Šta je novo?

GeForce GTX 1060 Thread

Nema tu ništa "šta ako", imaš na netu dovoljno bencmarkova gdje i 1080 ne može gurat 60fps a 480 može.
Plus što je najsmjesnije je to da quantum break uopšte ne koristi asinhrone shadere i zaključan je na 60fps.
Zamisli da može da se unlockuje fps, pa razlika bi bila još veća jer bi 480 možda da gurala i 80fps.

Moj zaključak je da 480 ima "pravu i punu" podršku za dx12 dok 10xx serija nema.

WTF ?!

GB-GTX-1080-G1-76.jpg


GTX 1080 20% brzi od Fury X. Nemoj dovoljno, pokazi jedan benchmark gde ces dokazati to sto tvrdis.
 
Pazi kad nisam registrovao da je naveo quantum break kao primer hehehe :p Al bez obzira, za sad se dobro se drze ove AMD karte u dx12 igrama...
 
Poslednja izmena:
Sve ce to drajveri pozlatiti :)

Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока
 
Osnova DX 12 je MANTLE api, koji je opet razvijan na GCN arhitekturi.

AMD sve nade polaze u DX 12 jer je naklonjen GCN arhitekturi, nije cudo da GCN bolje radi od maxwela u dx 12 postojecim igrama/testovima, malo me iskreno cudi da ni PASCAL nije nista uradio na tom polju.
 
Pa nije taj DX12 zasluzan za bolje perfomasne, nego ti AS shaderi.
Citao sam nesto, DX12 samo omogucava da se koriste ta AS paralelna obrada. Kada se koristi DX12 kao samostalni feature, ( bez AS ),onda se i AMD i NV karice slicno ponasaju.
http://www.purepc.pl/karty_graficzne/test_wydajnosci_directx_12_vs_directx_11_ashes_of_the_singularity?page=0,15

Lepo se vidi, ,)
AMD ima prednost kada se koristi AS, kada se iskljuci i koristi samo DX12 mode, amd i nv kartice imaju slicne perfomanse....
Recimo., ovde su takodje zanimljivi rezultati,https://forums.overclockers.co.uk/showthread.php?t=18690671.
Pretpostavljam da je i ovde koriscen u testiranju samo DX12 mode.....
Taj Quantum Break, postoje razni rezultati, recimo ovde, http://www.overclock3d.net/reviews/gpu_displays/quantum_break_pc_performance_review/8, FuryX i 980Ti prakticno izjednacene itd....

Videcemo, kako ce se ponasati i NV i AMD u cisto DX12 igrama........ AMD ocigledno ima prednost u DX12 i AS igrama, sad, koliko ce igara podrzavati AS, ostaje da se vidi......
 
Poslednja izmena:
Dx12 je prvi Dx koji ne donosi nista, ni po pitanju brzine,a ni izgleda, bar je do sad tako bilo u ovim testovima....
 
http://youtu.be/zh2svARKcDM

Bez zaebancije, al nešto opasno ne stima sa nvidiom i dx12.

Prvo si rekao GTX 1080 a sad si se prebacio na GTX 970, meni tu nesto ozbiljno ne stima...bez zajebancije..

Pazi kad nisam registrovao da je naveo quantum break kao primer hehehe :p Al bez obzira, za sad se dobro se drze ove AMD karte u dx12 igrama...

Koju god igru da je naveo uz komentar kako na GTX 1080 ne prebacuje 60 fps a na RX 480 prebacuje, zvuci kao zesci bullshit :)
 
Poslednja izmena:
Poslednja izmena:
@DAS
Lupio covek i ostao ziv :p
 
@DAS

Pa postavio sam ti clip, demonstacija 480 gameplaya, 60fps.
Ti si vec postavio slidere za istu igru.

Nemoj se pravit paglu, potraži i sam na netu.
Evo ti tvoja 1080

http://youtu.be/TyeSWceptY8

Mislim, boli mene patka za fanboye, imam 970 u jednom i 390 u drugom pc.
Igrat ću igre na onom na kom bolje bude radilo.
Ja sam već spreman za dx12, jer ako ne znaš i 390 cepa 60fps u Quantum Break.
 
To može da se desi, ali i ne mora. Može i AMD da izbaci svoju ponudu u visokoj klasi po ultra-visokoj ceni i da ne dođe do pada cena, ili pak da dođe do nekog zanemarljivog pada i stabilizacije na veoma visokoj vrednosti cene. Sve što smo do sada videli u prethodnih par generacija pre vodi ka takvom scenariju - da AMD izbaci vruću, diskutabilnu, naizgled na brzaka sklepanu kartu visoke klase kojoj zacepi cenu u rangu Nvidijine - nego da će AMD da izbaci visoku klasu pa da će onda zbog toga cene nekim čudom da jednostavno padnu.

Kao što sam napomenuo gore, ovde više nema realnih pokazatelja šta je bolji proizvod, a to se pride meri na milion strana i zavisi od X faktora (objektivni kvalitet, kuleri, zagrevanje, overklokabilnost, drajveri, podrška u igrama...) i to pre nego što se dođe do emocionalnog aspekta. Jednostavno, ne mislim da tu više funkcioniše neka naročita logika. Kao kada BMW proceni da će imati istu prodaju svoje serije 1 bila ona tu negde sa cenom kao i drugi hečbekovi ili dosta iznad, pa onda preko noći od automobila koji je od konkurencije skuplji za 2-3 hiljade evra postane auto koji je od konkurencije skuplji za 7-8 hiljada evra, pa ga tu isprati Mercedes sa A klasom, pa Audi sa A3...i efektivno se dođe u stanje gde je stvorena zasebna klasa proizvoda. Slično se dešava i ovde. Neće ništa pojeftiniti kada AMD izbaci Vegu, ako je uopšte ikada izbaci, barem ne primetno za naše uslove, niti će ta klasa grafičkih karti nešto posebno da se spušta u niže okvire.


Pa dobro Filipenko citas li ti sta ja napisem ili me samo nasumicno citiras da bi imao sta da ispravljas i dopunjujes?
Obrati paznju na boldovani deo.

Pa tvoja tvrdnja ima logike ali to ce dokazati samo jos jednu stvar da su GTX 1070/1080 vestacki naduvane sa cenama i da ce im drasticno pasti cene kada AMD ponudi nesto u visokoj klasi
ako opet budu isli tom strategijom, nizim cenama.

Znam ja vrlo dobro cak i odlicno kako funkcionise trziste i sta se desava proteklih godina, kojim to tokom sve ide i sta moze da se ocekuje.
AMD u visokoj klasi mora nesto izbaciti, sta god to bilo, pa makar i dual gpu kartu. Ako je plasiraju sa nekom normalnijom cenom svakako ce uticati na gornji segment od Envidije jer ce
ogromna rupa da bude izmedju 550 evra i 800 evra, dajem samo primere. GTX 1080 ce morati da se stabilizuje na 600 evra i da mu polako pada cena.

Za sada deluje tako da AMD nece zakinuti i u toj visokoj klasi, to im je jos jedino preostalo, adut na koji moraju da igraju jer su u veoma losoj poziciji. Njihove karte po visokim cenama nece niko kupovati
jer tu klijentelu nemaju. Jednostavni nisu Envidija. Vrlo prosto.
 
@Zlatan
Direktno poredjenje 2x480 vs 1080. Ne znam samo dal je ovo validino kao ni to sto si ti postavio al nema ama bas nikakve logike da 480 moze u bilo kojoj igri da bude brza od 1080...

https://www.youtube.com/watch?v=-brnePCrbaY
 
@DAS

Pa postavio sam ti clip, demonstacija 480 gameplaya, 60fps.
Ti si vec postavio slidere za istu igru.

Nemoj se pravit paglu, potraži i sam na netu.
Evo ti tvoja 1080

http://youtu.be/TyeSWceptY8

Mislim, boli mene patka za fanboye, imam 970 u jednom i 390 u drugom pc.
Igrat ću igre na onom na kom bolje bude radilo.
Ja sam već spreman za dx12, jer ako ne znaš i 390 cepa 60fps u Quantum Break.
Koliko sam ja video detalji nisu na maksimum sa 480.

Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока
 
1070/80 trenutno su najbolje karte I najkompletniji proizvodi na trzistu.
RX480 se ne moze porediti sa 1070/80 ni u jednom slucaju, nebitno ref. Ili custom karte, jer ne spadaju u isti cenovni rang.
Ref. rx480 CF je jaci od 1070 u 90% slucajeva, blizu 1080 ali postoji problema jer pojedine igre imaju problema sa multi-gpu konfiguracijama.
1060 je tu da da se poredi sa rx480, kao I gtx970/80.
Dok 490(x) ne izadju, nV ima kralja I princa visoke klase.
Sasvim je moguce da ce takvo stanje nece promeniti, I to me odgovara nama kupcima, jer onda nece biti snizenja cena ni sa jedne strane.
Srednji segment ce zavisiti of custom modela 480 I 1060, tako da cemo za nekih mesecak dana videti kako stari stoje.
 
Poslednja izmena:
@zajebani

Ne podržava Quantum mutli gpu, niti će. Prekomplikovan im je engine i bilo bi im to previše posla da implementiraju, tako se Remedy izjasnio.

Znam da ne treba uopšte da se porede ovo dve karte, i da bi i u nekom worst case scenario opet 1080 trebala da bude brža, al nije.
I nije vezano asinhrone shadere jer ga igra ne koristi, već je u pitanju render queue i render pipiline koji je napredniji kod amd karte.
Bar sam tako nešto čitao, možda sam i pogrešno shvatio, ne kuzim se toliko.
 
Dx12 je prvi Dx koji ne donosi nista, ni po pitanju brzine,a ni izgleda, bar je do sad tako bilo u ovim testovima....

Donosi mogućnost bolje optimizacije, odnosno ta brzina, izgled i sve to zavisi od toga koliko sirove snaga karte može da se uposli i na koliko efikasan način.

Da nije industrija igara postala 'Holivud' , dx12 bi bila odlična stvar.
Zamilsli(lupam) da na svaki poligon u igri dodaš 1+ i da ti brzina igre ostane ista, kako bi ta igra izgledala u odnosu na dx11 verziju.
 
@Zlatan: Vidi ovako, evo ga ovde RX 480, testirano na medium preset:

RX-480-ABC-84.jpg


Dakle brzi je od GTX 980 za nekih 7%.

Onda dodas tih 7% na GTX 980 ovde gde je tesitran ultra preset:

GTX-1070-REVIEWS-76.jpg


I izadje da je GTX 1080 brzi od RX 480 u Quantum Brake-u DX12, Ultra za nekih 80%.

E sad, neka je razlika i manja, ali ti tvrdis da je 1080 sporiji, sto nema sanse da se desi.
 
Sta se ubedjujes, gtx1080 koja je u igrama, u proseku brza od 480, koliko, 70 - 80%,
i sad postoji igra gde ova amd480 moze da nadoknadi tu prednost, mislim, totalno nerealno.....:S:
 
Poslednja izmena:
Kolko sam razumeo, prica je o single 480 vs single 1080 u Quantum Break.....
 
Ti mislis on cita o cemu se govori. Upadne tu kao padobranac i pljucne neki post samo da nesto kaze :d
Nije mu prvi put :D

Ja mislim da ce RX 480 biti brza i od GTX 1080 Ti :p

Ovde covek svasta moze da procita :S:
 
To moze biti jedino ako baguje nesto nVidia u Quantum Brake igri.
 
Ma ne baguje nista nego covek lupio, pa je jos potvrdio to sto je lupio narednom porukom hehehhe :p Cak je i mene uspeo da zbuni :d
 
Preporucena cena u Srbiji 35 000, sad koliko ce se pridrzavati toga?
Nesto ne verujem, pre ce biti 40 000+...
 
A sta sam to lupio, postavio game clip koji sve govori, da ste ga bar pogledali, malo se informisali/istražili prije nego krenete da lupate.

Pojedini ovdje su toliko slijepi fanboyevi da im ni hodža zapisom ne može pomoći :d
 
^
Sta ima da se pogleda ???
Evo poredjenja 480 CF vs 1080 razlika 10% u korist 480 CF to su dve karte, jel razumes D V E :p kako moze jedna 480 da bude brza u ovoj igri ili bilo kojoj drugoj od 1080 aj objasni...

Evo tvoje izjave...
" imaš na netu dovoljno bencmarkova gdje i 1080 ne može gurat 60fps a 480 može. "
Objasni kako to moze da 480 gura 60fps a 1080 ne, naravno valjda se podrazumeva da je sa istim podesavanjima, daj to direkton poredjenje da i mi vidimo...
 
Nazad
Vrh Dno