Šta je novo?

Jeftin laserski štampač sa jeftinim tonerima/punjenjem

mezzano

Slavan
Učlanjen(a)
11.03.2009
Poruke
449
Poena
320
Potreban mi je jeftin laserski štampač sa jeftinim tonerima(ili jeftinim refillom po mogućstvu bez zamene čipa). Štampač će biti korišćen u advokatskoj kancelariji, gde će dosta raditi, pa treba i da je relativno pouzdan i izdržljiv.
Znam da su ranije bili popularni HP 1xxx, a skoro sam negde pročitao da Xerox nudi dosta za novac koji košta

poslato sa LG L65
 
HP11xx

Ima najdostupnije i najjeftinije refil tonere.

Računaj, ako ti je bitno, ima i verzija sa w na kraju imena, a oni imaju WiFi. Nisu mnogo skuplji. Zgodno da ih postaviš ih gde 'oćeš.
 
Canon toneri su kompatibilni sa HP, tj. isti su. Bar bilo tako pre par godina. Proveri taj podatak o kompatibilnosti HP i Canon tonera, te slobodno idi na Canona.
 
Ne znam za canon, ali toneri (zamenski) za xerox su 2.5 puta skuplji od tonera za hp (2500din : 1000din), pa će se ta razlika u ceni štampača brzo istopiti. A hp je dugo na tržištu i ima dobar servis
 
Odnosno, razlika je jos veca, xerox toner moze da odstampa 1500strana, hp 2100 (na papiru, u praksi je to svakako manje). Izgleda da su isti toneri za hp i canon, i sa canonom imam dobra iskustva.

Šta god da uzmeš, kupi odmah i zamenski toner, jer fabrički dolaze sa 50% napunjenim tonerom. I proveri da li ima usb kabl u pakovanju, uglavnom se kupuje posebno.
 
Imam ponudu za HP M125a za 13.200. Ima li nešto bolje za taj novac, ili da naručujem. To je manje od dve hiljade više od od HP 1102. Mislim da nije velika razlika, a dobija se skener.
 
Probao sam ga, radi lepo i brzo, a nije mnogo veci nego 1102. Ako ti treba skener, sto da ne. Zamenski toner za njega ti je oko 1800din

btw, skener nisam probao
 
Nazad
Vrh Dno