Šta je novo?

GeForce GTX 1060 Thread

Ovo je shot odmah posle testa..
 

Prilozi

  • sshot-65.jpg
    sshot-65.jpg
    248.1 KB · Pregleda: 112
evo rez u istoj rezoluciji... malo sam je klokovao.

Desktop_2017_12_01_19_10_34_227.png

Nije neka razlika, a i nisam video da negde ide preko 3.5 GB za memoriju. Jedino u novoj Lari Kroft ide na 6 GB.
 
Poslednja izmena:
Toliko bi trebala da bude razlika izmedju ove dve grafe, 150-200 poena (sa ovim procesorom).
Ja sam moju vratio na def jer sa ovim proc nema neke svrhe da je klokujem.
 
Probao sam da igram Elex, sve na max zakucano 60FPS, uopšte ne pali vent :) ... temperatura 45-50C
 
E to je na ovoj mojoj velika mana, vent zakucan na 2000rpm. Moze na gore, ali ne moze na dole..:p
 
Evo inno cisto radi poredjenja, 2600k na 4,5
 

Prilozi

  • 1060def.png
    1060def.png
    193.4 KB · Pregleda: 109
zadovoljan sam karticom... može i da se klokne :p

Desktop_2017_12_02_11_19_02_143.png Desktop_2017_12_02_11_22_33_111.png
 
Poslednja izmena:
Pre desetak dana uzeh Zotac GTX1060 6gb mini povucen cenom i radom jer istu takvu ortak uzeo samo sa 3gb vram-a. Ali imam problem, cim pokrenem BF1,WoT,NFS jako brzo popne temperature na 80-83c. Default fan .Nisam nista cackao po podesavanjima. Dok njegova ne prelazi 67c. Mislio sam da je do kucista jer je malo zatvorenije ,ali ima push pull ventilatore i nijedna druga grafika se nije toliko grejala. Al rekoh da isprobam kod njega. Kod njega ide do 76-80c u igrama sto je mala razlika, a on ima ogromno kuciste sa vecim ventilatorima i boljim hladjenjem od mog. I sad sam u dilemi da li da vracam grafiku ili ne i da li podleze garanciji. Njegova ne prelazi 67c a moja lagano ide do 80c kod njega i preko kad je kod mene u kucistu.
 
Verovatno se na njegovoj brže vrti ventilator pa je zato hladnija. Bilo bi dobro kad biste i to uporedili...

Evo gore je baš terzazak pisao o tome.
 
Poslednja izmena:
Pa podesite krivu ventilatora u MSI Afterburner ako vam se ne svidjaju temperature.
 
Obe karte su bile na default fan curve. I potpuno isti fan curve imaju. To smo proverili. Nisam samo obratio paznju pri temperaturama da li karte isto pokazuju obrtaje ventilatora. Ali cenim da je to onda problem u grafickoj ako se na jednoj brze a na drugoj sporije okrece.
 
Pa podesite krivu ventilatora u MSI Afterburner ako vam se ne svidjaju temperature.

Iskreno necu da se zezam sa podesavanjem ventilatora ako postoji mogucnost da je jedna defektna a druga ok. Nije da mi to predstavlja problem ali necu sad da se cimam sa tim a grafika stara 10 dana. Sta ce da bude kad bude bilo 40c . A kao sto sam rekao jedna daje dobre temperature druga ide i preko 15c razlike, a kad je moja testirana kod njega u njegovom kucistu smanjila mi se temp 3-4c samo. Sto i dalje nije dovoljno u odnosu na njegovu.
 
najbolje da proverite broj obrtaja pri određenoj temperaturi u gpuz-u. I moja i terzazakova su AMP pa je drugačije podešavanje za ventilator.

Ali ako je sve isto u podešavanju ventilatora, onda je moguće da na tvojoj ne naleže dobro hladnjak na čip... možda više paste nego što treba, ili neki drugi razlog.
 
Poslednja izmena:
Pa lako se proveri koliko % vrte ventilatori pod opterecenjem, 80c je svakako previse.
 
Pre desetak dana uzeh Zotac GTX1060 6gb mini povucen cenom i radom jer istu takvu ortak uzeo samo sa 3gb vram-a. Ali imam problem, cim pokrenem BF1,WoT,NFS jako brzo popne temperature na 80-83c. Default fan .Nisam nista cackao po podesavanjima. Dok njegova ne prelazi 67c. Mislio sam da je do kucista jer je malo zatvorenije ,ali ima push pull ventilatore i nijedna druga grafika se nije toliko grejala. Al rekoh da isprobam kod njega. Kod njega ide do 76-80c u igrama sto je mala razlika, a on ima ogromno kuciste sa vecim ventilatorima i boljim hladjenjem od mog. I sad sam u dilemi da li da vracam grafiku ili ne i da li podleze garanciji. Njegova ne prelazi 67c a moja lagano ide do 80c kod njega i preko kad je kod mene u kucistu.
Ako pogledaš malo ranije postove, videćeš da sam i ja hteo tu kartu, ali sam odustao jer ljudi po netu pišu da brzo ode na 80 stepeni. Termalni senzor može da laže, najsigurnije ti je pipni prstom metal hladnjaka.

Sent from my LG-D802 using Tapatalk
 
Zato kazem ,ne mogu sad da proverim na poslu sam, imam log ukljucen od gpu z pa cu proveriti na koliko se vrte pri 80c. Bas jako brzo dodje do tih temperatura i na 83c vec obara taktove.

@morbius

Ja kao gledao po netu i nisam video da cesto odlazi toliko gore. Znao sam da su malo toplije od drugih al bas toliko ne, samim tim sto njegova ne prelazi 67c. Provericu bas i kakva je na dodir. Da ostaje na 80 ne bi mi smetalo jer su tad taktovi i dalje ok, ali ne ostaje i penje cesto na 83c obara taktove stalno. A to me nervira iskreno.
 
Poslednja izmena:
Probaj njegovu karticu kod sebe u racunaru kada stignes, cisto da odklonis sumnju da je problem tvoje kuciste mada ako su prosle kartice radiel ok onda je onda ti je zapao falican primerak. Znam cimanje je ali krastavac isestiraj sve pre nego sto odneses u servis da je reklamiras ali gledaj da dokumentujes sve svoje tvrdnje cisto da te ne bi zezali a ako si je porucio online onda nemoj ni da se opterecujes nego je samo odnesi i kazi hocu da je vratim nisam zadovoljan.
 
Nosio sam moju kod njega bas zbog kucista, hladnija je samo 3-4c . A njegova je hladnija od moje preko 10c u njegovom kucistu. Nisam online kupio to je i problem. Imam i logove od gpu-z gde se vidi da cesto ide na 83c pa cu im i to poslati na disku ako budu hteli da gledaju.
 
Nosio sam moju kod njega bas zbog kucista, hladnija je samo 3-4c . A njegova je hladnija od moje preko 10c u njegovom kucistu. Nisam online kupio to je i problem. Imam i logove od gpu-z gde se vidi da cesto ide na 83c pa cu im i to poslati na disku ako budu hteli da gledaju.
Nece gledati. Testiraju graficku na stolu, ne u kucistu. 1060 od 3 i 6gb nisu isti cipovi. Tj. jesu, ali na 3gb ne radi u punoj snazi. Idi, zali se, ako neces drugu mozes novac uzeti.

Послато са Nexus 6P уз помоћ Тапатока
 
^ tesko da ce mu to priznati kao osnov za reklamaciju...


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Zotac mini <1070
Nemaju ni trunke bakra na sebi, tako da su objektivno toplije. Kod 1050 se to ne oseti, ali kod 1060 6gb da.
 
Zotac Mini 1070 su odlicno uradjene.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
zadovoljan sam karticom... može i da se klokne :p

Pogledajte prilog 241761 Pogledajte prilog 241763

Kh..kh..kh
Da se ispravim nije 150-200, pre ce biti 250-300 poencica..:D
Ja sam generalno zadovoljan sa ovom mojom karticom. Kako i nebih kad sam preso sa 7870..duplo je jaca.
Hladna, verovatno zato sto se vent. stalno vrti na 2000, ali se i ne cuje mnogo, ili ja bar ne cujem jer sam pomalo gluvac (godine drzanja slusalica su uzele danak)
 
Nosio sam moju kod njega bas zbog kucista, hladnija je samo 3-4c . A njegova je hladnija od moje preko 10c u njegovom kucistu. Nisam online kupio to je i problem. Imam i logove od gpu-z gde se vidi da cesto ide na 83c pa cu im i to poslati na disku ako budu hteli da gledaju.
Ako se dobro secam nijedan Zotac model nema stimere preko srafova, tako da bi ti ja predlozio da kupis neki polovan Accelero Xtreme ili ako ne zelis toliko para da das, nadjes neku crknutu karticu sa Windforce3x ili tako nekim slicnim namunjenim hladnjakom i da to namontiras na svoj GTX1060. Samo pre kupovine proveri da li vent ima.isto pina koliko i onaj na tvojoj kartici i obavezno proveri razmak rupa na kartici.
 
I ova moja će pod Accelero, samo prvo moram da smislim kako da skinem pasivce sa stare grafe. Svaki predlog je dobrodošao.
 
Ispravna je, zato i planiram da skinem pasivce jer zbog njih ne mogu da vratim originalni kuler. A mislim da će mi i faliti koji da montiram na ovu, ako ih ne poskidam.
 
Nazad
Vrh Dno