Šta je novo?

PS3 - pomoć pri izboru, ili možda ipak PS4

Cirko

Cenjen
Učlanjen(a)
05.02.2012
Poruke
84
Poena
160
koji model odnosno verzija ps3 je najbolja za kupovinu i da li je bolje da je cipovan ili ne, ili to uopste nema veze sto se tice dugotrajnosti konzole


hvaala svima
 
Naravno da je bolje "cipovan". Gledaj SLIM modele(ne super slim, kao ni stare debele modele) sa softverskim modom, tj. CFW-om(Rebug, Habib, Rogero..., 4.xx). Vecina za to pise kao da je cipovan, ali nista se ne cipuje vec samo ubaci modifikovani operativni sistem u konzolu da bi citala kopije. Naravno gledaj da ti bude veci hard disk, u sustini najveci na slim modelima je 320gb. Igre mozes stavljati i na eksterni disk(moze i na ntfs), a interni da koristis za instalacije igara (neke igre zahtevaju i instalaciju, gta5 npr. zauzima oko 8gb-pored velicine same igrice, mada u sustini velicine se krecu od 1gb-4.5gb, ali ne zahtevaju sve igre instalaciju, kod nekih mozes i da preskocis) i psn igre. To ti je to.

I ako budes se odlucio za model sa CFW-om obrati paznju kada budes prebacivao igrice da za svaki slucaj uvek obrises folder "PS3_UPDATE".

I naravno ovo je za slucaj da ne planiras da igras "online". Tehnicki mozes i sa CFW-om, ali to bi vec neko drugi morao da ti objasni sta treba da se radi da bi na netu umanjio mogucnost da te "banuju". Mada i ako ti je konzola "banovana", ti ces svejedno moci normalno da koristis konzolu i igras igrice, jedino sto neces moci da ides online. Da se ponovim, ovo bi bilo bolje da ti neko drugi objasni posto ja nisam nikad igrao "online".
 
Poslednja izmena:
Treba da pomognem pri kupovini PS3 a naravno, o konzolama ne znam ništa. Ne znam jel treba za online ili offline igranje pa pretpostavimo da treba za oba i da ima hdd sa puno igara.
Kupio bih je na forumu ovde a ne na KP što nadam se ne treba da objašnjavam zašto. Imam par pitanja pa molim za pomoć:
Koji model je optimalan? Tačnije, ne mora da bude optimalan, može i skuplji i bolji? Jel CECHL04 "debela"?
 
Poslednja izmena:
ne moze i pare i jare, ako treba online igranje onda ides na original, zaboravi pirate.
 
Izbegavaj debele po svaku cenu, ako hoćeš pirate, onda traži slim proizveden pre 2011.
A ako hoćeš originale onda je svejedno, mada besmisleno je sad kupiti ps3 za originale, razmisli o ps4.
 
Imas slim 320gb po 200 jevradi sa punim hardom na kp. Ja sam uzeo jedan, medjutim 10 dana kasnije vratio, bili su ljubazni da mi daju par ps4 igara po cenu istog.. Ako igras pirata ne mozes da sinhronizujes trofeje i sl bez rizika kolko sam skontao (makar to). Tako da je ili, ili. A nisam siguran da li vredi iako su niske cene da uzimas oridjinale jer MP i nije toliko vise aktivan na tim konzolama ? Sto somethin9 kaze razmisli o PS4, jeste da moras originale, ali ako uzimas na duzi period imaces dobre cene sa digitalnim verzijama..dok ces po nasim prodavnicama davati po 7500 dinara po novom disku pa sve do ~2000din koji su polovni i zastareli naslovi.
 
Uf, sad mi je mnogo teže nego juče.
Da li ipak ići na PS4, da li ići na slim a "nikako na debeljka...", kako da znam da je nešto pre 2011....

Ako ipak PS4, pošto su one?
 
Oko 300e, na KP naravno, kod nasih slepaca jos vise. Plus igre su ti oko 50e nove, opet jeftinije. Uzmi PS4, trojka je ****** bez cipa a i matoro to mnogo, mada ako vec kreces od nule, dodaj 100e i uzmi PS4 Pro, daleko razumnije u ovom trenutku.
 
:) Ma ne zavitlavajte me da postoji i PS4 i PS4Pro :)
 
Ako hoćeš pirate, najbolje je da kupiš već čipovanu konzolu, a možeš i da kupiš slim koji može da se čipuje, pa da platiš nekome da to odradi, al to je već cimanje.
Evo ti spisak svih ps3 konzola, označene su koje mogu da se čipuju http://www.psdevwiki.com/ps3/SKU_Models
Ako hoćeš originale uzmi ps4, nove igre izlaze za noviju konzolu, ako možeš sačekaj malo jer izlazi ps4 slim, cene ps4 konzola su oko 300-350e (kod preprodavaca).
 
Matori u kom svetu ti zivis..? :D Koristis internet koliko vidim, malo procesljaj vesti iz sveta gaminga. :D Realno, Pro is the way ako si na nuli, nemas potrebe uzimati obican PS4, osim ako lova predstavlja problem.
 
Da li Play Station 4 ima neki klijent (kao steam) gde mogu da se ubace ključevi, kupljenji negde jeftinije ?

Ovo sam pitao jer je skoro bio neki HB za PS3 ?
 
Poslednja izmena:
Ja živim u svetu u kojem sam poslednju igru odigrao negde 2001. :)
 
Mislim da je sad već PS4 preko oglasa sa prihvatljivom cenom. Naravno ko je spreman na dodatne troškove. Ako se igraš online onda ps+ godišnje 60USD, ali s vremena na vreme naleti ok free igra. Same igrice mogu da se nadju povoljno nosioci ili guest nalozi i to šljaka super.
 
Da li Play Station 4 ima neki klijent (kao steam) gde mogu da se ubace ključevi, kupljenji negde jeftinije ?

Ovo sam pitao jer je skoro bio neki HB za PS3 ?

Samo sistem sa nosiocima i guest nalozima, imaš da ubaciš redeem code naravno ali to je za topup dopune itd
 
Na KP ima dosta igara za PS4 po povoljnim cenama, nekad i jeftinije od igara za PS3.
 
Novi momenti:
Potencijalni igrači ipak žele PS3. Uplašeni su da kupe debeljka jer je ovde rečeno "nikako debeljko". Vraćamo se na početak i tražimo ponovo, nisu gadljivi na neoriginalne igre tako da je čipovana konzola najbolja opcija.
 
Rečeno je nikako debeljko je su čipovi u tim konzolama pravljeni u 90nm i 65nm procesu, tako da se poprilično greju i debele konzole zato imaju kraći životni vek.
 
Kad umre debela, prvi put uradiš reflow, to traje par meseci, kad umre drugi put možeš da je baciš.
 
ne moze i pare i jare, ako treba online igranje onda ides na original, zaboravi pirate.

Moja prva PS3 konzola ( polovan debeljko sa 40GB hard diskom) je bila banovana ubrzo nakon sto sam par dana slatko igrao tek izasli GTA V online, ne znajuci da ce to Sony vrlo brzo da sankcionise. Ajde sto je konzola banovana nego nedugo posle toga je otisla Bogu na istinu ali sam makar uspeo da zavrsim The Last of Us (iako je u nekim momentima ispustala buku ravnu usisivacu). Nakon toga sam kupio Slim varijantu sa 320GB, proucio tematiku vezanu za igranje on-line na konzoli sa "custom firmverom" i evo bez problema vec vise od godinu dana redovno cepam online NBA2K, PES, FIFU, CoD, i sta jos ne od naslova bez da mi je konzola banovana. Naravno da uvek postoji rizik od ban-a ali znas kako kazu "no risk - no fun" :) Moja procedura za on-line gaming na ps3 konzoli sa CFW-om je: mountujes igru pomocu bilo kog managera (MM, Iris, webman,...), pokrenes prethodno instalirani PSNpatch i nakon ulaska u isti stisnes X na joypadu, sacekas "beep" i nakon toga te program vraca u XMB. Nakon toga mozes bez problema da se logujes na PSN i pokrenes vec mountovanu igru.
 
Ako se vraćaš na na PS3, razmotri i xbox 360, ja deci uzeo sa kinect senzorom i nije im dosadilo :)
 
Pozdrav, da se i ja ubacim u temu ako ne smetam. :)
Imao sam sve Sonijeve konzole osim cetvorke, tek sada me je zaintrigirala i ona pa zelim da cujem vase misljenje u vezi PS4/Slim/Pro verzija. Da li se u ovom trenutku isplati uzimati "obican" PS4 ili eventualno sacekati pocetak prodaje Pro i Slim verzija kod nas? Pre svega mislim zbog pada cena "obicne cetvorke" jer ne znam koliko je pametno ici na Pro verziju posto me 4k ne interesuje. Voleo bih da cujem vase misljenje povodom toga. :)
 
Promaklo mi je, zašto ne ps3 superslim, zar nisu one najnovije?
 
Kad izađu pro i slim ps4, trebalo bi da padnu cene debelih ps4, ali...
Super slim ne može da se čipuje.
 
Ali i neke slim ne mogu da se čipuju?
Koliko košta polovna original ps3 igra, otprilike?
 
konzole proizvedene od 2011, tj sa datecode-om većim od 1A
500-2000din
 
Poslednja izmena:
Skupo ti je to. Cim izadje PS4Pro sredinom novembra, polovne PS4 ce se prodavati za 200e. To ti je samo 20e skuplje nego taj PS3.
 
Kupovina obicnog ps4 u ovom trenutku dolazi u obzir samo ako si kratak sa lovom, trni ti dupe da nesto igras i imas pare a malouman si... Slim je bolja, koliko toliko i novija, i ona je suluda pored Pro verzije, tako da 400e na KP normalno i uzimas Pro. 4k je kurton, gleda se bolja grafika na HD tv-ima i to je to, zato ide plus tome, mocices igru da igras na vise grafickih podesavanja, bilo to samo dva, medium-high na 60 ili high-ultra na 30. Sve u svemu njesra na plavoj konzoli. Xbox Slim ispade best buy pored Pro, dok ne stigne Scorpio..
 
Nazad
Vrh Dno