Šta je novo?

GeForce GTX 1060 Thread

Pitanje je koliko ce se na trzistu nesto drasticno menjati. Dok je kripto u usponu cene nece padati a ni amd ni nV ne zure s novim modelima jer prodaju blesavi sve stare sto naprave.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Pitanje je koliko ce se na trzistu nesto drasticno menjati. Dok je kripto u usponu cene nece padati a ni amd ni nV ne zure s novim modelima jer prodaju blesavi sve stare sto naprave.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk

Crypto rudatenje je već duže u padu od kad je diff na Etheru otišao na gore, zbog čega se i cene grafičkih polako vraćaju u normalu, ali neće to propasti do sledeće generacije GPU-a, negde na proleće. Al doduše, sad je zima, tradicionalno vreme za štrebanje i igrice, muka čekati proleće i GeForce 2060.

Zotac generalno hvale, ali kartica u radu ide brzo na 80 stepeni, malo mi to, šta znam... Dodam još 13 evra i imam 2 fana ko čovek? Al opet, ulažem u karticu koja će brzo da zastari.
 
Stigle iščekivane Black Friday ponude za 6GB karticu. Izbor mi je mali Zotax sa jednim fanom za 160 evra, Gainward sa prilično vanila dual hladnjakom za 173 evra ili trpeti moju matoru karticu dok ne stigne sledeća generacija ili se situacija na tržištu ozbiljnije ne izmeni. Mišljenja?
173 evra za 1060 6GB?!?!
 
Kakva je kartica Zotac mini 6gb, ima je za 35000, a kakva je Evga Gaming Axc 3.0 6gb za 42000? Vredi li doplate? Imam prilično provetreno kućište sa 3 usisna i 3 izduvna ventilatora, kao i puš-pul procesorski kuler. I da li da vijam dvi-d na vga ili preostala 2, nekako mi hdmi izgleda klimavo i kao da će gubiti kontakt, a dvi-d se zavrne na grafičku?
 
Ni jedna ni druga ne vrede pored 3GB verzije za 26.000.

Hdmi all the way.
 
Poslednja izmena:
Ni jedna ni druga ne vrede pored 3GB verzije za 26.000.

Hdmi all the way.

Dobro, znam to, to stoji, ali ako bi se uklopio još koji dinar, zato pitam. Znači hdmi, pa aj dobro, valjda će raditi. Pošto onako kartica kako stoji već znate, pa bi išao taj produžetak pa vga kabel, pa se bojim da ga taj vga svojom težinom ne povuče na dole i ne iskrivi hdmi i počne gubiti kontakt.
 
Ako hoces da povezes sa Vga kablom, svakako ce ti trebati aktivni adapter HDMI>Vga i onda VGA kabl..

9.000 dinara razlike izmedju 1060 3GB i 6GB je suludo.
 
Poslednja izmena:
Na 1680x1050 sa 1060 3GB ces igrati uglavnom na very high/ultra.
 
Uzeo na kraju Gainward sa dva fana za 270 jura. Nisam imao strpljenja da čekam Voltu.
 
I meni danas stigla zotak amp po ceni one inno što je bila
 
Gde si uzeo?
 
To ovo outlet?
 
Ne. Amp 6gb ali izgleda da ih još nisu ubacili u ponudu. Rekli su da će biti oko 37k.
 
Kako si je uzeo za 30k :D?
 
Pošto sam naručio po onoj ceni, a one inno više nemaju, dali mi ovu po toj ceni.
 
@Uruk na koliko g. je garancija za zotac?
 
Valjda je ok, ali cene otisle u rac :d, 1060 6G se vrzma skoro oko 40.000 :S: ....
 
Zato ima za 28K 1060 3GB, ne znam ko uopste kupuje za 40K 1060 6gb..
 
ja sam ovu sa 6gb platio 30k... A rekli su da će ova AMP biti oko 37k. Danas se pojavila u ponudi u e....ju.
 
Zato ima za 28K 1060 3GB, ne znam ko uopste kupuje za 40K 1060 6gb..

Meni treba vise rama, monitor je 2560x1080... ovu zotac 1070 sto sam porucio za 50k vec sklonili, javili da nemaju na lageru ali je poruceno od dobavljaca pa se ceka da stigne :p... mozda i ja dobijem neku bolju za iste pare :D....
 
Poslednja izmena:
Ako nema više te koju si poručio verovatno će ti javiti koju planiraju da ti daju kao zamenu. Kako je krenulo možda ti ponude 1060 za te pare :p :D
 
Nazad
Vrh Dno