Šta je novo?

GeForce GTX 1060 Thread

attachment.php


 
Dok se nereferentne ne pojave, u ove cene ne verujem. 10 evra vise u odnosu na AMD sokocalo? Tesko ali videcemo.
 
Poslednja izmena:
Nije nemoguće, sad je jasno zašto nisu dali SLI, bolje tako da štite 1080 nego višom cenom.

Zbogom RX480! :)
 
Poslednja izmena:
Dok se nereferentne ne pojave, u ove cene ne verujem. 10 evra vise u odnosu na AMD sokocalo? Tesko ali videcemo.

Nije cak ni 10 evra... na kraju ce kostati isto. Osim ako AMD ne spuste cene, bolje bi im bilo. Ako je stvarno 1060 brza tih 15% od 480, onda amd mora da ide 20% nize da bi bio iole konkurentna opcija.
 
Poslednja izmena:
Pitanje da li je i tih 20% dovoljno...Nvidia je u prethodnim godinama, rekao bih pocev od GTX 400 serije, stalno imala skuplje karte u visem/srednjem segmentu od AMD-a, a vecina je bila tu negde sa performansama sa AMD-om, i opet su se prodavale kao alva. Posebno modeli iz srednjeg/viseg srednjeg segmenta, dakle GTX x60 i GTX x70 modeli.
Sve ovo pod uslovom da je GTX 1060 zaista brza tih 15%, a i da su tu negde opet AMD mora bar tih 10-15% dole. Sad da li za to imaju prostora, to je druga stvar, o tome su morali da misle ranije, a nisu, kao sto nisu svih prethodnih godina.

Mozda ih sve ovo primora na to, a i na agresivniji pristup sa RX 470 modelom, posto jasno je da su sa RX 480 pred porazom od GTX 1060 karte. Ovo kazem jer merkam kartu za 200evra(+-10%), a to ce kako sada stoje stvari biti RX 470 ili polovna GTX 970. Eventualno da obore cene RX 480 4GB modela na nekih 210-220e. Samo mozda...
 
Poslednja izmena:
Ne verujem da će se stvari tako odvijati. AMD se stabilizovao na svojih 15-20% poklonika, i to stanje traje. Sada se neće promeniti, naprotiv, učvrstiće se, jer se nije desilo niti će se desiti ama baš ništa - što je loše po AMD jer se mi ložimo da je njima trebala nekakva revolucija, pomak, unapređenje. Zapravo, ovim je zakovano aktuelno stanje, a ono traje već dovoljno dugo da ljudi postanu emocionalno vezani za određeni brend ili seriju proizvoda, pa tako gomila ljudi neće imati nikakav motiv da menja tabore. I tako će se stanje perpetualno nastaviti. Možda se pomeri koji procenat gore-dole na konto toga što npr. AMD nema odgovor u visokoj klasi, ali će stvari manje-više mirovati.

Ovde više ne funkcionišu tradicionalni kriterijumi vezani za procenu ko je u stanju da ponudi bolji proizvod. Dešava se nešto što npr. možemo videti u svetu igara, kada se ništa ne odvija posebno, imamo iteracije koje ne menjaju nikakve odnose među takmacima, a prodaja ide li ide, uprkos nepostojanju kvalitativnog pomaka u samom proizvodu. Ali zato agitprop operacije (kako se nekada ispravno nazivao "marketing") cvetaju, redditovanje, loženje raje da je proizvod X predvorje raja a da je konkurent lažljivi potomak besvete unije Belzebuba i veštica iz Salema, gomila praznih obećanja na sve strane, sponzorisanja gejminga i konsekventno povećanje cene kartica kako bi se sve to nekako isplatilo. krastavac, razumem zašto bi neko iz svega toga želeo da izađe. Ja se "borim" produžavanjem ciklusa apgrejdovanja...:d
 
Prosto se ne moze oprostiti da karta iz segmenta 250-300€ nema Sli podrsku bez obzira na sve veliki nedostatak... ovo sto se prica da je karta brza 20% od Rx 480 mislim da je samo hajpovanje kao i pred izlazak Rx 480 na kraju ce biti unutar 10%.
Cisto sumnjam da ce Nvidija dati brzi kartu (15-20%) za slicnu lovu to bi bilo ravno cudu :d
 
Kakvu zbrku prave, takodje pomerili GTX960 preko 1X. :d

edit: Sad sam usao na sajt, ta stranica im je zesce zeznuta. Pa je zato pomeren grafik.
 
Poslednja izmena:
@KOLOS

Pa tvoja tvrdnja ima logike ali to ce dokazati samo jos jednu stvar da su GTX 1070/1080 vestacki naduvane sa cenama i da ce im drasticno pasti cene kada AMD ponudi nesto u visokoj klasi
ako opet budu isli tom strategijom, nizim cenama. Onda se i od GTX 1080 Ti moze ocekivati nesto niza cena, zavisi ako do tada AMD izbaci tu Vegu, a moze se desiti da Envidija izbaci Titan pa da onako
klasicno zaceni 1000 evra a mozda i koji stotinjak vise :-devil-::d

Generalno, ova karta po takvoj Evroposkoj ceni, mada je ovo preporucena cifra, ici ce tu preko 300 evra, razni modeli ali opet kao takvi ce biti znatno bolja kupovina od RX 480.
Ne znam da li si obratio paznju ali nereferentne imaju bust skoro 1800 Mhz, overklok ce ici garantovano na 2000 Mhz.

Vidi ovog Galaxa, ovo ce da kida.

GALAXY-GeForce-GTX-1060-GAMER-900x504.jpg
 
Poslednja izmena:
Ako je ovaj grafikon tacan 1060 u 3D Mark Firestrike za gpu score oko 13,200 poena. http://wccftech.com/nvidia-gtx-1060-3dmark-benchmarks-leaked/
Gtx 980 kod overkloka za gpu score daje oko 16,500 - 17, 000 poena. Razlika je oko 25%, znaci toliko treba 1060 da nadoknadi overeklokom. Ako bude mogla da se klokuje na preko 2.000mhz, bice vrlo blizu po perfomansama sa klokovanom 980 kartom.
Oko perfomasni klokovane 480 mi nije bas sve jasno, ali, na oko 1,400 - 9.000mhz je otprilike jednaka kao referentna gtx980 kartica. Otprilike bi takav overklok potencijal trebao biti za 480 kartu,...... za visi overeklok od 1,400mhz, smanjivala bi se razlika u odnosu na klokovanu 980. Onako klokovana 480 na oko 1,500 - 9,000 je slabija od klokavane 980 za oko 10 -15%.....
Dakle, po meni, gtx 1060 bi trebalo biti nesto malo jaca od 480 karte. Verovatno ce biti i nesto malo skuplja....
 
Poslednja izmena:
Iz grafikona stoji da je 1060 brzi od 960(kakva karta za poredjenje, ma idi, sto nema obecanog gtx980, pa nek onda porede) u Tomb-u nekih 70%, dok je 480 bolji od 960 u 1080p nekih 105%, u 2k takodje 105%, 4k 150%.
Witcher 1060 100% bolji, dok je 480 bolji 50,50,80% bolji od 960.

DX 12 naslovi daju veliku prednost rx480, dok dx11 daje veliku prednost 1060. I dalje ne znaci da je grafikon tacan, ostaje da se vidi.

Samo, nesto mi stucka i posustaje 1060 u dx12 naslovima,mozda bi SLI bolje sljakao. Zaboravih, 1060 nema podrsku za SLI. :D
 
Poredi se sa GTX 960 zato sto je to njen naslednik. Envidija je naglasila performanse i siguran sam da tu nece omanuti jer ni do sada nisu.
I prethodne kartice su imale isti grafikon, napredak u performansama u odnosu na prethodnu generaciju i to je sasvim korektno jer i jesu jedini pravi naslednici.

GTX 970 -> GTX 1070, GTX 980 -> GTX 1080.

Opet ti sa DX12 :d Navedi mi te igre? A jesi siguran da znas tacno performanse GTX 1060? ;)

Nema podrsku za SLI zato sto su SLIne :d
 
Poredi se sa GTX 960 zato sto je to njen naslednik. Envidija je naglasila performanse i siguran sam da tu nece omanuti jer ni do sada nisu.
I prethodne kartice su imale isti grafikon, napredak u performansama u odnosu na prethodnu generaciju i to je sasvim korektno jer i jesu jedini pravi naslednici.

GTX 970 -> GTX 1070, GTX 980 -> GTX 1080.

Opet ti sa DX12 :d Navedi mi te igre? A jesi siguran da znas tacno performanse GTX 1060? ;)

Nema podrsku za SLI zato sto su SLIne :d

Mene samo jedna igra zanima, BF1 koja izlazi u oktobru,kao i mnoge sa ovog foruma. Ima mnogo BF obozavalaca.
 
Da mi prvo sačekamo sa proverom TDP kod GTX1060 i proverom cene kod nas, pa ćemo lako da se koljemo. Poredimo mnogo ono što se zna o RX 480 i nešto što je još u zoni nepotvrđenih očekivanja za GTX1060. Čitav jedan tihi rat se vodi juče i danas na forumu posle par dana nečeg što se može prihvatiti kao zeleni mobing crvenih. Sada su ustali u odbranu crveni, ali je po malo rano za sve jer još nema podataka o nvidijinoj karti i dubinskih testova na eventualne propuste i mane i ni cena kod domaćih prodavaca. Stoga apelujem da se ipak malo (svi) uzdžimo od klanja, primirje.
 
Ono sto se najvise ceka je da se vide testovi iz igara i to bas RX 480 i GTX 1060 uporedo jedna pored druge u istim igrama, to su za mene pravi testovi a one benchmarke ja to preskacem da gledam jer mi tu nista nije jasno ali ovo gde ja vidim fps kod jedne i kod druge u istim podesavanjima e to je za mene validan test a to hoce neka kartica dobiti vise ovih poena ili manje je za neke koji se u to razumeju a ja se drzim stare dobre proverene metode.
 
Sve mi se nesto cini da ce i cenom i performansama da ubiju ovu 480, caki mjslim da im je to i primarni cilj al su je zato namerno osakatili za SLI kako ne bi naskodili prodaji 1070 i 1080 i ostalim jacim modelima posto u tom segmentu AMD ne moze da im parira a zele da drze jaku cenu... Sve u svemu blago nama hehe :D
 
^
E i meni se cini da ce nvidia sa 1060 da osakati prodaju rx 480! I jos mi se cini da je ova nitro r9 380x poslednja amd karta koju sam kupio iz crvenog tabora!
 
Battlefield 1 će imati dx12 podršku i Xbox ekskluzive koje će dolaziti samo za win10, forza, gears, scalebound, halo itd.
Pun kofer dx12 igrica koje me zanimaju i koje izlaze još ove godine.
 
Poslednja izmena:
Da, ali je pitanje kada ce igre imati vizuelnu razliku kada su pod DX12 u odnosu na DX11...
 
Zaboravih spomenut i Mirror's Edge, kao i sve square enix igre koje dolaze, deus ex, novi final fantasy.
Kud ćeš veće vizualne razlike, od fps-a, jedno je igrivo drugo neigrivo, pogledaj quantum break.
 
To je jedina nada za AMD karte realno, naravno ako se pokaze da bolje rade sa 480 nego 1060...
 
Nema tu ništa "šta ako", imaš na netu dovoljno bencmarkova gdje i 1080 ne može gurat 60fps a 480 može.
Plus što je najsmjesnije je to da quantum break uopšte ne koristi asinhrone shadere i zaključan je na 60fps.
Zamisli da može da se unlockuje fps, pa razlika bi bila još veća jer bi 480 možda da gurala i 80fps.

Moj zaključak je da 480 ima "pravu i punu" podršku za dx12 dok 10xx serija nema.
 
^
Ima ima, slazem se da na osnovu do sada pokazanog moze da se ocekuje to o cemu pricas, al to cemo tek da vidimo...
 
Pa tvoja tvrdnja ima logike ali to ce dokazati samo jos jednu stvar da su GTX 1070/1080 vestacki naduvane sa cenama i da ce im drasticno pasti cene kada AMD ponudi nesto u visokoj klasi
ako opet budu isli tom strategijom, nizim cenama. Onda se i od GTX 1080 Ti moze ocekivati nesto niza cena, zavisi ako do tada AMD izbaci tu Vegu, a moze se desiti da Envidija izbaci Titan pa da onako
klasicno zaceni 1000 evra a mozda i koji stotinjak vise :-devil-::d


To može da se desi, ali i ne mora. Može i AMD da izbaci svoju ponudu u visokoj klasi po ultra-visokoj ceni i da ne dođe do pada cena, ili pak da dođe do nekog zanemarljivog pada i stabilizacije na veoma visokoj vrednosti cene. Sve što smo do sada videli u prethodnih par generacija pre vodi ka takvom scenariju - da AMD izbaci vruću, diskutabilnu, naizgled na brzaka sklepanu kartu visoke klase kojoj zacepi cenu u rangu Nvidijine - nego da će AMD da izbaci visoku klasu pa da će onda zbog toga cene nekim čudom da jednostavno padnu.

Kao što sam napomenuo gore, ovde više nema realnih pokazatelja šta je bolji proizvod, a to se pride meri na milion strana i zavisi od X faktora (objektivni kvalitet, kuleri, zagrevanje, overklokabilnost, drajveri, podrška u igrama...) i to pre nego što se dođe do emocionalnog aspekta. Jednostavno, ne mislim da tu više funkcioniše neka naročita logika. Kao kada BMW proceni da će imati istu prodaju svoje serije 1 bila ona tu negde sa cenom kao i drugi hečbekovi ili dosta iznad, pa onda preko noći od automobila koji je od konkurencije skuplji za 2-3 hiljade evra postane auto koji je od konkurencije skuplji za 7-8 hiljada evra, pa ga tu isprati Mercedes sa A klasom, pa Audi sa A3...i efektivno se dođe u stanje gde je stvorena zasebna klasa proizvoda. Slično se dešava i ovde. Neće ništa pojeftiniti kada AMD izbaci Vegu, ako je uopšte ikada izbaci, barem ne primetno za naše uslove, niti će ta klasa grafičkih karti nešto posebno da se spušta u niže okvire.



Battlefield 1 će imati dx12 podršku i Xbox ekskluzive koje će dolaziti samo za win10, forza, gears, scalebound, halo itd.

Isuse. Speaking of what's wrong with the gaming today...
 
Poslednja izmena:
Naravno da je buducnost DX 12, isto je bilo i sa DX 11 u pocetku osporavano kasnije, a i dan danas standard.
To sto se Nvidija korisnici boje da ce njihove karte losije raditi od AMD u tim Dx 12 naslovima to je drugi par cipela.

Realnost je da cemo imati sve vise i vise pravi DX 12 naslova, ali o njima kad dodju na trziste.
 
^
Naravno da je buducnost dx12 tu nema spora, koliko bliska i kako ce to da izgleda u praksi to cemo tek videti, za sad je realnost na strani AMD-a...
 
Nazad
Vrh Dno