Šta je novo?

GeForce GTX 1060 Thread

Jesam ti već demantovao taj tvoj CF video?!
Igra ne podrzava multi gpu.

Nit ste pogledali clip, nit čitate šta pišem, just kill the messenger attitude.

Oko pice, oko pice, da pozive gice:d nema smisla rasprave ovdje bez hodže.
 
2.0 GHz Overclocking

NVIDIA-GeForce-GTX-1060-2-GHz-Overclock.jpg


http://videocardz.com/62086/nvidia-geforce-gtx-1060-rumors-part-5-full-specs-2-0-ghz-overclocking
 
@Zlatan: Vidi ovako, evo ga ovde RX 480, testirano na medium preset:

RX-480-ABC-84.jpg


Dakle brzi je od GTX 980 za nekih 7%.

Onda dodas tih 7% na GTX 980 ovde gde je tesitran ultra preset:

GTX-1070-REVIEWS-76.jpg


I izadje da je GTX 1080 brzi od RX 480 u Quantum Brake-u DX12, Ultra za nekih 80%.

E sad, neka je razlika i manja, ali ti tvrdis da je 1080 sporiji, sto nema sanse da se desi.

Zašto se uopšte trudiš, neki ne čitaju šta se piše :)
 
@Zlatan
Ne mogu nigde da nadjem video gde se porede 480 i 1080 u quantum break cisto da vidis da to sto tvrdis jednostavno nije moguce...
Cemu onda ono 480 CF vs 1080 ako nema benefita od druge karte ??? To bi onda znacilo da je 480 10% brza od 1080 u ovoj igri sto jednostavno nije moguce, 1080 je brza od fury-x u quantum-u a kamoli od 480...
 
Džabe :d
 
Ako se dobro secam, tako neka cena im je bila i za RX 480 pre izlaska. :d
 
Pa ovo je dobro cak i u dx12 u odnosu na 480, jos kad se grune na 2100mhz :)
 
Gtx 980 referentna je otprilike jaca od 480 kao i u ovim testovima sa ovog sajta, i ako su ovi rezultati bar priblizno tacni, bice 1060 dobra kartica, samo da se vidi koja ce cena da bidne, mislim, da ce da bude 300 - 350E sigurno......
 
Ako se potvrde ovi rezultati da je 24% brza od 480 a cena slicna ja mislim da ce 480 da ode u zaborav ili ce nastaviti tamo gde su stale i ostale AMD karte mesto da sluze za igranje sluzi ce za rudarenje...
 
Poslednja izmena:
Sto se tice cene 1060 karte, mislim da ce biti slicno kao i 1070 vs 980Ti.
Obe kartice su tu negde po perfomansama ( cak je i 980Ti 'malkice' jaca :eyebrows:), ali, ipak su custom 1070 nesto malo skuplje od custom 980Ti.
Mislim da ce tako biti i sa 1060 kartom, nesto malo skuplja od 980, otprilike obe kartice slicnih perfomansi.
Koliko je sad gtx980 ? Ako je oko 300E, onda ce custom 1060 biti do 350E.
Definitivno treba sacekati custom modele 1060 i 480 i onda izabrati odgovarajucu grafu.......

I bio je @dark_messiah u pravu,
nece NV tek tako prepustiti AMD-u ovaj deo trzista grafickih kartica, sto je mozda i dobro, jer ce mozda doci i do nekog 'malog rata' cenama.....
 
Poslednja izmena:
Nisam verovao hajpu za 480 (da ce biti brza od 980), ne verujem ni ovom. Karta ce verovatno biti kao 980, mozda 5% brza.
 
Poslednja izmena:
Ja iskreno ne vidim kako je to moguće. Jednostavno, pola GP104 čipa upada tačno u rang RX 480. Osim ako broj ROP jedinica stvarno nije 48, i ima veće klokove od GTX 1080 (GPU, memorija je sigurno sporija). A i tada je povuci potegni. Ali ajde da vidimo :)
 
http://hexus.net/tech/news/graphics/94258-nvidia-takes-wraps-geforce-gtx-1060-graphics-card/?utm_source=dlvr.it&utm_medium=facebook

MSRP od 300$, kažu...prevedeno na evropski, 300€ plus PDV plus ugradnja prodavca...mašala.
Koliko je ovo tačno, nisam siguran...pošto novije cifre pominju 280+ €. Ali, znajući naše tržište...

Vec je bilo okaceno pre par dana, $300 za bespotrebnu FE a $250 za nereferentne. Ovo: http://www.guru3d.com/news-story/nvidia-releases-euro-suggested-retail-prices-gtx-1060.html

Domaca preporucena 285 evra.
 
Ja iskreno ne vidim kako je to moguće. Jednostavno, pola GP104 čipa upada tačno u rang RX 480. Osim ako broj ROP jedinica stvarno nije 48, i ima veće klokove od GTX 1080 (GPU, memorija je sigurno sporija). A i tada je povuci potegni. Ali ajde da vidimo :)

Mislim da je za ROP-ove potvrdjeno da ih ima 48. Osim toga GP106 GPU tezi oko 200mm2 i ima 4,4m tranzistora:

The NVIDIA GP106-400-A1 GPU block consists of 2 GPC (Graphics Processing Clusters). Each GPU houses five SM (Streaming Multiprocessor) units. Each SM consists of 128 CUDA cores which means that the full chip features 1280 CUDA cores. Each SM has 8 TMUs (Texture Mapping Units) which give us 80 TMUs on the chip while each GPC is attached to 24 ROPs (Raster Operating Units) providing a total of 48 ROPs. Each SM consists of 256 KB of register file capacity, a 96 KB shared memory unit and 48 KB of total L1 cache storage.
NVIDIA’s GeForce GTX 1060 is based on the GP106 GPU core. The GP106 GPU features a die size of 200mm2 which makes it 14% smaller than the GM206 GPU and 57% smaller than the GP104 GPU. The GP106 houses total of 4.4 Billion transistors which are 1.4 Billion more transistors compared to the GM206 GPU. The NVIDIA GeForce GTX 1060 features the full version of the GP106 GPU so next up, we will detail the block diagram of this graphics chip.

NVIDIA-GeForce-GTX-1060-Official_GP106-GPU-Block-Diagram-635x782.png


Read more: http://wccftech.com/nvidia-geforce-gtx-1060-final-specifications/#ixzz4EByKEOEX

Ali ne znam otkud vam da je na ovim testovima 24% brzi od RX 480 ? Grubo, rekao bih da je razlika oko 15%.
Jedino ako ste gledali na kraju onaj rezultat od 24% razlike, ali to nije average score vec Steam VR score.
 
Obradovao sam se kada sam video u GTA5 33% bolje performanse kod gtx1060. Nadam se da je istina. Još samo tdp da je istinit i da nema neki deformitet u rangu onog 3.5gb kod 970. Prosto je sve oko ove karte za sada previše dobro da bi bilo istinito. Ako i bude sve dobro, odraće nas sa cenom. Smem da prognoziram u našim radnjama bar za 11000 dinara skuplje gtx1060 od rx480
 
Toliko je i bolji 1060, ali ko još kupuje kod nas?!
 
Ja svakako ocekujem da ce ova karta biti nesto brza od GTX 980 a uz to dodati nereferentne modele od po 5-10% + i jasna je racunica
gde je karta sa performansama. Ako cene budu u rangu sa RX 480 a za sada su tako najavljene, to ce biti najbolja kupovina za srednju klasu.

Jos da slepci nisu zakinuli na SLI :-devil-:
 
Ma SLI i treba ukinuti u ovoj klasi :). Samo glavobolja, grejanje, veća potrosnja struje, gličevi, mikro staterovanja... nije vredno patnje i cimanja za malo igara koje se dobro skaliraju.
 
Ma SLI i treba ukinuti u ovoj klasi :). Samo glavobolja, grejanje, veća potrosnja struje, gličevi, mikro staterovanja... nije vredno patnje i cimanja za malo igara koje se dobro skaliraju.

To nema bas mnogo logike: grejanje i potrosnja su jos veci kod high end SLI setupa. Kod slabijih karti SLI bolje skalira, a i ima vise smisla boostovati kartu sa slabijim setovanjima neko kartu koja i u single rezimu baca dovoljno frejmova.
 
Ako custom modeli budu 300-350e prodavaće se bolje nego nekad 970-ka. Koliko sam razumeo neće biti FE modela u prodaji osim direktno od nVidia-e, samo custom?
 
Poslednja izmena:
@fingon82
Nema logike ni ostalo sto je naveo... Zadnjih par godina koristim sli i nigde nisam primetio nista od tih urbanih legendi... Tamo gde treba sli radi tamo gde i sa jednom kartom moze da se postigne preko 100fps nema ni potrebe da radi. Sta sve necu da cujem vezano za SLI i CF setap i to od ljudi koji ga nikada nisi koristili :p
 
Nazad
Vrh Dno