Šta je novo?

LBRY Credits [LBC]

zovite medu ko ima kontakt da napravi srpski pool dok je sveze pa svi tamo :)
 
ionako mi srbi drzimo najveci deo mreze
 
meni nece da se pokrane majner... samo stoji crn prozor i to je to... probano na win 7 (15.7.1) i win 10 (15.12)
skinuh onu poslednju verziju 5.4.0 tweaked nicehash
svuda po 8 gb rama, win 10 rig 6 x 7950 i 1x390, win 7 rig msi 280x x 6

zna li neko gde greshim?

Ako ploce imaju integrisanu grafiku, skini DDU i deinstaliraj driver za nju. Ja sam na jednom rigu imao taj problem. Samo se startuje i ugasi. U .bat-u upisi u poslednjem redu pause da bi mogao da iscitas sta je problem. Mozes dodati i -T parametar samo sto tada miner izgleda krtenski, nemas nikakav info o temperaturama, rpm i ostalo. I batali te dodatne g2 i20 itd dok ne proradi pa se posle igraj.
 
Poslednja izmena:
Ma ide sa suprnove na bittrex glatko 6 confirm. ja sam vec sve isprobao samo kopat :d
 
setx GPU_FORCE_64BIT_PTR 0
setx GPU_MAX_HEAP_SIZE 100
setx GPU_USE_SYNC_OBJECTS 1
setx GPU_MAX_ALLOC_PERCENT 100
setx GPU_SINGLE_ALLOC_PERCENT 100
sgminer --no-submit-stale --kernel lbry -o stratum+tcp://lbry.suprnova.cc:6256 -u goldi.goldinho -p 5678 -g 4 -w 256 -I 20

Ovako sam stavio i ja, koristim ovaj majner:

https://github.com/lbryio/lbrycrd-gpu

Izvlaci mi oko 40-41 mh po karti.

Nisam probao nista jace, tipa -g 8 ili slicno.

Imam na rigu 4 kom MSI 380 4GB

Jedino primetio sam u TechPowerUP-u da mi pise 980/1500 iako sam stavio na default 980/1425 i voltaza na 0

I obelezio sam ono with PowerPlaySupport.

Jos nesto, jako mozda smesno pitanje, ali kako upalim majner cuje se zvuk, pi pi pi jakoo slab ali nervira mnogo, nesto slicno kao ona dial up povezivanja na net... Cim iskljucim majner, ili upalim Clay za ETH nista se ne cuje...
 
Poslednja izmena:
@goldi

Sada sam povecao na 1010/1500 (stavio sam u AB 1450) ali i dalje sensor ocitava 1500, iako je upaljena with powerplay opcija. I stavio sam -g 8

ZLobQ5U.jpg

Daje nekih 50mh, ne znam jel da ostavim ovako ili smanjim. Temp dodje i do 70

p.s. i sad nema onog zvuka pi pi pi
 
Poslednja izmena:
Bilo bi lepo ako neko ima nvidiu gt970 da pusti malo da kopa, da vidimo da li ce 1060 biti dobra za ovakve algoritme...

nije relevantno jos uvek, ovo je neka budzevina nicehasha trenutno bench ekipa i wolf sa svojim kopaju ovaj algo grafikama nije jos postavljen na suprnovi link tako da je ovo sve jos uvek u pocetnoj fazi. Mozda i podrzi nvdiu sgminer ali sigurno nije optimizovano kako treba.
 
Sta god da uradim, drzi 1500 memory. 850/1375 ili default 980/1425 ne moze, pokazuje 1500.

Na kraju sam ostavio kao kod Clay-a 900/1500 ali voltaza na default - 0

Daje 47 - 48, mislim da je ovo sad to.

-g 8 -w 256

4 x MSI R9 380 4G
 
Ostavi tako ako daju toliko moje sa -g 8 pucaju nakon odredjenog vremena tako da moram drzat -g 4 krastavac.
 
Mozda ce i moje, verovatno da hoce. Ali ajde da vidimo...
 
to je jako dobro meni sa 6xmsi 380 nema sanse da izdrzi g8 a i pada hash tako da sam pustio g4 920/1500 napon oko 1V 40mh prosek
 
Sta znam, ja sam povecao sad na default, 980/1500 i voltaza 0 sad daje oko 49. Ali sa -g 8

Ajd' da vidim hoce zapucati.
 
Poslednja izmena:
evo kopam 5 sati, 20 coina iskopalo.... okruglo 140mhs na 3x msi 380 4gb.

jos uvek nije nista confirmed, valjda ce sad da krene....
 
Ljudi na ovoj Suprnovi je prsla statistika skroz, ili kradu debelo, menja mi se zarada drasticno iz sata u sat. Ok kontam da se menja i diff, ali bas ovoliko razlike...Nesto tu zabada, ili kradu. Postoji li jos neki normalniji pool?

Suprnova je svojevremeno častila sa 30% ETH a kad dobiješ ispada da sa tih 30% daje kao coinotron ili dwarf na normali, tako da....moja iskustva (i sa drugim novčićima) sa suprnovom nisu baš pozitivna...
 
Koliko se otp novcica dobija po jednoj 280x?
 
Suprnova (not yet updated for the difficulty adjustment of the GPU miner and the GPU miner can provide lower hashrate as a result) and the second one is by Pool.mn that already adjusts difficulty for the significantly higher hashrate of GPUs.
 
Suprnova je svojevremeno častila sa 30% ETH a kad dobiješ ispada da sa tih 30% daje kao coinotron ili dwarf na normali, tako da....moja iskustva (i sa drugim novčićima) sa suprnovom nisu baš pozitivna...
Bas tako druze, to sam i ja primetio, navodno im "zabode" statistika, bas kad treba da se vidi isplata po bloku. Meni se suprnova od starta nije svidjala nikad, uvek su zesce potkradali, praveci se ludi i vadeci se na probleme sa "frontendom i bekendom". Zar je moguce da nema jos ni jedan drugi pool za ovaj itekako obecavajuci novcic? Kako to da nema bar oficijalni pool?
 
Pa po razlici izmedju net I pool hashrate-a ne verujem da ima , ako i to ne lazu na supernovi :)
 
neko laze :)

suprnova pokazuje pool hashrate od 32.000 mhs a nethash 34.000 mhs a pool.mn pokazuje 16.000 mhs pool hashrate a nethash 34.000 mhs
 
drustvo, dobijam:
cl devicesnum returned error no gpu usable....
eth radi ok, GPUz OK.... Identicna masina pored radi ( razika 2 gb i 4 gb memorije, ploca cpu i sve isto...)
Isti folder miner bat sam iskopirao i na 1 rigu radi ( sa 2 gb) a na ovom sa 4 ne pipa...

Ova poruka se pojavi na stotinku i ugasi miner...

Edit:
Msi gaming 380 sa 2 i 4 gb su u pitanju
 
drustvo, dobijam:
cl devicesnum returned error no gpu usable....
eth radi ok, GPUz OK.... Identicna masina pored radi ( razika 2 gb i 4 gb memorije, ploca cpu i sve isto...)
Isti folder miner bat sam iskopirao i na 1 rigu radi ( sa 2 gb) a na ovom sa 4 ne pipa...

Ova poruka se pojavi na stotinku i ugasi miner...

Edit:
Msi gaming 380 sa 2 i 4 gb su u pitanju

Skini driver za integrisanu grafiku na ploci sa ddu utilitijem...Restart, ako ne radi instaliraj AMD driver ponovo i trebalo bi da je to to.
 
ne nego u dir od minera iskopiraj dll fajlove od 15.12 i radice
 
Ajd prvo ovo drugo da probam, to mi je lakse :)
hvala
PS integrisana je ugasena u biosu

Probao obe stvari i isto, bat sam copy paste kao i ceo folder sa druge masine, tako da je iskljuceno da je razmak neki i sl...

Jedino da menjam na drugu verziju drivera, a to kad prodje finale :)

Phoenix: na koje konkretno .dll mislis?
da nisam promasio :)

Hvala
 
Poslednja izmena:
Ja sam imao istu poruku, iskljucenu vga u biosu ali je ipak bio instaliran intel gpu driver. Dok sam kopao eth/exp sve je bilo ok. Kad sam prebacio na lbry danas imao sam tvoju poruku. Pokrenuo sam ddu, ne iz safe moda jer sam pristupao preka team viewera, izabrao intel i odradio uninstall sa restartom i sprecavanjem ponovne instalacije intel drivera. Nakon toga mi je sve radilo ok stim sto sam instalirao kompletan 15.12 crimson. OS mi je win10 64bit
 
amd opencl32 i 64, amdocl, amdocl12cl64, amdocl64 svi su dll


Ajd prvo ovo drugo da probam, to mi je lakse :)
hvala
PS integrisana je ugasena u biosu

Probao obe stvari i isto, bat sam copy paste kao i ceo folder sa druge masine, tako da je iskljuceno da je razmak neki i sl...

Jedino da menjam na drugu verziju drivera, a to kad prodje finale :)

Phoenix: na koje konkretno .dll mislis?
da nisam promasio :)

Hvala
 
Ja ne vidim buildovan WIN gpu miner nigde, doduse sa puta sam dosao pa smoren jel postoji neki link ili...???
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno