Šta je novo?

Here Maps-Here Drive WP10

Here WeGoPullingOurWindowsApp.
 
Ima nacina da HERE Drive i HERE Maps prorade ponovo. Na zalost nema azururnja. Jako velika greska sto su te aplikacije povucene iz prodavnice.
 
Planiram da koristim Here aplikaciju (navigaciju) sledece nedelje krecem na put. Je li pouzdana? Instalirao sam je na LG Spirit, preko wifi-a sam probao, radi dobro ali ja necu imati pristup internetu, pa cu probati skinuti mape koje mi trebaju, a koliko sam procitao trebalo bi da radi Here navigacija i bez internet veze?
 
Planiram da koristim Here aplikaciju (navigaciju) sledece nedelje krecem na put. Je li pouzdana? Instalirao sam je na LG Spirit, preko wifi-a sam probao, radi dobro ali ja necu imati pristup internetu, pa cu probati skinuti mape koje mi trebaju, a koliko sam procitao trebalo bi da radi Here navigacija i bez internet veze?
Samo skines mape i ne treba internet. Najbolja navigacija po meni koja postoji.


Sent from mTalk
 
Ili kupis Sygic i uzivas, radi kao sat.
 
Thanks, juce sam prebacio program na SD karticu, pa sam skinuo sve potrebne mape. Vidim da radi offline, nadam se da ce celim putem raditi. :)
Radice naravno. Besplatna a odlicna. Steta sto su je povukli iz WP 10 prodavnice ali ja sam nasao nacin da i dalje radi na WP10.


Sent from mTalk
 
Jednostavano je, ja sam slucajno to video. Mora HR telefona, u WP10 romu postoje vec preinstalirane HRE drive+ i Here Maps. Barem ja dobijam kada uradim HR na mojoj Lumii 930. I nakon HR ne logovati se nakom pogretanja bilo koje od Here aplikacija, "samo-jump in" ima opcija pise kada se pokrene here drive ili here maps ima tamo sign in to ne nego samo jump in i u aplikaciji ste (ovo logovanuje naravno vazi za here palikacije, ms account nema nikakve veze sa ovim). Aplikacije rade ALI se ne smeju azurirati i ako se na marketu pojavi da postoje nove verzije. Kada se uradi HR gledajte da tel ne bude na net-u, jer ce pri prvom pokretanju sam azurirati sve preinstalirane aplikacije koje se u romu nalaze. Azurirajte samo selektivno nakon HR kada nakacite tel na net I iskljucite automatsko azuriranje, iz store-a naravno morate da iskljucite automatsko azuriranje. Ovo isto vazi i za Lumia Camera aplikaciju. Mape se naravno mogu i skidati i azurirati nema nikakvih problema kao i glasovi. Poenta je dakle ne azurirati Here Drive +, Here Maps i Lumia Camera-u i sve radi kao sto je radilo. Prostacko je resenje ali bitno da radi.
Malo je cimanje sto mora da se pazi da se slucajno ne azuriraju pomenute aplikacije, ali dobro to nije veliki problem.

Sent from mTalk
 
Poslednja izmena:
I posebno dobar fazon za sve koji kažu da im na Lumia kameri ispadnu mnogo bolje slike nego sa Windows kamerom!
 
I posebno dobar fazon za sve koji kažu da im na Lumia kameri ispadnu mnogo bolje slike nego sa Windows kamerom!

LUmia camera je svakako bolja aplikacija od MS Camere. Here Drive i Here Maps su daleko ispred WMaps. Velika steta sto je MS upropastio Nokiu i naravno aplikacije. Ono sto je bila Nokia za telefone MS ce tesko postati.
 
LUmia camera je svakako bolja aplikacija od MS Camere. Here Drive i Here Maps su daleko ispred WMaps. Velika steta sto je MS upropastio Nokiu i naravno aplikacije. Ono sto je bila Nokia za telefone MS ce tesko postati.

Nije MS "upropastio" Here maps nego je Nokia još pre toga prodala Here navigaciju konzorcijumu Krajzler...Nokia je sama sebe upropastila.
 
LUmia camera je svakako bolja aplikacija od MS Camere. Here Drive i Here Maps su daleko ispred WMaps. Velika steta sto je MS upropastio Nokiu i naravno aplikacije. Ono sto je bila Nokia za telefone MS ce tesko postati.

Vuce u velikoj si zabludi po pitanju HERE navigacije... Moje licno misljenje je da je to jako los program...

Dalje MS Maps koriste tehnologiju Here mape, a sama navigacija u MS Maps je daleko kvalitetnija nego HERE navigacija...

Zasto?

Prosto zato sto ti HERE navigacija izbaci vazdusnu razdaljinu a kad krenes to moze da bude i duplo duze nego sto si ti predvideo, znas ono krivine, uzbrdice itd...
Dalje namestis da te ne vodi neasfaltiranim putevima i HERE bas to i radi bez obzira sto si ti ru opciju uredno cekirao sve vreme te gura na makadam i seoske puteve...
MS Maps me nije nikad vodio na makadam...

Ne moze da se izabere VIA sto ce reci da moras na nekoliko mesta da menjas destinaciju ne gi li to postigao, jeste vecina ce reci da tako rade i MS Maps tacno je to samo sto to rade na neki drugaciji nacin pa je manje iritirajuce...

I jos nesto oduvek me nerviralo to sto Here Maps i Here Drive dva razlicita programa u MS Maps je to 2in1...
 
Vuce u velikoj si zabludi po pitanju HERE navigacije... Moje licno misljenje je da je to jako los program...

Dalje MS Maps koriste tehnologiju Here mape, a sama navigacija u MS Maps je daleko kvalitetnija nego HERE navigacija...

Zasto?

Prosto zato sto ti HERE navigacija izbaci vazdusnu razdaljinu a kad krenes to moze da bude i duplo duze nego sto si ti predvideo, znas ono krivine, uzbrdice itd...
Dalje namestis da te ne vodi neasfaltiranim putevima i HERE bas to i radi bez obzira sto si ti ru opciju uredno cekirao sve vreme te gura na makadam i seoske puteve...
MS Maps me nije nikad vodio na makadam...

Ne moze da se izabere VIA sto ce reci da moras na nekoliko mesta da menjas destinaciju ne gi li to postigao, jeste vecina ce reci da tako rade i MS Maps tacno je to samo sto to rade na neki drugaciji nacin pa je manje iritirajuce...

I jos nesto oduvek me nerviralo to sto Here Maps i Here Drive dva razlicita programa u MS Maps je to 2in1...

Navikao sam se na MAPS tako da je ok. A HERE se vise ne azurira pa je postao los u pravu si. Samo me malo nervira sto ne mogu da namestim da mi glasovno navodjenje bude na Srpskom. Nemam nista protiv sto je na Engl ali ima problema kada izgovara imena ulica, naprezem se da razumem.
 
dakle, razocarala me HERE maps samo tako, put preko Divcibara i Mionice mali milion gresaka i pogresnih navodjenja, a to nije neki pi.kovac
 
dakle, razocarala me HERE maps samo tako, put preko Divcibara i Mionice mali milion gresaka i pogresnih navodjenja, a to nije neki pi.kovac

Taj rad krenem na Divcibare i odjednom nicim izazvano me baci na makadam, ja se vratim na asfalt nastavim i opet me gura na makadam...
A tek kad smo otisli na branu Vrutci kod Uzica pa malo naokolo da izbegnem ruzan Uzicki saobracaj jedno sedam puta me uputi na makadam...
Zato i kazem da je HERE Drive losa navigacija...

Kome ne odgovaraju ni MS Maps moze da proba SyGic Navigaciju ima off line mape i to je to... cak je i navodjenje na srposkom (Jovanka)...
 
Mene kod MS mapa nervira to, što povremeno izgubi neke omiljene lokacije iz favorites i što nema izbor glasa navigacije, tipa "srbijanka", čehinja, moldavka...
 
Danas se srpski momak oglasio na mapama, sam od sebe... Možda to ima veze sa onim produžavanjem saradnje here i MS-@.
 
Nazad
Vrh Dno