Šta je novo?

Intesa web i office banking - pravna lica

hedgehog

Slavan
Učlanjen(a)
10.01.2011
Poruke
1,045
Poena
225
Moja oprema  
CPU & Cooler
AMD FX 4300 [email protected] + Noctua NH-C12P SE14
Matična ploča
ASRock 970 Pro3 R2.0
RAM
HyperX Fury 2x8GB 1866MHz CL10
GPU
Radeon 5750 512Mb GDDR5
Storage
Samsung 850EVO 500GB, WD Blue WD5000AAKS 500GB 7200RPM
PSU
Corsair VX450 450W
Kućište
Cooler Master Elite 334 @CM fan 120mm + Arctic Cooling 92mm PWM
Monitor
ASUS VA24DQSB
Miš & tastatura
Gigabyte GM-6880 & Keychron K10 Pro
Laptop
HP Elitebook 845 G8 Win10 Pro
Mobilni telefon
Moto G72
Pristup internetu
  1. Mobilni internet
Interesuje me da li neko ima iskustva sa ova dva servisa, tj. kakve su prednosti ili mane, posto nisu bas opsirne informacije na sajtu?
 
web banking nikad koristio nisam , office banking desktop koristim skoro svaki dan vise godina(50-100 naloga dnevno).
Isustva su pozitivna, osim sitnih bugova sa zakazanim nalozima, nikakve druge probleme nisam imao.
 
Jedina dobra strana Office Bankinga je sto je besplatan, tj. ne placa se dodatno nista bukvalno.

Ali, ja posto ne radim sync svaki dan (vec 10ak deviznih naloga godisnje samo kada ima) za jednu firmu, pola stvari ne radi :) Cesto je morala reaktivacija, stalno mora nekoliko syncova najmanje, i sync po datumima... laka je za koriscenje, ali prilicno spora.

Naspram RF web bankinga gde je sve radilo kako treba, i brze. Da ne pominjem sto su nalozi za kupoprodaju deviza isli skoro instant (bez obzira da li je dogovoren kurs ili ne), dok za Office Banking bas traje. (nekome izgleda nebitno, ali meni to cini razliku i po nekoliko stotina evra sto traje).
Ali RF banking se placa godisnje :( Office Banking se placa samo jednom za citac.
 
Dakle posto imam vec par citaca, office banking bi izasao dzabaka?:d
Valjda ce da se javi neko ko je koristio i web banking, da vidimo da li ima neke razlike osim sto se za office banking koristi offline aplikacija.
 
Ja nisam kod Intese vidjao wb u ponudi.
OfficeBanking, FX Client i Halcom.

Ako je web banking FX client(tako mi izgleda po linku) mnogi su se na njega zalili. Ali nisam licno probao. I mene bas zanima. A ne vidim da li se placa u tarifniku.
 
Desktop verzija je najgori sw koji sam ja u zivotu video. Sve je lose iako pokusavaju vec 2+ godine da ga upeglaju sve po malo ali to i dalje nikada ne radi kako treba. Ocigledan primer nestrucnosti i namestenih tendera. Pocevsi od synca preko stanja itd.

Postoji i web verzija koju sam u nekom trenutku nasao i sto se tice opcija bila je apsolutno ista i bilo je moguce ulogovati se sa desktop kredencijalima (i karticom naravno) ali ne mogu vise da nadjem link za to posto sam samo dva puta koristio.
 
OfficeBanking.
Ali koliko vidim sada mozes izabrati obe da koristis besplatno.
 
Ni ja nisam imao problem, a štaviše, i support im ne bio ok za ne daj bože.


Sent from my iPad using Tapatalk
 
Office Bnaking uopste nije zlo.
Rekoh ti koristim ga 4 godine po 2-3 sata skoro svakog dana
Sem sto trebas po par puta zaredom da odradis nekad sync (skoro uvek) da se update-uje stanje... I sem sto nekad ne prodju nalozi... Ili zavrse na cekanju iako su odbijeni od strane servera zbog necega, pa trebas da zoves podrsku da srede to na server side da bi ti mogao opet da pustis te naloge. Sve u svemu, jako bug-ovito, UI kao da je pravilo dete iz osnovne/prvog srednje, uzasan UX, ali nazalost nema neke alternative...

I da dodam, u 2016. nema aplikacije za OS X... Moras ili BootCamp ili nesto poput Parallels da bi koristio sa Mac-a Office Banking.
 
Poslednja izmena:
Da li RF podrzava OSX?
Halcom?
 
Sem sto trebas po par puta zaredom da odradis nekad sync (skoro uvek) da se update-uje stanje... I sem sto nekad ne prodju nalozi... Ili zavrse na cekanju iako su odbijeni od strane servera zbog necega, pa trebas da zoves podrsku da srede to na server side da bi ti mogao opet da pustis te naloge. Sve u svemu, jako bug-ovito, UI kao da je pravilo dete iz osnovne/prvog srednje, uzasan UX, ali nazalost nema neke alternative...

I da dodam, u 2016. nema aplikacije za OS X... Moras ili BootCamp ili nesto poput Parallels da bi koristio sa Mac-a Office Banking.

Office banking je razvio Asseco. Jedino alternativno resenje eBankinga za pravna lica je Halcom-ovo resenje, ako se ne varam, kod svih banaka za pravna lica su implementirana ova resenja (nemaju sve banke u ponudi oba, ali jedno od ova dva, mislim da ne postoji neko trece resenje za pravna lica).
UI i UX definitivno mogu da budu mnogo bolji, ali i integracija sa core sistemima banaka moze da bude mnogo bolje resena da ne bi dolazilo do ovakvih problema da ne prolaze nalozi, da ne stizu izvodi.
 
Sem sto trebas po par puta zaredom da odradis nekad sync (skoro uvek) da se update-uje stanje... I sem sto nekad ne prodju nalozi... Ili zavrse na cekanju iako su odbijeni od strane servera zbog necega, pa trebas da zoves podrsku da srede to na server side da bi ti mogao opet da pustis te naloge. Sve u svemu, jako bug-ovito, UI kao da je pravilo dete iz osnovne/prvog srednje, uzasan UX, ali nazalost nema neke alternative...

I da dodam, u 2016. nema aplikacije za OS X... Moras ili BootCamp ili nesto poput Parallels da bi koristio sa Mac-a Office Banking.
Svaki dan sinhronzijume po 50-100 nalog, nikad za 4 godine mi se nije desilo da moram 2 puta da sinhronizujem da bi nalog prosao.

Desava se da program ne ispise da su izvrseni dok 2 puta ne sinrhonizjuem, ali to ne znaci da nisu izvrseni.

NIkad mi se nije desilo da je nalog odbijen, osim ako sam neispravno uneo ili ga sinrhonizovao posle 18 00 časova(ranije su odbijani, sad automatski prelaze u novi dan od kad je stupio novi zakon o platnom prometu).

Ne kazem da svima radi perfekno , ali ja sa office desktop banking-om za 4 godine i po ~2 sata dnevno koriscenja nikad problem nisam imao(osim sa nalozima koje sinronzujem u buducnosti)

Meni je UI odlican, verovatno sto sam navikao, naravno da moze i dosta bolji da bude. Ima sve sto mi je potrebno , pregledno je i sve je na par klika.
 
Poslednja izmena:
UI ti je ok jer si navikao, ali je u sustini los poprilicno. Za sinhronizaciju uglavnom sam mislio na stanje racuna (meni ga nikad ne osvezi na prvom sync, vec uvek iz druge ili trece) i za izvode (slicno kao sa stanjem racuna). E sad sto se tice problema, meni se desilo da sam pustio 5 naloga - sve na druge banke oko 14:30 i 2 su prosla, a 3 nisu. Kada sam zvao podrsku rekli su mi da je zbog datuma, odnosno da sam zakasnio (sto je nemoguce jer sam pustio svih 5 odjednom na radni dan u 14:30 sa istim datumom), i sto je najgore stalno mi ih je prikazivalo danima na cekanju, a na izvodima se nisu pojavili da su prosli, tako da sam to resio par dana posle.
Takodje sam iskusio i bug gde nisam mogao da odradim nalog za prenos iako je ovde bilo jos ranije (tipa 10 sati), radni dan (nije bio praznik) i app mi javlja gresku da sam uneo datum u proslosti iako nisam. Nazovem tehnicku i kazu mi - pa stavi onda sutrasnji datum.
Iskreno, jako je to neozbiljan sw i podrska kada se takvi bug-ovi desavaju.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
I meni se cesto desava da Sync za stanje ne radi.
Ali frei je :) A ja ne moram 50 naloga da radim pa vredi. Inace bi presao u RF i placao.
 
Za sinronizaciju i izvode je tacno, 2-3 puta treba da sinhronizujem. Ali mene trenutno stanje ne zanima, tako da to mi nije smetalo, ali da nalog nije prosao to mi se nije desio a pustio sam sigurno preko 50 000 naloga. Desava se da u subotu pustim nalog sa da datumom valute u ponedeljak( i to samo u preiodu od 15-17) i da nalog bude odbijen ili da ubaguje u platnom prometu, jer ne moze nalog da budu sa datumom valute neradnog dana (zvao sam ih 20 puta i objoasnio im da stavljam datum valute za ponedeljak, slao im record screena i slike i ne vredi, rekli su ispravice i nisu)
 
Poslednja izmena:
Evo da javim da mogu obe "verzije" da se koriste i online i officebank. Jedino sto je online ipak dosta siromasnija u odnosu na offline aplikaciju.
Da li zna neko je l ima i Komercijalna ovakvu mogucnost ili samo office (samo to ima na sajtu) ili samo halcom resenje ima tu mogucnost? Ne nadjoh nigde link za online stranu, kao kod Intese...
 
Jel' moze neki SS kako izgleda FX Client, tj. online verzija? (bez racuna naravno, zanima me samo onaj deo gore gde se biraju "Racun/placanje..." i sl. da li je isti kao kod RF)
 
webfx3.jpgwebfx1.jpgwebfx2.jpg
 
10x. Skroz je razlicita od RF eBankinga.
 
Da li je neko skorije pravio poređenje banaka u pogledu uslova za korišćenje (za preduzetničku radnju), gde su manje provizije, gde su povoljniji uslovi za aparat za kartice, uopšte u kojoj banci je najbolje otvoriti račun prilikom registrovanja radnje?
 
Pa kad sam ja gledao provizije su bile vrlo slicne, ono sto je mene navelo da otvorim u Intezi je najniza cena za koriscenje ebankinga koliko sam ja video iz ponuda.
 
Ima razlika u provizijama! Ali od mnogo stvari zavisi.
 
Ima razlika u provizijama! Ali od mnogo stvari zavisi.

E bas kad smo kod provizija, imam jednu nejasnocu. Kako se u ovoj Officebanking aplikaciji bira hoce li nalog u Kliring ili RTGS?
Gledam bas obracun provizije i nekad je provizija za Kliring nekad za RTGS. Inace nikad nisam stiklirao onu opciju "Hitno"...
 
RTGS je Hitno, i transakcije >=300.000. Ostale idu u Kliring.

Intesa je jedno vreme bila ubedljivo najbolja za provizije, trenutno nije bas. (i posle Miska je bila jedno vreme)
 
RTGS je Hitno, i transakcije >=300.000. Ostale idu u Kliring.

Intesa je jedno vreme bila ubedljivo najbolja za provizije, trenutno nije bas. (i posle Miska je bila jedno vreme)

Ma pazi u cemu je problem. Transakcija od 15k primljena oko 11:45 je obracunata sa provizijom od 50din, a trebalo bi 30, posto nije cekirano hitno.
I sto je najjace u izvodu stoji ACH za hitnost, a provizija obracunata kao za RTGS.
Poslacu zalbu, pa ce vidimo.:p mislim nije mi za 20dindzi, al ko zna, mozda se to i pre desavalo, samo nisam video...
 
Poslednja izmena:
15.000*0.009*0.4 = 54, ako se ne varam? U prevodu nije minimum naplacen vec bas po procentu.
 
Malo si omanuo u racunu 15000*0.0009*0.6=8.1 ;)
 
A, da, nije 0.9% vec 0.09%... onda su te ubacili u RTGS...

Sad bas gledam, naplaceno mi je po Kliring kod Intese (imam samo jednog meseca placanja van Intese, inace ne bih znao sigurno za Intesu da nisu nesto permutovali, kod RFa je sigurno ovako)
 
Nazad
Vrh Dno