Šta je novo?

Lepljiva maticna ploca

Mazi7

Banned
Banovan
Učlanjen(a)
11.02.2014
Poruke
2,565
Poena
130
Prvi put sam naisao eto i na takvu situaciju. Otpakovao MSI H81M-P33 cisto da je pogledam da li ima neku manu i sl, iz radnje je uzeta kurirskom sluzbom. Uglavnom po ivicama sa donje strane je lepljiva ali i na drugim mestima ispod. Tek prekosutra mi stize napajanje i grafika pa nemam kako da testiram. Citam po netu da je to uglavnom normalno (prvo sto mi je palo na pamet je da se topi s obzirom da je vise nego topla zbog transporta ali opet nerealno), ali nigde nije spomenuto ovde na forumu pa se pitam da li niko nije imao takvo iskustvo ili sam samo ja dovoljno glup da pitam ? :trust:

Koliko sam ja nasao navodno je to fabricki nakon postavke svega na ploci, visak se sadrzi u vidu tecnosti kod izrade pa tu i ostane. Retko ko je brisao alkoholom, uglavnom ploce rade perfektno dok mali broj paranoika jednostavno vrati plocu. Pa ja sad pitam ima li nekog sa ovakvim iskustvom ? Ne bih da mi ploca sprzi sve na njoj kad startujem komp.
 
Pa nije sladoled da te topi komso :D,znaci ima tu neceg,ne reskiraj vec vracaj ;)
 
Pa nije sladoled da te topi komso :D,znaci ima tu neceg,ne reskiraj vec vracaj ;)

Haha :D Ma ono..vracam uzimam vec 2 nedelje za ovaj slabiji kompjuter nemam zivaca, samo me zanima da li se neko od nasih susreo sa ovim :)

Misliš na ostatke od solder flux-a na zadnjoj strani i bokovima?
Dešava se...
Vrati, očisti, a možeš i takvu da je koristiš, nije opasno.

https://youtu.be/bGckVJeG6b8

Verovatno je to posto je sve upakovano kako bi i trebalo kad se uzima novo, nema odakle da bude lepljivo. Hvala na linku, nisam znao kako se zove.
 
Nazad
Vrh Dno