Šta je novo?

Problem sa povezivanjem na Wi-Fi

bajaga

Poštovan
Učlanjen(a)
08.12.2015
Poruke
24
Poena
54
Na telefonu Lumia 550 imam instaliran Win 10. Sa kompom sam povezan na kablovski net, i da bih kod kuce preko telefona koristio taj kablovski (a ne da trosim megabajte iz paketa), kupio sam Nano USB adapter TP Link, model TL-WN725N. Uradio sam podesavanja kako treba, i par sati sam koristio kablovski internet preko Wi-Fi-a na mobu bez problema. U jednom momentu se veza prekinula, i od tada ne mogu da se konektujem. Reinstalirao sam drajver za USB adapter, takodje i Utility koji ide uz njega, updateovao windows, i nista. Telefon prepoznaje adapter, prikazuje da je signal odlican, priznaje sifru, ali na kraju prikaze da ne moze da se konektuje.

Sta mogu da uradim da bih resio ovaj problem?
 
Jesi li probao da resetujes telefon? Koja verzija softvera je na telefonu?

Sent from mTalk
 
Stavi statičku ip adresu u telefon.
 
Можда би било боље да си купио неки wifi рутер него тај адаптер. Јесте да мало више кошта али лакше ради.
 
@DjoleMC

Probao da resetujem, i uradilo je posao. Medjutim, jutros palim komp, podesavam sve, i ne radi opet. Zatim sam uradio sledece: izvrsio podesavanja u Utilities (sto mora pri svakom paljenju kompa da se uradi, jer ih vraca na default), u telefonu sam morao da obrisem samu konekciju, ugasim/upalim Wi-Fi da je ponovo pronadje, i tada je konektovanje proradilo. Bez brisanja i ponovnog nalazenja same konekcije, nije htelo da se konektuje.

@bobiska

Vrlo je moguce da ima veze sa tim. Kako da podesim staticku u telefonu? I sta ako je na kompu dinamicka?

@calexx

Verovatno, al odose pare :/
 
Ne znam napamet kako je wp, u androidu udjes u wifi konekciju aktivnu, pa nešto advance, pa tu ponudi static ip. Ne verujem da je kod tebe mnogo drugacije.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
I ja imam problema s ovim istim nano adapterom, prikacio sam ga na desktop, kako bi uhvatio internet iz susedne sobe, znaci zid od 40cm i orman su prepreka do rutera. Poveze se odmah radi ni ceo minut i onda krene da brljavi, ili prikazuje da ima mreze a ne moze da se konektuje, ili od jednom ne hvata mrezu. Sta mi je ciniti?
 
Moze li ovde mala pomoc, ako nemate ideju interesuje me da li bi kupovina ovakvih rutera i kacenje direktno na desktop resila problem?
Priznajem laicko je pitanje, ali do sada sam mislio da on ne moze da se koristi samo kao prijemnik signala, ako u njega ne ulazi kabal od provajdera direktno, da li sam u pravu?
Takodje prosto mi je neverovatno da ovaj mali nano adapter ne radi kako treba, dva sam promenio isto se ponasaju, uhvati net na kratko i onda ne moze, pomagajte....

https://www.tehnomanija.rs/it-shop/ruteri/tp-link-ruteri-tp-link-tl-wr840n.html
https://www.tehnomanija.rs/it-shop/ruteri/tp-link-bezicni-ruter-tl-wr740n.html
 
Poslednja izmena:
Zaboravio sam da napomenem da u istoj sobi, laptop odlicno hvata signal, znaci da nije problem u prijema signala nego u necemu drugom, molim vas ako neko moze da pomogne hitno mi treba net na desktopu, a ne mogu da razvucem kabal.
 
Da li si probao adapter da nakacis na laptop, kako se ponasa?
 
Testirao sam dva takva ista adaptera i na poslu rade odlicno...doduse nemaju barijeru u vidu zida i ormana sad cu da probam i na laptopu.....
 
I na laptopu radi odlicno, isto u sobi, znaci prepreka je ista, zid od 40cm i orman, nije mi jasno zasto nece da radi na desktopu, poveze se na minut i onda prekine vezu!?
 
Problem je sam tp link. Imao sam vise tp adaptera i svaki je zavrsio u kanti jer je lutrija gde ce kako raditi.
Bilo koji kvalitetniji kineski wifi adapter ce ti savrseno odraditi posao.
Primera radi, isto zid i orman i tp link brljavio dok kinez od par evra evo vec 2 god savrseno radi.
Kao hitno resenje mozes koristiti android mob telefon kao antenu (usb tethering) dok ne nabavis nesto krsteno.

TT over 6X
 
Poslednja izmena:
Verovatno nisi citao pazljivo on na laptopu radi savrseno (iskljucio sam wifi predajnik na laptopu i prikacio ovaj tp-link adapter o kome pricamo), a na desktopu se konektuje radi minut i posle nece, i laptop i desktop su u istoj sobi. Takodje sam ga testirao na desktopu na poslu radi odlicno.
 
Verovatno nisi citao pazljivo on na laptopu radi savrseno (iskljucio sam wifi predajnik na laptopu i prikacio ovaj tp-link adapter o kome pricamo), a na desktopu se konektuje radi minut i posle nece, i laptop i desktop su u istoj sobi. Takodje sam ga testirao na desktopu na poslu radi odlicno.

pogledaj koji cip ima pa nadji noviji ili probaj da instaliras neki drugi drajver za njegov cip
 
Verovatno nisi citao pazljivo on na laptopu radi savrseno (iskljucio sam wifi predajnik na laptopu i prikacio ovaj tp-link adapter o kome pricamo), a na desktopu se konektuje radi minut i posle nece, i laptop i desktop su u istoj sobi. Takodje sam ga testirao na desktopu na poslu radi odlicno.
Ti nisi citao pazljivo jer napisah da je lutrija kako ce raditi, tacnije kako na kojoj masini.
Na 5 masina je bio rulet, od totalne neupotrebljivosti do sve super na w7, i i 10.
Nissm uspeo da provalim zasto a i nisam se trudio, izlomio sam zadnji koliko me iznervirao i uzeo npr Anewkodi koji radi kao zmaj.

P.S.: originalni anewkodi, ne jeftine genericke kopije koje se uvaljuju pod istim nazivom

TT over 6X
 
Poslednja izmena:
Probao sam, menjao sam mu i drajvere,nece....tripujem da nesto nije oko nekih podesavanja na desktopu ne znam ni ja.....
 
Koji je procesor u desktop mašini? Wifi radi na 2.4ghz. ukoliko je procesor na toj frekvenciji, možda moga da se smetaju. Takođe ako imaš wireless miša ili tastaturu ili neki bluetooth uređaj u blizini.. sve to može da utiče na rad wifi ako su u blizini.
Ako je procesor na 2.4ghz probaj da u BIOS-u uključiš spread spectrum opciju.
Ako imaš dodatne bežične periferije, probaj bez njih.

Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk
 
Procesor je iz potpisa moja masina, dakle 3,2....e sad i mis i tastatura su bezicni.....ako je do njih, trebaju mi takvi....krenuo sam da busim zid i sprovedem kabal ne mogu vise da se umaram sa ovim problemom....
 
Kupi drugi ruter koji može da se konfiguriše kao wireless ethernet bridge (neki koji prodržava custom firmware), spoj mrežnim kablom desktop u LAN port na tom pomoćnom ruteru i rešio si problem na duge staze. Tako sam ja uradio kad su me načisto smorili wireless adapteri (i unutrašnji i oni što idu na USB). Sad uživam sa jako stabilnim kućnim wireless-om. Što se tiče wireless adaptera - nikad više, što se mene tiče...
 
Nazad
Vrh Dno