Šta je novo?

Brundanje iz zvucnika tokom pomeranja misa :)

hektor2

Slavan
Učlanjen(a)
29.07.2006
Poruke
4,362
Poena
450
Moja oprema  
CPU & Cooler
Ryzen 5600G / LCPower212
Matična ploča
MSI B450 Gaming plus
RAM
48GB
GPU
Intel Arc A770 16GB
Storage
500GB nvme
Zvuk
Ima
PSU
LcPower 600W
Kućište
MS V700
Monitor
Tesla 27"
Zvucnici su Genius 2+1, USB varijanta. Bilo sta da radim na komjuteru, bilo to pomeranje misa, skrolovanje, kucanje texta, rendering, iz zvucnika se neprestano cuje to brundanje dokle god traje akcija :)
Najjednostavnije je je da iskljucim zvucnike i problema nema :)
Moze li nekako drugacije da se sredi. Po iskustvima sa neta, mislim da svi koji imaju ovaj problem, jos uvek nisu nasli resenje (menjali su zvucne, graficke, zvucnike i opet sve isto)
 
Nisam znao da postoje 2.1 zvucnici koji se napajaju sa USB-a. Probaj da nadjes strujni adapter za USB pa da povezes zvucnike samo 3.5mm kablom ili jos bolje ako ti je monitor povezan HDMI kablom da pustis da ti zvuk ide preko HDMI-a i onda povezes zvucnike na monitor.
 
Vidis, ovog se nisam setio :) Da li bi mogao da zabodem napajanje u bilo koji punjac za mob (kojem se kabl skida, naravno :))

nesto u ovom stilu:

c700x420.jpg






PS. Sredjeno!
Spas za mozak, hvala mnogo!
 
Poslednja izmena:
Znam da dizem temu iz mrtvih ali u 99% slucajeva kod ovog problema krivac je napajanje u racunaru. Zbog starosti i nekvaliteta dobije neki blagi proboj na masu pa otuda i ti problemi.
 
Greska: najcesci krivac su interferencije sa gpu ili mb vrm-a. Da, napajanje takodje moze biti uzrok ali u mnogo manjem procentu.
Imam problem sa integrisanom zvucnom, ima zesca vrlo glasna zujanja na izlazima.
Probao sam 4 napajanja od Chieftek,Corsair i BeQuiet i uvek isto.
Posto sam na sluskama, prebacio na front panel i tu nema problema, takodje se resava i sa usb zvucnom

Pitanje za tebe: cemu dupli nalog?
 
Nazad
Vrh Dno