Šta je novo?

Overklok cpu i7 2600 bez k

voki88

Cenjen
Učlanjen(a)
08.11.2014
Poruke
1,645
Poena
110
Moja oprema  
CPU & Cooler
i5 12400f,noctua nh14
Matična ploča
MSI B660M BAZOOKA
RAM
2X8 DDR4 3200mhz viper
GPU
Gigabyte rtx 2080 super
Storage
1tb nv2 m.2 kingston,ssd 240 kingston,1tb toshiba
PSU
Cooler master 750w
Kućište
MS titan pro
Monitor
AOC CQ27G2U/BK 2K 144HZ ADAPTIV SYNC
Mobilni telefon
a52
Pristup internetu
  1. Optički internet
Gledao sam na netu da se ovaj cpu klokuje neko na 4.5 itd. Ja bi stavio 4.0 ili 4.2 sve zavisi mozda i vise [emoji3] Sledece nedelje uzimam plocu najverovatnije. Da li bi mogla mala pomoc oko ovoga ako se ne snadjem nesto [emoji3]
Plocu koju bi uzeo je assrock fatality preformance.
 
Zakljucan je, te ono sto mozes da ocekujes je overklok preko Turbo Boost-a (3900 sa sva 4 jezgra opterecena, I do 4200 sa jednim opterecenim jezgrom). Preko toga moras da se posluzis BCLK overklokom, trebalo bi da bude stabilan do bar 104 (turbo boost 4050-4350). Ako imas srece, moci ce I vise.
 
Meni bi bilo dovoljno 4.0 moze i 4.2. Ja sam na net video 4.5 cak sto je odlicno.

Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока
 
Vidim da imamo isti procesor :)

Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока
 
Moze pomoc uzeo sam plocu asrock z77 fatality performance.
Pokusao sam moj cpu da klokijem malo stavio sam All core na 3.9 i steo sam preko Bclka da stavim 103 medjutim komp nikada nije digao sistem.
Uglavnom sam primetio kada diram blck meni komp nece da digne sistem da li zna neko sta da radim neko resenje ako neko ima?

Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока
 
Mozda bi trebao voltazu da stavim na 1.2v to nista nisam dirao?

Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока
 
Mislim da nema potrebe da diras napon, ne klokujes na 4.5+. Daj neku sliku BIOSa.
 
Izvini što pitam, nije tema ali gde si kupio tu ASRock ploču i za koje novce?
 
Kupio sam od jednog decka iz leskvca za 70e. Ostoja slike izbacuje odma samo da slikam

Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока
 
7774e65b8faddc9ee67733b910976701.jpg

cee2bd617fc032adf23696564506051d.jpg
d939342fe1df28263e48845ebbc6d865.jpg


Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока
 
Ako treba jos nesto da slikam u bios kazi mi slikacu

Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока
 
69f07dcb2342062d1eea0a846f536cca.jpg

Evo sa voltazama nekim

Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока
 
Mislim da ne moras nista da diras. Stavi na 42, a BCLK ostavi na 100.

Sad pokreni neki test i istovremeno pomocu CPU-Z vidi na kojem taktu radi procesor pod opterecenjem.
 
Vazi cim dodjem kuci uradicu to sto si mi rekao

Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока
 
Mislim da nece hteti da mu potera All Core na 4200 vec na 3900. Probaj prvo All core 4200, pripali CPU-Z pa vidi sta kaze. Ako nije 4200, slikaj koja je opcija umesto All core.
I za ocetak ne diraj BCLK, dok vidimo kako da maksimizujes mnozilac.
 
Moze, ali i ne mora. Sa ukljucenim ce imati nesto hladniji komp, bar je kod mene sa zakljucanim CPU tako.
 
postavio sam na 4.2 i pustio test occt ali izgleda da temperatura ima da pravi problem dolazi do 89c stavio sam na fabricki i pustio program temperatura nije ni dosla do 70c, dok ovde sa 4,2 za minut nabije temperaturu preko 80.
ja imam lc cc 97 izgleda da moram da ga menjam uskoro pa da vidim sta ce da bude. juce je i menjana pasta ali dzabe ne moze da ga ladi
cpu.PNG
 
Kao prvo stavi napon na manual i poiskljucuj sve power funkcije jer ploca zadaje napon i vise no sto treba i zato i temperature velike
Na 4.2 ne treba neki napon,to ide isdpod 1.2 jedino ako imas krsinu primerak ;)
 
Kao prvo stavi napon na manual i poiskljucuj sve power funkcije jer ploca zadaje napon i vise no sto treba i zato i temperature velike
Na 4.2 ne treba neki napon,to ide isdpod 1.2 jedino ako imas krsinu primerak ;)
Da li mozes tacno da kazes sta da iskljucim i koliki napon da stavim posto kazes da stavim na manual.

Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока
 
Da li je dovoljno na 1.1v
85bed5ea9d3ab57dcb14f1344e3a40a5.jpg


Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока
 
Nece da udje u windovs na ovu voltazu

Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока
 
postavio sam na 4.2 i pustio test occt ali izgleda da temperatura ima da pravi problem dolazi do 89c stavio sam na fabricki i pustio program temperatura nije ni dosla do 70c, dok ovde sa 4,2 za minut nabije temperaturu preko 80.
ja imam lc cc 97 izgleda da moram da ga menjam uskoro pa da vidim sta ce da bude. juce je i menjana pasta ali dzabe ne moze da ga ladi
Pogledajte prilog 205439

OK, vidim da ti ne daje na 4200 za all core, tako sam i mislio. Stavi "per core" umesto "all core", I stavi 42, 41, 40, 39. Voltage Auto, a za Turbo voltage stavi OFF ili +0.00 sta vec ima. 1.36V koje tebi baca je uzas, ploca preteruje. verujem da kad ugasis ono sto sam napisao ima da bude 1.2-1.25V. I oko 70-75C u OCCT-u

edit.
Ovo je onaj "aminovan od Intela" OC zakljucanih procesora.
Ako i dalje baca prevelik napon, igraj se I sa onim "CPU load line calibration", I to dodaje napon.
 
Poslednja izmena:
Ako sam reko ispod 1.2v nisam reko da ga zveknes oma na 1.1 :D,idi na 1.180V
Isjkljuci u power opcijama c-state C1E,i ostale funkcije,neznma kakve su na toj ploci
Moras se malo igrati da dodjes do zeljenog cilja,ne moze to odjednom
LLC kao sto rece kolega Ostoja gledaj koji da stavis ,malo igranja..
To koliko ti zadaje ploca,msm na napon ja sam na tom vozio 2500k na 5Ghz hahahhaa,zato samo rucno nikaki auto kod OC-a
 
Poslednja izmena:
^zato sam vas i pitao da mi date savete ipak vi imate iskustva sa time pokusacu ovako kao sto ste mi rekli samo da se snadjem malo
Prvi put klokujem neki cpu nemojte da mi zamerite sto vas pitam mozda je vama lako ali meni zajebano :)

ovo sto ste mi rekli oko voltaza izgleda da uspeva i pojedinacno namestanje nema vise pregrejavanja veceras kada izadjem ostavicu ga da radi pacu da vidim kako se ponasa
izgleda da fatality bas voli struju :)
maxresdefault.jpg
 
Poslednja izmena:
Ta ploca verno prati VID setovan od strane Intela (ako je verovati CoreTemp). Kod mene je 2500k i ploca setuje [email protected] i [email protected].
Na 1.6GHz, VID je 0.984 (ako je verovati CoreTemp). Pitanje: da li može ispod ovoga?

Turbo napon se ne moze postaviti na negativne vrednosti.
Ne znam kako spustiti napon osim preko vCore podesena negativnu vrednost, ali onda je V nizi od VID kroz citav spektar multiplikatora.
Moze i napon rucno da se postavi, ali je onda isti na svim brzinama.

Vise o OC ploce:
http://www.overclock.net/t/1198504/...-guide-sandy-bridge-ivy-bridge-asrock-edition

Sent from my ME173X using Tapatalk
 
kada se klokuje preko BCLK to ustvari se klokuje sve na ploci ram,cpu, graficka?
 
SATA, PCI, CPU, MEM, USB, PCIE itd. Zato i ima nestabilnosti kad se klokuje preko njega, ali manja odstupanja su moguca (pomenuh nekih 3%, to bi morao da moze bas svaki). Meni mrsko bilo da to diram za 150MHz dobitka.
 
Poslednja izmena:
^zato sam vas i pitao da mi date savete ipak vi imate iskustva sa time pokusacu ovako kao sto ste mi rekli samo da se snadjem malo
Prvi put klokujem neki cpu nemojte da mi zamerite sto vas pitam mozda je vama lako ali meni zajebano :)

ovo sto ste mi rekli oko voltaza izgleda da uspeva i pojedinacno namestanje nema vise pregrejavanja veceras kada izadjem ostavicu ga da radi pacu da vidim kako se ponasa
izgleda da fatality bas voli struju :)
Pogledajte prilog 205474

U redu je i samo bez persiranja,ovde smo svi jednaki i kolege,tu smo da pitamo sto neznamo i pomognemo ako znamo,zato opusteno i polako :)
 
SATA, PCI, CPU, MEM, USB, PCIE itd. Zato i ima nestabilnosti kad se klokuje preko njega, ali manja odstupanja su moguca (pomenuh nekih 3%, to bi morao da moze bas svaki). Meni mrsko bilo da to diram za 150MHz dobitka.

ja kada sam pokusao preko njega uopste nece da digne sistem nije mi jasno zbog cega mislim da je do memorije ali nisam siguran. i to sasvim blagi klok je bio cisto da vidim 101.0 i nije htelo
To onda nije zajebancija ako se klokuje preko toga.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno