Šta je novo?

Razumevanje dodele CPU-ova ESXi hostova virtualnim mašinama

Troublemaker

Čuven
Učlanjen(a)
01.02.2002
Poruke
884
Poena
620
Moja oprema  
Miš & tastatura
Microsoft Bluetooth Ergonomic Mouse & Logitech MX Keys Mini
Laptop
Lenovo ThinkBook 15 Gen 2
Tablet
Lenovo Yoga Pad Pro (Yoga Tab 13)
Mobilni telefon
Samsung Galaxy Z Fold 5
Pametni uređaji
Mi Air Purifier 3H
Steam
https://steamcommunity.com/id/acabre
Pristup internetu
  1. Optički internet
I pored moje dobre volje puno potrošenog vremena na čitanje dokumentacije nikako ne uspevam da u potpunosti razumem kako treba dodeljivati postojeće CPU-ove VMware ESXi hostova virtualnim mašinama i da li za to postoje određene smernice. I kako pratiti probleme?

U firmi imamo tri hosta:
1. host - 2 procesora sa 6 jezgara (12 CPU-ova), odnosno 24 logičkih procesora zbog HT
2. host - 2 procesora sa 6 jezgara (12 CPU-ova), odnosno 24 logičkih procesora zbog HT
3. host - 2 prosecora sa 4 jezgra (8 CPU-ova), odnosno 16 logičkih procesora zbog HT

Na prvom hostu, svim virtualnim mašinama je ukupno dodeljeno 20 CPU-ova.
Na drugom hostu svim virtualnim mašinama je ukupno dodeljeno 23 CPU-ova.
Na trećem hostu svim virtualnim mašinama je ukupno dodeljeno 29 CPU-ova.

U sledećem tekstu sam pročitao da do odnosa 4:1 (odnos CPU-ova dodeljenih virt. mašinama i postojećih CPU-ova na hostu) ne bi trebalo da bude problema, ali nemam pojma šta bi na Performance Counter-ima hosta trebalo da pratim kako bi uočio da problem postoji. Po spomenutom bi na trećem hostu trebao da imam neke indikacije da host posustaje, ali gde da gledam? CPU usage je na tom hostu nije ni na 60%.

Da li mi neko ko se u VMware odlično razume može razjasniti ovu dilemu oko CPU-ova.
 
Preporuka je recimo da se gasi HT, doduse u zavisnosti sta ti se vrti na masinama(znam da je bilo recimo za Exchange). Nema nista specijalno da pratis,ako je opterecenje 50-60% onda je toliko. Nema tu neke specijalne filozofije.Dosta toga zavisi od arhitekture procesora. Nama se ranije na ovakva 3 hosta vrtelo preko 100 masina.
 
Nazad
Vrh Dno