Šta je novo?

Here Maps-Here Drive WP10

vuk125

Slavan
Učlanjen(a)
02.05.2007
Poruke
956
Poena
320
Nisam ih neko vreme koristio medjutim od jutros sam probao i dobjem poruku da vise ne radi HERE na WP10 telefonima.:zgran:
Radilo je savrseno. Jesam nesto propustio?
Ne razumem cemu se nadaju ako su ukinuli i ovu aplikaciju?
 
Rekli su jos ranije od juna cao-zdravo Win 10. Na 8.1 bi trebalo da rade i dalje.

Sent from my m2 note using Tapatalk
 
Postoji windows maps,to se koristi na win 10 i odlično radi.
 
Znam da postoji ali to nije to. Dosta je bolji HERE. Govorno navodjenje nema na Srpskom ili ja ne nalazim, ne vidim ni gde moze da se promeni, ako uopste moze. Ok Engleski je razumljiv naravno sve dok ne spominje imena ulica po Srbiji. Jednostavno taj MAPS nije kao HERE.
Steta, oni rade na tome da WP totalno upropaste. UMesto da im WP10 bude bolji funkcioalniji oni svesno rade na upropascavanju sistema i odbijanju korsnika.
Steta
 
Poslednja izmena:
Region i jezik podesi na Srbiju i srpski i imaćeš na srpskom.Osim ako nisi na insider fastu.
 
Aha, mada sam navikao da mi kompjuter, telefoni, tableti imaju UI na Engleskom, nije bas srecno resenje. Glupo je sto ne ne moze da se u MAPS-u nezavisno namesti glasovno navodjenje. Sada moram u samom sistemu da sve prebacujem da bi dobio navodjenje na jezik koji zelim, meni ovo totalna glupost.
 
Poslednja izmena:
Nisu razmišljali da ima ljudi koji sve hoće na engleskom a smeta im sto je i navigacija na engleskom.
 
Ma ne smeta naravno ok je, nego kada ti izgovara ulicu na Srpskom treba da se naprezes da desifrujes.
 
Ne znam to ne radi MAPS nema Srpski bez obzira sto jezik promenis u sistemu. Maps se oslanja na jezik koji se izabere u opcijama za glasovne komande tj speech a tu nema ponudjeno da skines srpski.
Kada izaberes Srpski pola UI-a je na Srpskom pola na Engleskom ne licni ni na sta.
Jednostavno HERE je dosta bio bolji i to je to.
 
Meni a i ovima oko mene je na srpskom navigacija ali smo na zvanicnom buildu,dok sam bio na insideru nisam imao jer je problem vezan sa cortanom,znaci ako si na zvanicnom w10 samo podesi region i jezik i imaces na srpskom a ako si na insideru ,ne moze,nazalost.Zato sam se i vratio na zvanicni.
 
Poslednja izmena:
Meni a i ovima oko mene je na srpskom navigacija ali smo na zvanicnom buildu,dok sam bio na insideru nisam imao jer je problem vezan sa cortanom,znaci ako si na zvanicnom w10 samo podesi region i jezik i imaces na srpskom a ako si na insideru ,ne moze,nazalost.Zato sam se i vratio na zvanicni.
Zvanicni je a zasto kod mene to nece pojma nemam.
A kada se promeni na Srpski i na regiju Srbija. U samom winu je pola na spr. pola na eng. , sto je bezveze izgleda glupo.
 
Nije mi jasno kako ti je onda pola srpski pola engleski?
 
Nije mi jasno kako ti je onda pola srpski pola engleski?

Pa recimo podesavanja su na Srpskom, ali kada npr odem u maps deo na Engleskom. Pa u MS aplikaciji za vreme ima nesto na srp. nesto na engl.
Meni je ok da bude ili na spr ili na engl ali u potpunosti a ne ovo sarenilo.
 
Jedno je sigurno koliko god da volim WP a volim, dobro bi se porazmislio da li cu da razmatram kupovinu telefona sa ovom platformom, milsim da su ukidanjem aplikacija i njihovom uklanjanju sa store-a preterali.
I lumia cameru su upropastili sa ms camerom, doduse moze problem da se resi tako sto se izbegava update. Ako se update-uje kada navodno ponudi novu verziju lumia camere u stvari instalira se ms camera, koja je u poredjenju sa lumia camerom dosta losija aplikacija. Od kada je NOKIA izasla iz igre i od kada je MS preuzeo proizvodnju Lumia telefona stvari su se pogorsale. Sve sto je i malo valjalo su upropastili a wp platformu su obesmislili.
 
Ne radi Microsoft toliko los posao. Za mape su napravili bas dobru zamenu, meni je sad bolja od HERE mapa, a i dalje aplikaciju razvijaju, pa mozemo da ocekujemo jos novih mogucnosti.

Samo sto se kamere tice, to jeste bezveze sto su zeznuli stare aparate, mada - da li novi ova Windows Camera na l650/950/950XL radi kao sto bi radila Lumia kamera na starijim telefonima? Valjda ce i nju dovesti u red vec...
 
Ne radi Microsoft toliko los posao. Za mape su napravili bas dobru zamenu, meni je sad bolja od HERE mapa, a i dalje aplikaciju razvijaju, pa mozemo da ocekujemo jos novih mogucnosti.

Samo sto se kamere tice, to jeste bezveze sto su zeznuli stare aparate, mada - da li novi ova Windows Camera na l650/950/950XL radi kao sto bi radila Lumia kamera na starijim telefonima? Valjda ce i nju dovesti u red vec...

Koliko ne radi los posao vidi se po prodaji WP uredjaja, oni ni pre nisu bili u samom vrhu interesovanja ali sada su nekim potezima i iskljucivanjem aplikacija prevashodno, stvarno preterali.
A sto se tice samih uredjaja odnosno telefona koje pravi MS, tu je situacija jos gora. Meni su stare Nokie mnogo kvaliutetnije i boilje dizajnirane od ovih novi modela.
 
Poslednja izmena:
Pa dobro,ako budu loše radili,propašće,njihov problem.Meni za sad odgovara l950,odličan je.
 
Pa dobro,ako budu loše radili,propašće,njihov problem.Meni za sad odgovara l950,odličan je.

Kakva je kvalitet izrade? Ima li jos neke razlike u odnosu na 950Xl ili je samo velicina u pitanju
Ima li glance, meni recimo na 930 glance nedostaje malo. Ostalo mi se sve svidja dizajn ekran, kamera i reprodukcija muzike su brutalni na 930
 
Imam u stvari 950 xl dual sim,kvalitet odlican,izrada odlicna,ima glance,ima otkljucavanje pogledom ( ;) ) ima sad i dupli tap za ukljucivanje,kamera fantasticna,nemam zamerki.Pre toga sam imao L640 xl dual sim koji je isto fantastican telefon u odnosu na cenu ali je ovaj mnogo,mnogo bolji.
 
Poslednja izmena:
Here na L730 mi je nalazio put u sekundi gotovo i ime ulice kad ukucavas on vec u toku kucanja nadje ili ne sta ima a sada na L650 po dva minuta nalazi put i cela aplikacija se vuce.
 
Here je zapostavljen na Win platformi, sad su promenili ime u Here WeGo. Naravno, za win nema update.

Sent from my m2 note using Tapatalk
 
O mapsu sam i pricao... Nisam lepo napisao. Mnogo lose radi u odnosu na here.


Sent from mTalk
 
Nazad
Vrh Dno