Šta je novo?

2 Pitanja

Vlada81

Banned
Banovan
Učlanjen(a)
04.10.2015
Poruke
33
Poena
9
Kolege,kod mojih u sobi imam racunar,sada nije problem,ali kada dodje zima,u sobi ume da bude 3-4 stepena jer nema grejanja.
Kako zastiti racunar i da li je bezbedno da prezimi na toj niskoj temperaturi,ukljucujuci i monitor i ostale periferije.
Sto se tice drugog pitanja...
Da li na Frio Silent 14 TT moze da se kaci drugi vent,tj.koje zice pasuju za taj vent ?
 
U redu je ako nije baš ispod nule, ipak, zbog moguće kondenzacije ja ga upalim i sačekam koji minut da se malo zagreje pre nego što navalim sa nekim težim programom.
 
Kolege,kod mojih u sobi imam racunar,sada nije problem,ali kada dodje zima,u sobi ume da bude 3-4 stepena jer nema grejanja.
Kako zastiti racunar i da li je bezbedno da prezimi na toj niskoj temperaturi,ukljucujuci i monitor i ostale periferije.
Bez brige.
Dok god nema stvaranja kondenzacije 100% je siguran računar, koji stepen iznad nule je sasvim ok za komponente i njihov rad.
Na primer iz te sobe ga preneseš u toplu sobu, on se orosi i odmah ga takvog upališ, e tu već postoji rizik i tako nešto nije preporučljivo.
 
Znaci ispod nule bi bio rizik da prezimi u sobi bez paljenja,recimo..?
 
Hvala na odgovorima.
Moze i odgovor na drugo pitanje ?
 
Trebaju mi dve zice za povezivanje drugog venta,fabricki se ne dobijaju...tj. ide kacenje samo za jedan ventilator.
 
Ne treba ti još jedan ventilator za taj cooler, plitak je i nebi drugi baš ništa pomogao. Čak i kod debelih pomaže možda za 2 - 3 stepena.
 
Nazad
Vrh Dno