Šta je novo?

TV prenosi

Ja licno nemam ali moji rodjaci na selu imaju tu uslugu. Na 32' televizoru izgleda sasvim ok. Kad uporedim te Sk kanale na mom 50' televizoru arene mi izgledaju bolje. Opet tamo je manji tv. Ja kuci korisristim dvbt2 samo za rts kanale kad ide neki sport posto na d3i koji imam RTS2 ide u sd rezoluciji. Ponekad onako predjem preko svih kanala koje ,,hvatam,, preko tog parceta zice i mogu ti reci da sasvim pristojno izgledaju osim pojedinih lokalnih kanala. Mislim da ces biti zadovoljan ako ne trazis savrsenstvo
 
Jedno vreme su imali Arenu 1 u HD pa se posle opet vratilo sve na SD, osim RTS kanala naravno.
 
Naravno da je gledljivo
 
Ja licno nemam ali moji rodjaci na selu imaju tu uslugu. Na 32' televizoru izgleda sasvim ok. Kad uporedim te Sk kanale na mom 50' televizoru arene mi izgledaju bolje. Opet tamo je manji tv. Ja kuci korisristim dvbt2 samo za rts kanale kad ide neki sport posto na d3i koji imam RTS2 ide u sd rezoluciji. Ponekad onako predjem preko svih kanala koje ,,hvatam,, preko tog parceta zice i mogu ti reci da sasvim pristojno izgledaju osim pojedinih lokalnih kanala. Mislim da ces biti zadovoljan ako ne trazis savrsenstvo

Čitam svuda po internetu da im MTS Antena Plus radi i sa sobnom antenom, pa me zanima gde oni tu sobnu antenu pozicioniraju? Tj da li je moguće ako bi antena stajala recimo na ormaru iznad televizora sa antenama uperenim ka prozoru da bi zaista funkcionisalo? Pitam najviše jer sam se odlučio da probam njihovu uslugu a krovna antena odavno nije u funkciji, i nisam baš u mogućnosti da postavljam novu.
 
Pozajmi nečiju sobnu antenu pa testiraj.. pre nego što sklapaš ugovor za "Antena Plus". Kod svakog je priča drugačija... negde možeš da uhvatiš odličan signal "sa čestkićom za zube" a negde ništa bez antene na krovu... ni u krovu ne radi kako treba nego mora da se izbacuje napolje....
 
Ako ti uz pomoć sobne antene rade nacionalni,lokalni i regionalni kanali neće biti nikaki problem ni da ti radi MTS Antena Plus kanali.U svakom slučaju ako imaš T2 TV nabodi tu sobnu antenu i preskeniraj ceo spektar ti kanali biće zaključani ali će i njih pronaći ako je sve uredu sa prijemom.
 
Bas tako. Probaj pa ces videti. Taj mux sa arenama ima bas jak signal. Ja sam na 7spratu i sa terase vidim Crni Vrh(kod Jagodine) pa ,,hvatam,, sa pacetom antenskog kabla sva tri muxa,pa cak i Tupuznicu ako malo experimentisem sa kablom. U drugoj sobi hvatam sa one dve antene na izvlacenje sto su stizale uz televizore nekad. Sve zavisi od polozaja na kome se nalazis
 
Na kraju sam se odlučio da oprobam Antena Plus, u ponedeljak idem preuzeti opremu. Prespojio sam staru antenu uz pomoć drugara, tj na krovnu antenu dodao pojačivač i sada mi je signal strenght oko 70%, a signal quality 100% (bar tako kaze LG).. Jedino ne mogu da verujem da nemaju CA modula, bukvalno su mi rekli da ih nemaju zadnjih 6-7 meseci i da ih verovatno nece ni imati. Ali s obzirom da nisu jedini koji teraju svoje korisnike na risiver (I am looking at you Total TV) izgleda da ću morati da ga sakrijem negde iza TVa i potrudim se da je u dometu daljinskog.. Mada eto, konačno za 2400 totala i 600 Antene plus konačno mogu gledati sav sport koji me interesuje. Naravno u mestu u kom živim će za jedno 2 godine tek da se pojave i SBB i Supernova po mojoj proceni..
 
Eto,dobro si prosao.
 
Znam da je offtopic, ali nesto razmisljam, ako se uzme obican CAM modul za smart kartice i u njega ubaci smart kartica antene plus to nece funkcionisati?
 
Nece, prvo ne mozes da dobijes samo kartu, drugo ne daju cak ni cam sa kartom, a pritom su ih i uparili ima vec dosta vremena.
 
Nisam dosta gledao Polaris i njihove Arene, tačno mesec i kusur dana (od završetka evropskih šampionata).

Sad gledam Copa America - čini mi se da su dosta popravili kvalitet slike. Ranije je to bilo zaustavljeno u vremenu, negde u 2003.godimi - ovo je, recimo, gledljivo... Nešto poput SK 4-10.
 
Dok sam koristio polaris najvise problema sam imao sa arenom 1. Stalno je nesto bagovala, kocila i seckala. Ne znam da li je to bilo zbog polozaja antene ali i moj komsija dva sprata iznad jos uvek ima taj problem. Ostale arene su radile sasvim dobro i kvalitet slike je bio bolji nego na sadasnjim sk 4-6...
 
Ja imam takodje arene i drug isto. Na selu zivimo, i isti problem sa Arenom jedan, ponekad secka i baguje, ostale rade normalno. To je njihov problem neki. A sto se tice kvaliteta i dalje je isto po meni, ne svidja mi se kako izgleda na 4k tv-u, ali trpim.
 
Raduje jedino broj prenosa na nedeljnom nivou, kažu po 8 nedeljno..
 
Baš komentarišem sa zetom juče. To je jedino što raduje, uz nešto bolje komentatore...

Ovo ostalo - užas. SK je na tehničkom nivou miljama iznad Arene.

Послато са SM-G975F помоћу Тапатока
 
taman da vise ne moram na sk kanalima da prebacujem preko svih mogucih sadrzaja tog cirkusa ...

Sent from my Redmi Note 6 Pro using Tapatalk
 
Ako me sećanje služi SK u regularnom delu ove sezone, retko kada je imao preko 2-3 meča nedeljno? A što se tiče komentatora, nešto sumnjam da arena ima bolje za basket. Suština je da nepostoji komentator koga slušamo na nedeljnom nivou godinama, a da nam je i posle 2,3 g i dalje dobar. Ja bar ne znam takvoga, bilo koji sport da je u pitanju..
 
Predrag Vukanovic, Eurosport
Komentarisao je snuker, tu sam ga zapazio, a kasnije i Bundesligu, pa i neke druge sportove. Vrhunski komentator, jedini koga ostavim na Eurosportu a da ne prebacim na engleski komentar. Jedini komentator koji bolje komentariše od originalnih engleskih komentatora, pa čak i snuker.
Nešto ga nema u poslednje vreme, ne znam da li i dalje radi.
 
Kažu od pet do osam
Na kraju će to biti isti paket kao što je i SK imao

Pa ne baš.

8 tekmi nedeljno na Areni i još 7 na NBA TV i još dve besplatne preko League Pass strima u redovnom delu sezone.

Vrlo teško da je to isto kao dosad.

Arena Sports will show eight regular season games per week.

The broadcaster has also secured rights to the NBA Playoffs, Christmas Day games, NBA All-Star, the Conference Finals and The Finals, as well as a further seven live games per week on NBA TV, the league’s own dedicated 24/7 channel.

In addition, Telekom Srbija will offer packages for the NBA League Pass streaming service directly to its customers in Serbia. Fans in the country will be able to watch two live games per week for free through the platform’s ‘Game Choice’, or purchase a full season of NBA League Pass at a discounted price.
http://www.sportspromedia.com/news/nba-expands-balkans-coverage-with-arena-sport-deal
 
Predrag Vukanovic, Eurosport
Komentarisao je snuker, tu sam ga zapazio, a kasnije i Bundesligu, pa i neke druge sportove. Vrhunski komentator, jedini koga ostavim na Eurosportu a da ne prebacim na engleski komentar. Jedini komentator koji bolje komentariše od originalnih engleskih komentatora, pa čak i snuker.
Nešto ga nema u poslednje vreme, ne znam da li i dalje radi.

apsolutno se slazem .. gledao sam jednom prenos nekog pokera ili tako nesto cini mi se, bio je strucni konsultant pride, a Predrag je i pored nje savrseno dopunjavao prenos .. htedoh reci da iako ga svi verovatno zapazamo na snukeru, covek zna znanje, ima odlican glas .. sad ako je otisao dalje negde, steta za nas gledaoce.
 
Baš si siguran u to? Od 1. do 7. marta ove godine u redovnom delu sezone odigrano je npr. 49 utakmica.

https://www.basketball-reference.com/leagues/NBA_2019_games-march.html

Svaki tim će u redovnom delu sezone 2019-20 odigrati 82 utakmice, a ima ih 30. Pošto svaku utakmicu igraju dva tima to je ukupno 1230 utakmica. Da igraju godinu dana bez ikakve pauze i da uopšte ne postoji plejof to bi opet prosečno bilo 23,6 utakmica nedeljno.
 
Ako me sećanje služi SK u regularnom delu ove sezone, retko kada je imao preko 2-3 meča nedeljno? A što se tiče komentatora, nešto sumnjam da arena ima bolje za basket. Suština je da nepostoji komentator koga slušamo na nedeljnom nivou godinama, a da nam je i posle 2,3 g i dalje dobar. Ja bar ne znam takvoga, bilo koji sport da je u pitanju..

Edin Avdić je u najmanju ruku jednak onom Darku Plavšiću i Srđanu Radojeviću sa SK.
Za mene lično mnogo bolji poznavalac igre i posebno američke košarke (NBA, NCAA, G-League)
 
Poslednja izmena:
Ne, nego je Dobrosav Gajić bio najbolji poznavalac košarke na svim televizijama.
On je verovatno bio manje iritantan.
 
U stopu ga prati Petar Denda.
 
Nazad
Vrh Dno