Šta je novo?

Laptop do 30.000 za office

mezzano

Slavan
Učlanjen(a)
11.03.2009
Poruke
449
Poena
320
Treba mi laptop, prvenstveno za office, dakle, ništa zahtevno, a budžet je do 30.000 din.
Ono što bi hteo obavezno je dvd rw.

poslato sa LG L65
 
Za te pare samo sa nekim krs procesorom tipa N2840, N3050.
Bolje dodaj jos 4000-5000din i uzmi barem neki sa Pentium 3805U koji je duplo brzi od gore navedenih, npr. ovaj:
Lenovo IdeaPad B50-80 80EW05NMYA
 
Mnogo mi je to. Meni će taj laptop koristiti u 95% slučajeva za word/excel, tako da mislim da mi nije neophodna neka brza mašina. Za 30ak hiljada može da se nađe laptop sa 4GB rama, 500GB hdd, dvd rw, to je ono što mi treba, nego sam mislio da mi suzite izbor, predlaganjem nekog konkretnog modela.

poslato sa LG L65
 
http://emmi.rs/laptop-računari-lenovo-ideapad-100-15-156.11.html?productId=54468

Ja bih uzeo ovaj npr zbog SSD-a, osećaj u radu je bukvalno nebo i zemlja u odnosu na 5400rpm HDD. Da se razumemo, procesor je relativno slab, ali za te pare ne može i jare i pare.
Ako je dilema da li da uzmeš sa SSD i N2840 ili HDD i N3700, tu dileme nema, prva kombinacija šije drugu.
Nema optički uređaj ali ima mesto za njega, a ostane ti 2100din u budžetu da nabaviš jedan.
 
A neki outlet model da pogledas. Celeron N2840 i sl procesori u ovim jeftinim modelima su nevidjeni krs.
I dali mora da ima optiku.
 
Poslednja izmena:
Zaista ne bih ništa polovno/popravljano... Mogu li barem osnovne stvari da rade? Office, malo yt, neki film, surf... Ja sam imao Sempron 2.4, 512RAM, 120gb hdd, Radeon 9600xt, desktop kupljen 2004, i do pre 10ak meseci, dok nije iznenada crkao, završavao poslove s njim. Nije valjda da su ti Celeroni toliko loši da su neupotrebljivi, posebno uzimajući u obzir činjenicu da nisam zahtevan korisnik.

Optika je poželjna, nije baš da ne mogu bez nje, ali bi mi koristila.

poslato sa LG L65
 
http://pcpractic.rs/laptop-i-tablet/laptop-racunari/hp-250-g4-n3050-4gb-128gb-ssd-t6q97ea

Ovaj bre onda, ladno sa N3050, 128gb ssdom i optikom za 27.500din, to je odlična cena. U realnom radu će računar biti daleko responsivniji nego da uzmeš nešto jači proc a ostaneš na 5400rpm HDDu.

Ovo je odlicna ponuda, prebacuje za oko 500 din tvoju projekciju, ako neces da dodas 500 din i zasluzujes da imas N2840 koji je verovatno po performansama malo bolji od tvoj Semprona 2400+ (vec od Bartona 2500+ tesko da je bolji). Ovde ce ssd vaditi stvar, imas 4gb rama usto, pa i optiku, šta da čovek poželi više za tu lovu. Ja sam lično na Dell laptopu sa N2xxx Celeronom instalirao Office 2007 skoro 30 min, tek izvadjen iz celofana sa svezim sistemo (cisto da ti ilustrujem).
 
Poslednja izmena:
@Lecov i @rev, hval na predlozima.

@Kluzo, a kako je radio office? Nisam ja toliki laik za hardver, doduše nisam ni ekspert, pa da ne znam da slab procesor može uticati na brzinu računara i da je bolje da uzmem i3 ili i5, ali ja gledam da što jeftinije prođem. Da kupim ono što će mi završavati posao.
Kao što sam rekao (ili nisam), taj laptop će biti korišćen u adv.kanc za rad u wordu (90%), pored toga ću ga koristiti za surf i eventualno neki film. Ništa više.
Eto, sad zbog vaših predloga sve više razmišljam o SSD disku.

Po tebi, za koliko para se može uzeti "pristojan" laptop.

poslato sa LG L65
 
^ taj mi je bio u Bookmarks. Do pre neki dan je bio na akciji, ispod 30.000, a sad je 32.500. Ako je puno bolji od Celerona Nxxxx onda dolazi u obzir. Spreman sam da dodam 20€.

poslato sa LG L65
 
Odlučio sam da uzmem laptop sa pentium procesorom umesto sa celeronom. Ono što mi je dostupno su N3700 i 3825U. Koji od njih je bolji? Cene sa tim procesprima se krecu od 32.000, pa naviše.

poslato sa LG L65
 
Ja imam n3700 u toshibi c55. Za sta ga ja koristim (office, net, filmovi) radi lepo, ma da verujem da bi I neki stariji laptop ovo obavljao takodje jednako dobro
 
Nazad
Vrh Dno