Šta je novo?

Pomoc oko izbora Tv-a

alexa021

Cenjen
Učlanjen(a)
18.01.2011
Poruke
633
Poena
180
Moja oprema  
Mobilni telefon
Xiaomi 13 pro
Pristup internetu
  1. Optički internet
Zdravo svima!

Potrebna mi je pomoc oko izbora Tv za kupovinu...

Ono sto sam odlucio do sada jeste da:

- velicina bude 48-50 inca,
-proizvodjac: Samsung, LG ili Philips
-Cena (kod svercera) 550-720 eur

Dvoumim se oko toga da li da uzmem FHD ili UHD tv (gledao bi se uglavnom program sa SBB kablovske (dakle D3 + analogni signal) .
Druga nedoumica je oko izvbora da li uzeti curved ili flat ekran.... Prethodnih nedelju dana citam razne testove i recenzije na netu i sad me vec glava boli : )na jednom sajtu za isti model kazu da je super a na drugom da je ima lose uglove gledanja..
 
FHD vs UHD = zavisi sa koje daljine gledas tv...

curved ili flat - zavisi sa koje daljine gledas tv

uglovi gledanja - zavisi u kojim uslovima gledas tv, kao i da li je va ili ips

550 - 720e nije mala razlika, oko 500e te velicine su uglavnom entry level televizori dok za 700-800 imas vec malo ozbiljnije. Ako si se vec odlucio da das 700+e za tv onda nemoj da gledas ove od 500 jer ces za vise svakako dobiti bolji tv.
 
Sto se daljine tice, u pitanju je dnevna soba i razmak izmedju TV i ugaone je nesto jace od 2.5 metara.

Sto se uglova tice, hm, recimo da bi bilo 30-35 stepeni
 
Jedan od modela koje sam uzeo u razmatranje je samsung 48J6300...za poredjenje treba da nadjem neki da je iste velicine a da je UHD i neki da je takodje iste velicine a da je flat.
 
Hvala svima na sugestijama.

Izbor je na kraju pao na LG49UF680v.

Kupljen je u Subotici kod švercera jer opcija da sma odme po njega u Mađarsku ili gde već nije postojala iz prostog razloga što bi ga sa dažbinama platio dosta više.
Televizor je ipak od 49 inča i teško da bi mogao da ga sakrijem u autu :) Uspeo sma da kupim pre godinu dana jedan od 40inča i izvukao sam se od plaćanja dažbina al ovo nemam gde da stavim
 
Nazad
Vrh Dno