Šta je novo?

Scorn

Treba obavezno ubaciti neku od Tool pjesama u pozadini.. izgleda odlicno.

[youtube]07pLGIgyfjw[/youtube]
 
mogao bi neko iz developer tima da se registruje na forum da nam malo opise projekat :)
 
Bolje da Bench napravi pravi intervju sa developerima kao ozbiljniji prilog na sajtu, to bi imalo veceg uticaja na buducu popularnost igre, nego nas nekolicina koji smo slucajno nabasali na ovu temu.
 
lepo izgleda. vuče malo na existenz i gigera, ali lepo izgleda. sad, ja kapiram da su hteli da pokažu nivo detalja i prelepost, ali zar ne bi to sve bilo gotivnije da je mračnije? u klasičnom smislu - manje svetla, više neke magluštine i to.
 
lepo izgleda. vuče malo na existenz i gigera, ali lepo izgleda. sad, ja kapiram da su hteli da pokažu nivo detalja i prelepost, ali zar ne bi to sve bilo gotivnije da je mračnije? u klasičnom smislu - manje svetla, više neke magluštine i to.

Zašto uvek kada se pojavi nešto novo i originalno svi bi ono staro sto puta viđeno. Šta će ti magle i mrak. Ne mora horor igra da bude uvek u mraku i u magli. Recimo prvo što mi pada na pamet je čuvena scena pretvaranja iz filma Američki vukodlak u Londonu, koja je jezivija upravo zbog činjenice da nema mraka i da su ključne scene ispraćene veselom muzikom u pozadini što svakako ima svoj efekat. Dakle meni je ovo više nego OK.

Jedino što bih ja tu menjao su određeni zvučni efekti. Recimo ove puškice koje su organske bi mogle da zvuče malo drugačije i originalnije... Sve ostalo je super! ;)
 
Poslednja izmena:
Barutno punjenje u organskom oruzju? [emoji23]
 
kao što bi ti menjao neke zvučne efekte vlado, jer misliš da bi nešto drugo bolje "leglo" tu, tako i ja mislim za osvetljenje. da se razumemo, nije ovde ništa potpuno originalno, kao što rekoh, samo to svadbarsko osvetljenje "ne leži" uz horor.

zašto odmah moraš da smaraš kako neko drugi želi "nešto drugo umesto originalnog", kad i ti sam imaš svoj ukus i svoje mišljenje koje se ne poklapa 100% sa vizijom developera? imam ga i ja i ne stidim ga se. :)
 
Svidja mi se brzo kretanje po mapi, grafika i dizajn su lepi, bas podseca na onaj drugi bolestan fps koji još nije izašao, zaboravih naziv.
Mislim da Scornu fali veća raznovrsnost neprijatelja, i da budu zanimljiviji, no videćemo šta krije full verzija. Nadam se da na kraju ne bude prazna i bez dovoljno gameplay sadrzaja, jer ce ona zabosti 60 - 70% ocene.
Obzirom da mi nemamo nikakvu gaming scenu, ovo možda i ispadne kao trenutno najbolja srpska igra, pa čak i ako zabode oko 65%...
 
kao što bi ti menjao neke zvučne efekte vlado, jer misliš da bi nešto drugo bolje "leglo" tu, tako i ja mislim za osvetljenje. da se razumemo, nije ovde ništa potpuno originalno, kao što rekoh, samo to svadbarsko osvetljenje "ne leži" uz horor.

zašto odmah moraš da smaraš kako neko drugi želi "nešto drugo umesto originalnog", kad i ti sam imaš svoj ukus i svoje mišljenje koje se ne poklapa 100% sa vizijom developera? imam ga i ja i ne stidim ga se. :)

Ništa ja ne smaram, već samo konstatujem. Igra nije klasičan "horor", nadam se da to uviđaš, zato ovde i nema mesta određenim atributima. Lepo je što imaš svoje mišljenje, niko ti ga ne osporava, međutim ja sam primetio da određena grupa ljudi koja je komentare ostavila ispod videa na youtube kanalu nabacuje stvari koje si i ti pomenuo pa sam te mahinalno spakovao u istu kategoriju...

Da rezimiram... Ovo nije klasičan horor! Bliži mi je u svom konceptu Doom-u nego klasičnim "scary" horor igrama. Developerima je očigledno cilj da naprave drugačiju igru, premda je pravo pitanje šta žele da postignu sa ovakvim ambijentom i ovakvim likovima, kao i to kakva se pozadina krije iza svega prikazanog! Ostaje da se vidi da li im je cilj samo da budu drugačiji i da daju omaž Gigeru, ili ipak žele da kažu nešto više.

A što se zvuka tiče, živi bili pa videli... Ja ovde govorim više iz nekog ličnog iskustva pa zato verujem da će ga menjati u dogledno vreme. Ovo je minijaturan sneak-peek čisto da bi se videlo nešto od gejmpleja i da bi se osetile reakcije ljudi, ali tu nedostaje još puno toga i to naročito u audio delu. A koliko vidim iz komentara, do istog zaključka je došla jedna solidna grupa ljudi do sada. Ako je cilj developerima da čuju šta ljudi misle (a jeste), zasigurno bi onda trebalo da uzmu u obzir deo koji se odnosi na to, jer objektivno gledano to je nešto što mogu da promene bez mnogo problema. Igru neće zasigurno zamračiti jer im je cilj da se vide teksture i ambijent na kome su mukotrpno radili i to je iz mog ugla gledano ok odluka jer su taj deo posla zaista odlično uradili. Uostalom takve odluke se donose u startu i kasnije se ne menjaju, jer to je nešto što definiše atmosferu i koncepciju izgleda same igre. ;)
 
Poslednja izmena:
Svidja mi se brzo kretanje po mapi, grafika i dizajn su lepi, bas podseca na onaj drugi bolestan fps koji još nije izašao, zaboravih naziv.
Mislim da Scornu fali veća raznovrsnost neprijatelja, i da budu zanimljiviji, no videćemo šta krije full verzija. Nadam se da na kraju ne bude prazna i bez dovoljno gameplay sadrzaja, jer ce ona zabosti 60 - 70% ocene.
Obzirom da mi nemamo nikakvu gaming scenu, ovo možda i ispadne kao trenutno najbolja srpska igra, pa čak i ako zabode oko 65%...

Mislis na Agony?
Inace hvala na info da je Scorn nas. Nisam znao dok nisam procitao tvoj post.
 
Kronenberga uglavnom ljudi znaju po vizuelnom stilu, međutim tip je uz to i majstor pripovedanja. Ako bi igra u njegovom stilu imala i žešću mindfuck priču u njegovom stilu, moglo bi da valja. Meni međutim na tom malom uzorku deluje pre kao idi malo ovamo i ubijaj malo ovoga, pa idi malo tamo i ubijaj malo onoga.
 
Ali koji clickbait naslov :d Pre bih umro nego kliknuo. Ima li taj video još negde osim kod njega?
 
Jeste clickbait, ali je OK klip - jedino sto je to sam pocetak igre, koji smo vise puta vec videli.
 
A ja se bas pitao pre neki dan sta se desava sa ovom igrom, proverio njihovu stranu, 2 godine nista nisu objavljivali.
 
Skrenuli su veliku paznju. Respekt. Neka rade koliko treba.

image.png
 
Dolazi u okviru Xbox Game Pass, pa je vrlo verovatno da su resili finansije time, bar da nastave razvoj.
 
Lepo je to sto konacno neki nas tim pravi jaku igru, mada nisam bio odusevljen demo-om, deluje mi pomalo kao Agony stil, videcemo kako ce proci, valjda zavrse igru uskoro, jer je rade vec predugo i plasim se da ne zastari u tom procesu, kao sto je Black Mesa zastarela...
Zelim im da dobro prodju kod kritike, da dobije bar ok ocene, oko osmice, ali tesko.
 
Nazad
Vrh Dno