštovan
Učlanjen(a)
21.03.2016
Poruke
12
Poena
54
Pozdrav, problem je sledeci.
Prilikom instalacije na pocetku izbacuje error 0xc00000e9.
HDD sam proverio ispravan je, CD sam pokusao ubaciti u drugi laptop, radi ispravno.
Imao sam par virusa na laptopu, ali su spakovani u karantin(uz pomoco Malwb.)
Citao sam i trazio neka resenja na raznim forumima, gde su imali isti problem, opste resenje nisam nasao. Inace prilikom instalacije, nijedan uredjaj nije bio prikljucen, da bi izbacivalo gresku "There was a problem with a device connected to your PC"...

Napomenucu i ovo, mozda i to pomogne. Kada sam pokusao instalirati sistem preko USB-a, u BIOS-u nisam imao Secure Boot option. (zbog toga sam presao na CD).

Radio sam i System Restore, pokusavao sto sta, laik sam ne razumem se previse, ako neko moze pomoci, hvala unapred!
 
Uz pomoc HD Tune i Senteniel. Ima li jos neki nacin?
 
Hirens boot cd, pa u zavisnosti od proizvođaća imaš tool koji radi hdd check. Takođe probaj da zameniš sata kabl i kabl koji napaja hdd strujom, često se desi takva glupost...
 
Secure boot je opcionalan, cak I za uefi boot, tako da morao bi da mozes da butujes sa usb I bez njega.

Proveri da li imas usb legacy opciju u biosu, ili quick boot (ne fast boot, to je feature za win 8). Na jednpm laptopu dok nisam iskljucio quick boot, ploca uopste nije trazila usb fles. Takodje, moguce je da moras power off kad ubodes fles, pa tek u sledecem bootu ce ponuditi I usb.
 
Nazad
Vrh Dno