Šta je novo?

Scorn

Nije ona otkazana, moze se reci pomjerena ali nisu oni nikad imali fiksni datum izlaska. Ovo je kako su se uparili sa Microsoftom. Na kraju zvanicnog trailera stoji godina. Ne radi se o nekom otkazivanju ili "problemu":

image.png
 
Interesantan izbor reci svakako :D

Bacio sam pogled na gameplay, zaista lepo izgleda... gameplay se trudim da ne otkrivam sebi mnogo, pa ne mogu da komentarisem, samo se plasim da ne bude "troma" igra, jer mi vuce da bi to mogao da bude slucaj...

Iako su na youtube-u dobri komentari, malcice me brine relativno visok nivo dislajkova...
 
Za sve sto su prikazali pre 5 meseci u onoj prezentaciji, receno je da izlazi krajem ove i pocetkom sledece godine. Tako da nista nije promenjeno, nego samo ozvaniceno da Scorn nece krajem 2020.
 
Iako su na youtube-u dobri komentari, malcice me brine relativno visok nivo dislajkova...

Meni ovo izgleda više kao akciona avantura smeštena u apstraktno okruženje. I da, imam utisak je da će to biti slow pace igra što u principu ne znači automatski da je loša. Cenim da negativni komentari dolaze mahom od likova koji su navikli na šarenoliko okruženje kakvo ima recimo ovaj poslednji cartoonish Doom i da jurcaju kroz mape ko obezglavljene muve. Izuzetno mi je drago upravo to što igra ima lagan tempo, što je u ovom slučaju aspolutno na mestu. Igra je smeštena u potpuno asptraktno okruženje koje nije ni nalik nijednoj igri iz ovog žanra. A s obzirom da je akcenat upravo i stavljen na okruženje odnosno neobične mašine, oružija i alate, koji nisu ni nalik ničemu što nam je poznato, logično je da tempo mora biti lagan jer je poenta u razgledanju okoliša i cenim puzzle zezalicama kojih će svakako biti. Naravno pitanje je samo u kojoj meri je ovaj aspekt eksploatisan i da li je igra začinjena dodatno i nekim drugim elementima. Ali to ćemo videti kad budemo zaigrali igru... ;)
 
Nemam ja problem ako je sporiji tempo, nego vise nekako da taj gameplay ne bude previse razvucen u smislu da ti treba 10 sekundi da pucas u jedno ono cudo... Ako je isli da bude realnije to mi je ok, ako se malo duze reload-uje i to mi je ok, ali da ne bude bas sve tako klaj klaj, onda cu biti u fazonu...

Aint-nobody-got-time-for-that.jpg
 
 
Previse iskreno. :)
 
Vidi se koji je to pritisak.
 
Kakav pritisak... ovo je samo: "..be nam se za vas". Krajnje bezobrazan "update".
Edit: sad vidim da su u pitanju naši ljudi... pa bravo, zašto me ne čudi ovakav stav.
 
Ma ja mislim da oni imaju manjak ljudi a i nisu nesto voljni da privode kraju.

Izvinio se glavni CEO pre neki dan na redditu za "bezobrazan update"
 
Jedan off,
Probajte igru Succubus :D ako vec niste
 
I ja sam čuo da imaju manjak ljudi, ali mislim da to nije razlog za ovoliko kašnjenje već više rekao bih neiskustvo, a takođe nisam siguran ni koliko mogu da računaju na podršku od strane Epciovih ljudi s obzirom da koriste Unreal Engine, što je čini mi se uobičajena stvar u Americi. Prosto rečeno, na ovim prostorima ne postoji škola niti bilo kakav profesionalni studio koji je radio na nekom AAA naslovu, pa da ima potrebno iskustvo i može da obučava dodatno kadar za ovu oblast. Znači jedina šansa da naučiš nešto kako se propisno radi jeste da platiš online kurs i tako eventualno nešto saznaš iz prve ruke od profesionalaca koji rade taj posao ili su radili neko duže vreme unazad. Međutim izuzetno je mali broj ljudi na ovim prostorima koji je spreman da investira u svoje znanje u ovoj oblasti na ovaj način i to je objektino problem. Uglavnom su to sve talentovani ali neiskusni entuzijasti...

Game development je izuzetno zahtevan posao i tu nema previše prečica. Pametnije je ići lagano sa nekim manje zahtevnim ali originalnim idejno i likovno gledno naslovima, pa tek nakon što se odrade dva ili tri ovakva projekta i stvore se adekvatni uslovi za nešto više, pređe se na sledeći nivo i možda eventualno i neki AAA projekat. Krenuti odmah sa projektom koji je po kvalitetu pandam AAA naslovima je uvek rizik. Dakle ako je suditi po ovom tekstu, ljudi koji rade na ovom naslovu su ovoga itekako svesni cenim i ja lično mislim da je samim time načinjen hrabar iskorak napred pa im upravo zbog toga želim sve najbolje i puno sreće u daljem radu! Jer ako ništa drugo ovaj projekat naizgled je prilično dobro postavljen i zaista vrlo efektno izgleda!

A što se tiče same objave, pah... šta reći? Mogu da razumem potrebu da se iznese sve ovo što su izneli, ali generalno se čini da im je to bila još jedna od grešaka u nizu. Utisak koji imam je da je moglo i bez toga, ili ako su neke stvari želeli da podvuku onda je to trebalo ipak malo drugačije da naprave... Iz ovog drugog teksta se vidi da su vrlo brzo skontali gde su napravili propust.
 
Naravno da postoji... Spominjano vise puta na forumu, zaboravih ine studija, zadnje sto znam je da su radili na CP 2077.
OK ako je tako, premda ja za tu ekipu nisam čuo, a vidim da im se ni ti eto ne možeš setiti imena što ipak nešto govori. Osim toga CP 2077 nije njihov autorski projekat koji su vodili od početka pa do kraja, već su gotovo sasvim izvesno u taj projekat bili upleteni u nekom manjem obimu i za gotovo izvesno neke namenske stvari. Moja predpostavka bi bila nešto od game asseta, možda su pravili neke modele i tome slično, a to je samo jedan mali deo od onoga što kompletno vođenje jednog AAA projekta podrazumeva. Pozdravljam te ljude ma ko da su i želim im sve najbolje, ali u ovom slučaju to je reklo bi se pre izdvojeni slučaj i to verovatno usko profilisanog karaktera, nego li što to možemo nazvati nekom zaokruženom praksom i razrađenom šemom u domenu izrade AAA igara, a koja ima neku tradiciju unazad gledano jedno makar 10tak godina što bi u ovom slučaju bio neki pristojan minimum. Ja sam na to mislio kada sam pisao o tim nekim momentima gore uz evidetno postojeći problem koji je prisutan na polju edukacije.
 
a vidim da im se ni ti eto ne možeš setiti imena što ipak nešto govori
Govori da me ne zanima.
Ocekujes od srpskog studija da odradi AAA naslov od A do Z sa svim propratnim full uslugama i suportom... Da se nismo malo zaneli?
 
Meni se čini da si se ti malo zaneo sa ovim svojim zadnjim komentarom. Ne očekujem ja ništa nego konstatujem. Čitaj malo pažljivije šta sam napisao. Ukratko, nemamo iskusan kadar za izradu AAA igara, a za Scorn ako se slažeš možemo reći da je tendeciozno predstavljen kao naslov koji pretenduje da po kvalitetu bude u rangu AAA igara. Nadam se da se sada razumemo lafe!
 
Po domaće rečeno...krenuli su grlom u jagode

Potpuno se slažem sa svime što ste napisali
 
mislim da ce izaci pre SC :)

 
I zvucni efekti su dobri.
Sta ce biti na kraju sa ovim ko zna...
 
Igra izlazi za malo vise od mesec dana, tacnije 21.10.

expect Scorn to be around 6-8 hours long for most players


recommended specs:
  • OS: Windows 10/11
  • Processor: AMD Ryzen 5 3600/Intel Core i7-8700
  • Memory: 16 GB RAM
  • Graphics: NVIDIA GeForce RTX 2070 (8 GB)
  • DirectX: Version 12
  • Storage: 50 GB available space
  • Additional Notes: SSD (Solid State Drive)

https://www.purexbox.com/news/2022/08/scorn-runtime-revealed-ahead-of-xbox-game-pass-launch

Ko ima Game Pass, imace je free od prvog dana..
 
 
Nazad
Vrh Dno