Šta je novo?

gtx970 gpu usage 100%

Seraph

Slavan
VIP član
Učlanjen(a)
18.08.2008
Poruke
2,380
Poena
380
Poceo je problem da mi se javlja pre par nedelja, uglavnom sve radi u redu, onda startujem neku igru i gpu usage se zakuca na 99% i fps padne <30 u svim igrama. Jedino sto pomaze jeste restart kompa.
Ima li neko predstavu sta bi moglo biti?
fps drop.png
 
Pogledaj na kom taktu ti radi gpu, mozda je spao na 400-500Mhz. U sustini ucitaj i gpu i mem parametre u afterburner OSD, pa ako je to u pitanju, probaj da zamenis drajvere. To mi se desilo samo jednom sa Cryostasisom kad sam iz zezancije probao demo i zakljucio da ni sa jednim zongliranjem i reinstalacijom drajvera nisam mogao da nateram igru da koristi ocekivan takt.
 
Prvo probaj da obrises drajvere sa DDU iz safe moda, pa da instaliras ciste. Onda sve ostalo, prvo to eliminisi.
 
Pogledaj u process da nemas neki od onih spyware-ova ili virusa, imas cpu/gpu mining ? Tako se nekako zovu, meni se par puta uvukao za CPU gde mi je radio na 100% i jednom za gpu. Izmedju ostalog, cisto kao preventiva.
 
Pogledaj na kom taktu ti radi gpu, mozda je spao na 400-500Mhz. U sustini ucitaj i gpu i mem parametre u afterburner OSD, pa ako je to u pitanju, probaj da zamenis drajvere. To mi se desilo samo jednom sa Cryostasisom kad sam iz zezancije probao demo i zakljucio da ni sa jednim zongliranjem i reinstalacijom drajvera nisam mogao da nateram igru da koristi ocekivan takt.

U pravu si, gpu takt je bio ~400mhz. Reinstalirao sam drajvere, za sada je sve ok, mada cenim da nije bilo do toga. Javljam ako se ponovo javi
 
I meni se to dešavalo, jednostavno neke verzije drajvera rade kako treba, neke ne. Koristi MSI Afterburner da vidiš taktove i GPU usage.
Ako ne želiš da se stalno zezaš sa reinstalacijom drajvera, postavi "Power management mode" na "Prefer maximum performance" u Nvidia Control panelu.
 
Nazad
Vrh Dno